Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkshire terrier kényes...

A yorkshire terrier kényes kutya? Egy kis infót a gazdák adnának a kutyiról?

Figyelt kérdés
Vennék egy yorkshire terriert de nem igazán tudtam a netről jó infókat kapni segítenétek?
2010. dec. 31. 12:12
1 2
 11/20 anonim válasza:
Valóban nem ismerem a teljes sztorit, de nem egy kutyus továbbadásáról szól, hanem több, ami miatt ez a véleményem. És tudom tapasztalatból, hogy mennyire érzékeny a kutyusok lelki világa.Az hogy létezik-e extra mini yorki elég ha ránézek a sajátomra.
2011. jan. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
érdekes hogy extra mini bernáthegyiről meg extra mini dalmatáról nem beszélünk...
2011. jan. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem beszélünk róla, de amatőr szaporítóknál bizony megjelenhetnek ilyenek is. :-/
2011. jan. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Létezik extra mini yorki, nekünk is olyan van. Egyébként tényleg elég drága maga a kutya is és ha valami betegsége lesz vagy megsérül akkor meg még többet kell fizetni. Mi családtagként kezeljük őket(2 van) így nem számított a pénz mikor pestre kellett vinni kórházba a fiatalabb kutyust, elég húzós volt. Megkérdezték, mennyire számít a kutya? Mert ha kevesebbet fizetünk kevésbé látják gondját. Ma már kb. minden a pénzről szól.. De tényleg ha nektek a pénz gondot okoz, akkor ne vállaljatok yorkit!
2011. jan. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Mutasson már nekem valaki hivatalos papírt vagy szöveget a mini, extra mini, ultra mini yorkiról?

És ha a normál yorki 2kg mennyi a mini? 1kg? és akkor az extra mini? 10g?

2011. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Kedves előzőek:


Ne húzd fel magad ezen a mini kérdésen... hát valahogy csak megkülönböztetik őket!

Olvasd el a fajtastandardot. Ott max 3kg a súly. na most van, aki a 5kg-osan is vallja, hogy az övé yorki, pedig lerí róla, hogy westi, havannese, bolognese, máltai keverék! :D:D

kutyakozmetikus vagyok, elképzelheted nap mint nap miket látok! :P illetve el sem tudod képzelni, milyen keverékeket adnak el a szaporítók yorkiként busás haszonnal!!!!!

szóval ne idegeld magad!

A mini yorki igen is létezik, nem a standard szerint, hanem az életben, mert kitenyésztették őket!!!

Ha tetszik, ha nem!

fogadjuk már el!

és tök mindegy, hogy ez egészségtelen, vagy nem , vannak és kész!És vannak, akik megveszik őket!


kedves kérdező! nekem is yorkim van, iszonyatos orvosi költsége van! vegyünk csak egy példát!


kisebb baleset érte, rosszul ugrott, fenékre esett, ami miatt fájdalmai lettek!

elvittük dokihoz, kapott fájdalomcsillapító szurit, el kellett vinni röntgenre, de itt még nem volt vége, mert a fájdalmától el kezdett hányni, de krónikusan, ami miatt majdnem kiszáradt, azzal mentettem meg az életét, hogy kényszer-itattam!!!!!

Másnap reggel infúzió, és a kövi nap is, táplálék kiegészítő.....


40.000 FT


Egy rossz ugrás, és egy kis hányás miatt! Ugyan is olyan kicsi a testük, hogy nincsenek tartalékaik!!!


Na Ennyi

2011. jan. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Jahh, és ha pár nap alatt megszabadultok egy kutyától, és erről ilyen lazán írsz, akkor igazuk van az előttem szólóknak, inkább ne legyen kutyád, mert nem egy tárgy, ami ha meghibásodik, eladod, vagy kidobod!

Előző voltam!

2011. jan. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Visszatérve az extra mini yorkira, nem mindig a kg számit, mert az enyém ugyan 2 kg, de csak 2l cm hosszu. Ismerek olyat, ami l,5 kg, de kétszer ekkora. Nem szabad általánositani hogy betegesek, mert az embereknek sem egyforma a szervezetük. A törések meg minden kutyánál előfordulhatnak, ha rosszul ugranak, nem egy esetben hallottam már nagykutyárol is.De nagyon sok egyéb költség felmerül ezen kívül havonta ami fix, és ne csak a pénzről beszéljünk, hanem a felelősségteljes tartásról is, amibe nem fér bele a továbbadom.És hiába kételkedik a válasziró az extra mini yorkimba, nem tartom génhibásnak, mert egyszerüen minden amit a többi kutyám megtesz ő sem kivétel, szeret labdázni, kinnt lenni, kifáraszthatlan, és rendkívül értelmes. És legtöbb kutyának ha megnézzük az őseit, nem igy néztek ki, és a méretük sem, és persze ami fontos nem szabad általánositani sem, mert nagyot tévedünk.
2011. jan. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Nem azért raktam fel a kérdést h csak fikázz.

És köszönöm azoknak akik értelmeset írt!

2011. jan. 17. 15:45
 20/20 anonim válasza:
Ne vitatkozzatok már! Vannak itt emberek akik azt hiszik igazuk van és berögzült "hitben" élnek holott akkorát tévednek hogy az hihetetlen! A yorkie aranyos,kedves,játékos kutya bátran ajánlom kezdőknek is mert nem kell minden kutyának kiállítás szerűnek lenni gondolok a bundájára! Túlreagáljátok a dolgokat! egy yorkienak szeretet és törődés kell és enyi. természetesen ennek is vannak szükségletei de nem égetverő összegekről van szó! én 14 éve foglalkozom kutyatenyésztőként budapesten Szóval úgygondolom van tapasztalatom e téren!
2013. dec. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!