Kutyakiképző szeretnék lenni!? (kérdések lent)
Mik ennek a feltételei? Hol kell ezt megtanulni? Hová kell mennem iskolába? Mennyire lehet ebből megélni? Van esetleg hátránya?
Előre is köszönöm a válaszokat :)
Én csak azért írok ide,mert engem is érdekelne:)
Bocsi az off-ért!
hátránya van
egy az, hogy megélni nem lehet belőle, és nem fix a pénz ami befolyik belőle
fizetéskiegészítésként és hobbiból érdemes csak csinálni
Nos, úgy gondolom, hogy türelmem az lenne hozzájuk. Imádom a kutyákat, én nagyon szeretnék velük foglalkozni a jövőben is. A tudásom azért még hiányos, de igyekszem mindent megérteni ami velük kapcsolatos.
Van egy német juhászkutyám, kb fél éve járunk kutyaiskolába, hetente egyszer. Elég szépen haladunk, fegyelmezői és őrző védői feladatok vannak.
Köszönöm az eddigi válaszokat:)
Nálunk úgy működik, hogy van egy egy hetes általános kinológiai és kiképzésvezetői elméleti tanfolyam, aminek a végén vizsga van írásban és szóban. Ha ez megvan, akkor van még egy kéthétvégés gyakorlati tanfolyam, ennek az elvégzése is belekerül a kiképzésvezetői "diplomába". Utána megfigyelői státuszban részt vehetsz a tanfolyamokon. Itt annyi a dolgod, hogy csendben figyel, ha valamit rosszul csinálnak a gazdik, és biztos vagy abban, hogy jó amit javasolnál, akkor korrigálhatsz, eszközöket rendezel a pályán, stb.
Néhány tanfolyam megfigyelése után átlépsz segítő státuszba. A segítő az, aki a kutyákkal foglalkozik, kezeli a problémákat, megelőzi a verekedéseket, rendezi a necces helyzeteket, hogy a gazdik tudjanak a csoportvezető oktatóra figyelni, amíg a kutyák rohangálnak.
Aztán ha már segítőként jó vagy, akkor átléphetsz oktatói státuszba. Itt már van fizetés, te vezeted a csoportot, te foglakozol a gazdákkal, te adod át a tudást, míg a segítők rendezik a kutyákat.
De megélni tényleg nem lehet belőle. Nálunk a sulin talán két főállású alkalmazott van, és szerintem az országban is összesen talán párszázan vannak akik ebből meg tudnak élni.
Viszont olyan hobbinak, ami ad egy kis zsebpénz kiegészítést tökéletes.
Egyébként a meoe is szokott szervezni kiképzésvezetői tanfolyamokat.
ha tudományos szinten akarsz kutyákkal foglalkozni, akkor meg biológia alapszak, aztán biológia master, és utána etológia phd.
Nagyon nehéz szellemileg és fizikailag is, ahhoz képest éhen halsz közben.
Rengeteget kell tanulni.
Ahhoz képest, hogy 4 éve foglalkozom problémás kutyákkal (csupán mint ideiglenes befogadó), és nagyon kemény esetekkel is, nagyon messze érzem magam attól, amit egy kiképző ad a kutyáknak, pedig egy olyan kutyát szoktam visszaadni, amelyik már be tud illeszkedni egy családhoz.
Több éves tapasztalat után jusson eszedbe, hogy kiképző szeretnél lenni, a saját kutyáid semmire sem tanítanak meg, és az sem segít, ha azt látod, ahogy parancsszavakra tanítanak kutyákat. Kutyasuliban a legtöbb helyen csak ennyit látsz, de ez csak egy kis része, és a legkönnyebb.
Jártasság kell a rehabilitációban, el kell bírnod nálad sokkal nagyobb súlyú, erejű, domináns kutyákkal, amelyek támadtak már emberre, gyerekre, öltek már meg kutyát, macskát, és sorozatosan helyt kell állnod velük szemben, aztán a gazdinak és megtanítani ezt.
Ezt egy kutyaiskolában nem lehet megtanulni. Van, hogy te is veszélybe kerülsz, és súlyos sérüléseket szerezhetsz, de zokszó nélkül el kell viselned, és nem veszítheted el a türelmed és a jószándékod a téged megtámadó kutyával szemben, de akkor sem, ha épp a szocializációhoz magaddal vitt saját kutyád próbálja minden erejével megölni.
Egy csomó készség kell hozzá, a legfontosabb a lélekjelenlét. Ezt csak úgy tudod megszerezni, ha már sok sokkoló dolgot láttál, ahol neked kellett helytállnod.
Azon kívül kellenek saját kutyák, amelyek nem válaszolnak agressszióra, a végtelenségig lehet őket provokálni, semmi dominancia nincs bennük, behódolóak, de játékosak, van energiájuk, és tudnak önállóan dolgozni, azaz nem kell a te irányításod, hogy megnyissák az utat a kutyagyilkos vagy brutálisan domináns kutyák felé.
Gondolom láttad már Daddyt :) Nekem két ilyen kutyám van, ezért tudok a kiképzőnél is szebb munkát csinálni, és gyorsabban.
Megtanulni úgy tudod, ha egy kiképző magához vesz, és elkíséred mindenhova, házhoz, kutyaiskolába szemlélőként, és eljársz hozzá is, a saját falkáját pesztrálni. És szép lassan be kell vonnia a feladataiba, és mint segéd, már résztvevő leszel. Ez több év.
Ezen kívül állandóan legyen legyen nálad mentett kutya, mint ideiglenes befogadó, és nem árt a kóbor kutyákat is összeszedned, én tőlük épp eleget tanultam a nem normális kutyákról :)
Amíg tapasztalatot szerzel a kiképződ mellett, addig is dolgoznod kell, és a főállásod kiképzőként sem a kutyasuliban lesz.
Ahhoz, hogy jó kutyakiképző legyél lépcsőfokokat kell járnod.Kutyasuliba okvetlen kell járj méghozzá a saját kutyáddal. A kutyádat ki kell képezd IPO-III szintre. Mikor ezt már tökélyre fejlesztetted. Régebben meg volt határozva, hogy a sajátodon kívül még 5 idegen kutyát is ki kell képezned plusz 5 éves iskolai tagság. Ha az iskola vezető úgy látja, hogy érdemben dolgozol,akkor felterjeszt a MEOE-nél bronzkoszorús mesterkiképzői címre.Akkor szépen elkezdesz kezdő csoportokat vezetni vagyis emberekkel kommunikálni.Később már haladó csoportot is vezethetsz. Neked kell összeállítani a kiképzés menetét és levezényelni. Utána megint felterjeszthetnek az ezüstkoszorús mesterkiképzői címre. Utána van az arany meg a babérkoszorú. Aki odáig eljutott, hogy már kutyasulija is van az mellette panzióztat is. Jobban meg tud élni. Az igazság az, hogy több lábon kell megállni ahhoz, hogy az ember megtudjon élni, mert csupán ebből meggazdagodni nem lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!