Mit tennétek ezzel az idegrendszeri rendellenességekkel élő kutyussal?
5 kutyánk van, 4 makkegészséges, és egy igen problémás, valószínűleg beltenyésztett kis jószág. Ő 5 éves, másfél kiló. (elméletileg törpe pincser, gyakorlatilag valami olyasmi, de nem ez a lényeg)
Nincs benőve a kutacsa, ami miatt fokozottan sérülékeny az agya. Egyszer volt is egy fejsérülése, akkor megdagadt a feje, és napokig nem tudott rendesen járni, felborult, kóválygott. Aztán persze rendbejött. Pár éve produkált eppilepszia szerű rohamokat, pár másodpercre feldőlt, bepisilt, de aztán evett tovább vidáman. Akkor javasolta a doki, hogy nem adjunk neki epilepszia elleni gyógyszert, mert ha elkezdjük, élete végéig kell szednie. Figyelgessük, és ha sűrűsödnek a rohamok, majd akkor.
Ez úgy 2 éve lehetett, eddig rendben volt. Aztán egyszer csak arra értünk haza, hogy az oldalán fekve vonaglik, és tök hideg. Nyomás a dokihoz, ügyeletre, tanács: melegítsük fel és adjunk neki cukros vizet. Másnap a saját dokink adott gyógyszert, ami egy általános idegnyugtató, ezt kell neki adnunk 21 napig. Ettől helyre kell jönnie nagyjából, és ez még nem okoz függőséget.
Ma 3. napja kapja ezt a gyógyszert, és láthatóan nem érzi magát rosszul, csak éppen minden második lépésénél feldől... :( Annyira rossz így látni, és nem tudom, hogy ez normális-e ebben a helyzetben, majd megkérdezem hétfőn a dokit.
Annyira félek, mert nem hiszem, hogy tudnánk vállalni az epilepszia gyógyszerrel való együttélést, mármint mindig hozzá alakítani a napokat, hogy mindig megkapja a gyógyszert... A többi kutyunkkal szoktunk járni kirándulni, 2-3 napra, de így nem lehetne, mert őt a széltől is óvni kell, egyedül hagyni meg nem lehet...
Most nem tud semmit csinálni, mert a felborulásai miatt veszélyes önmagára, folyton a kezünkben van, még az udvarra sem mehet ki.
Amikor a rohama volt, amikor az ügyeletre mentünk vele, mi azt hittük, hogy.. hogy haldolkik, és teljesen ezt hittük, hogy elaltatja a doki. Nagyon örültünk, hogy reggelre úgy- ahogy helyrejött, és mondtam is, ez az igazi karácsonyi ajándék, hogy nem halt meg. De azóta is kattog bennünk, hogy hogy tudnánk ezzel együtt élni?
A párom imádja őt, és én is nagyon szeretem, de inkább az ő kutyája, tudjátok. És ennek ellenére az előbb azt mondta, inkább el kéne altatni, mert így nem tud teljes életet élni, pedig korábban imádott az udvaron garázdálkodni, de már nem lehet neki. És a többi kutyánkkal szemben meg kiszúrás, ha miatta nem mehetünk sehová...
Nem akarok szemét, rossz gazdi lenni, és még az is lehet, hogy megnyugtat a doki, hogy pár napig még belefér az egyensúlyzavar, de ha nem, akkor... Nem tudom! Szerintetek?
Egyébként 5 évesen 2 foga van:(
Ez a kérdés szempontjából lényegtelen is, csak úgy leírtam. TÉNYLEG ne vegyetek szaporítótól kutyát!! Megszereted, és végig kell nézned, ahogy tönkremegy.
Úúh, teljes szívből sajnálom azt a kutyát. Nem vagyok szívtelen, nagyon is állat- és kutyabarát vagyok, pont ezért azt mondom én is, altassátok el. Ez így nem élet a kutyának, képzeljétek el magatokat a helyébe, mennyit szenvedhet emiatt, gondolom 2foggal még enni is alig tud :S Ez így neki nem élet. Hiába tömitek gyógyszerrel, ő az egész hátralévő életében szenvedni fog emiatt... =((
Ezt a szenvedést, mérhetetlen kínt kívánom minden szaporítónak, főleg annak, aki miatt ez a szerencsétlen, ártalmatlan állat szenvedéssel töltötte el rövidke életét!
Kedvesek vagytok, jól esnek ezek a válaszok!
Hát épp ezaz, veszélyes magára. Most is menne, pörögne, de elesik, csúsznak szét a lábai :(
Na, azért így persze hogy nem fogtok rábeszélni az altatásra! Hétfőn úgyis megyek a dokihoz, megkérdezem, mennyire okés ez az állapot.
Ha elkezdjük a gyógyszert, akkor is óvni kell, mellette kell lenni, minél többet, nem? Az a baj, hogy nagyon lelkiismeret- furdalásom van még a gondolattól is, de nem hiszem, hogy okos lenne neki áldozni az életünkből a következő pár évet.
Annyira jó lenne, ha helyrejönne annyira, amilyen előtte volt! Amúgy mindig is instabilan közlekedett, de ez azért más.
Amúgy meg szeret élni, nem szenved most sem, csak menne le az ölünkből, érthetően.
Enni is szeret, beáztatott száraz tápot kap, meg a joghurtot is nagyon kedveli. :)
Én az orvosoddal ellentétben mindenképp a gyógyszeres kezelést javasolnám. Elmesélem miért: volt egy labradorunk, évi 1-2 rohamnál nem volt neki több. A doki azt mondta szerinte nem kell gyógyszerezni. Belement a kullancs és a másnaptól kezelt babéziától olyan epilepsziás rohamot kapott, hogy nem lehetett kihozni belöle, meghalt. Ha kapta volna az epilepsziára a gyógyszert, semmi baja nem lett volna.
Ha mentek valahova gondolom ugyis olyanra bizzátok, akivel meg lehet a kezelését beszélni és beadja ő a gyógyszert neki... és ha 1-2 nap gyógyszer kimarad még mindig kisebb a baj, mintha megse próbáljátok kezelni.
Én soha többet ilyen baromságot nem csinálok :( és ezt nagyon drágán tanultam meg.
én kivizsgáltatnám, hogy valóban mi a probléma...pl. kutyaviselkedési szakértővel, kutyapszichológussal majd esetleg genetikai vizsgálat
[link] itt segítenek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!