Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb. mennyibe kerül havonta...

Kb. mennyibe kerül havonta egy miniyorki "tartása"?

Figyelt kérdés
2009. jan. 20. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a havi költségek a tetemesek, hanem az egy összegű, néha váratlan kiadások, pl nem várt sérülés esetén orvosra. Három havonta féregteleníteni kell, kezdetben az egész oltási programon átesni, pórázt/hámot, a saját tisztasági eszközeit, meg egy kis ezt-azt venni neki...

A havi költségek attól is függenek, milyen minőségű táppal eteted őt.

Ha minden földi jóval kényezteted, akkor havonta 5-6 ezerre saccolok max, ehhez vedd hozzá az oltások és a doki árát.

2009. jan. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
nincs olyan hogy miniyorki!!!!
2009. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
az előzőhöz írnám igen is van minibe yorki sőt van már elefánt méretű is:):)és havi szinten nem igen sok oltást számolod első hónapban 6000e utána már nem kerül annyiba kibirható
2009. jan. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
igaza van a másodiknak nincs külön fajtánként elválasztva hogy mini és nem mini yorkshire terrier!
2009. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ugy 5000havonta,de az elején töb a fekhely,oltások stb. miatt.

és tényleg nincs "mini".3.1kgig benne van a standerbe.

2009. jan. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A miniyorki tulajdonképpen egy tenyésztésre alkalmatlan standard alatti testsúllyal és mérettel rendelkező egyed.


Az okos szaporítók azért találták ki a mini majd extra mini kifejezéseket, amik a laikus számára nagyon hangzatosak, hogy így a gyakorlatilag küllemhibás kölyköket is magas áron tudják értékesíteni.


Ez a vevő átverése!


hogy a kérdésre is válaszoljak: ha tudod milyen táppal szeretnéd etetni, könnyen kiszámolhat a költségeket, erre még érdemes rászámolni havi 5000 forint rendkívüli költséget (bármi történhet)plusz az éves oltások ami szintén kb 6000 forint.

2009. jan. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
bocsi,de mivel midenki csak így nevezi őket,gondoltam nem gond,ha én is ezt teszem:)valószínű nem pont ezt a fajta kutyát fogom választani!
2009. jan. 21. 16:55
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem két yorkim van,de semmijen extra ellátást nem igényelnek.ugyanannyiba kerül a tartása,mint más kistestű kutyáé.
2009. jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem 2 Yorkim van, de szerintem nem költségesebb mint egyéb más hobbi. Ha jó gazdi akarsz lenni akkor a fajtának, méretnek megfelelő tápot és életkörülményeket kell biztosítsd a kutyádnak. Yorki esetében ez annyit tesz, hogy havi 1x kozmetika, 2 heti fürdetés, napi esetleg 2 naponta fésülés, ha hosszú a szőre minden nap tekercselés, olajozás, jó minőségű (Prémium) kutya táp, hám, póráz, fekvőhely, hideg időre kis ruha, téli sétákhoz kis cipő, (ha tűri) 3 hónapos koráig 2 hetente oltás és legalább 4 féreg hajtás. 1 éves kor felett évi 2x féreg hajtás és egy veszettségi+kombinált oltás. Az oltások a legdrágábbak. A legolcsóbb helyen is egy parvo oltás 2700 egy kombinált 3500 Ft és ezekből 2-2 kell + a veszettségi 3 hónapos korában az kb 4500 Ft. De jobb esetben úgy veszed a kutyát, hogy 2x féreg hajtva és 1x oltva van.

Egy kozmetikázás (nyírás, fürdetés, fésülés, bűzmirigy ürítés, karom vágás, fültisztítás) helye válogatja, de olyan 3-5 ezer Ft körül van. A jó minőségű Prémium táp egy hónapra (amit én etetek velük Eukanuba lila csomagos) 1350 Ft. Ehhez jönnek még hozzá a rendkívüli költségek (ha ne adja Isten beteg lenne, baleset éri stb.)

2009. febr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha beleszámolod a kis ezt,kis azt,akkor nyugodtan számolhatsz havi 20ezerre...Beteg agyú gazdiknál, mint én,még többre is. Nem a kaja a drága,hanem a sok más: váratlan betegség, sérülés, fertőzés, kullancsirtó, szőr ápolás, kozmetika,ilyenek. Elsőként fekhely,játékok és hasonló kezdő felszerelések.

Az első idöben az oltások is húzósak,de ez minden kutyinál igaz!

2010. jún. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!