Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok hogy folyik a kutyafür...

Nálatok hogy folyik a kutyafürdetés?

Figyelt kérdés
A kinti kutyámat hogyan fürdessem hogy ne fázzon meg? Ellégé koszos.
2009. jan. 16. 15:55
1 2
 1/16 anonim válasza:
55%
Mekkora a kutyád?Ha nagy be kell állítani a kádba vagy a zuhanyzóba.De most nem igazán kellene megfürdetni megfázhat.
2009. jan. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Beagle nagyságú.
2009. jan. 16. 16:51
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Télen nem nagyon jó neki, ha fürdeted. De lehet kapni boltokba ilyen kézre húzható kutyafésűt, azzal a szőre között lévő koszszemcséket ki tudod kefélni. Ha nagyon muszáj, picit vizes ronggyal átdörzsölöd még a szőrét, aztán pedig nagyon alaposan szárazra törlöd. De ezt melegebb helyen kéne elvégezni (pl. garázs...)
2009. jan. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most igy télen ne fürdesd meg mert megfázik de ha a száradás ideje alatt a lakásban van akkor nincs baj.
2009. jan. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak akkor fürdesd, ha bent tudod tartani addig, amíg teljesen meg nem szárad. Azért leírom, hogy zajlik. A zuhanyzóban fürdetem, kutyasamponnal. Nekem is teljesen le kell vetkőznöm hozzá, mert ilyenkor ússzik az egész ház. Bezárkózom vele a fürdőszobába (vigyázni kell, könnyen megszökhet mert utálja). Beállítom a kádba, ezt már lemondóan tűri, olyan, mintha egy rongybabát fürdetnék. :) Ha sokáig tart, elkezd kapálódzni, ha rászólok akkor abbahagyja, de a vége felé már elég nehéz. A végén megtörlöm és ha olyan az idő, kiengedem. Csak nyáron fürdetem.
2009. jan. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

szerintem se valami jó, mert ténleg megfázhat. inkább várd meg a jobb időt

ha beagle méretű akkor egy nagyobb valami plasztika ( ha érted hogy mire gondolok ) és vegyél neki kutyasampont is

2009. jan. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
megfürdethated,ha teljesen szárazra szárítod,és még 3-4órán át lakásban tudod tartani.különben megfázik.én ugy szoktam(igaz,nekem kistestű van)beállítom a zuhanyzóba,bevizezem,higítok kutyasampont(nem szabad töményen rárakni)átdörzsölöm a samponos vízzel,leöblítem,ha kell mégegyszer megcsinálhatod.aztán törölközés,szárítás,közben fésülés.persze ha nincs hozzászokva a kutyád,lehet,hogy kétemberes feladat lesz!
2009. jan. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, hát ez nálunk nagyon mókás :)!!!!


Hosszúszőrű németjuhászunk van, durván 70 kg. 3-an fogjuk le, dobjuk be a fürdőkádba, majd mikor hátrálni próbál, én a fejét, hugom a fenekét tartja kordában, anyukám meg sikálja.

Eddig rendben is volna, kutya látván reménytelen helyzetét csendesen tűri, majd mikor befejezzük, meg sem várván a törülközést, hosszú, csimbókos szőrét megrázza...Nem tudjuk ki a vizesebb.

Aztán csúszik a lába, iszonyatos kínlódások közepette kiemeljük a kádból, hogy ne lépjen le azonnal (és ne is üsse meg magát), menekülő ebünkre rávetjük magunkat a törülközővel, alaposan átsuvickoljuk, majd majd tőle tanulván a terelés művészetét be a radiátor elé. A hajszárító ősi ellensége, újabb egész testsúllyal való leszorítások, majd teljes sértődöttség mindkét háborús fél részéről két napig.

Kimenni nem mehet még kb. 3 óráig.

2009. jan. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%

Én a németjuhászomat egy évben egyszer fürdettem nyáron. Kikötöttem valahova az udvaron, leslagoztam, besamponoztam, lemostam, kikötöttem a napra 1-2 órára száradni és már kész is volt :-)

De ha van a környéketeken tó ahova el tudod vinni fürödni, az is jó megoldás. (persze nem ilyenkor)

2009. jan. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
nyáron kikötöd 1-2órára?okos vagy!ha hagynád dutkározni,10perc alatt megszáradna.
2009. jan. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!