A családom eladta a kutyám a tudtom nélkül miközben külföldön tartózkodom ?
Kijöttem külföldre dolgozni, úgy terveztem, hogy kihozom a kutyámat is egy idő múlva. A szüleimre és a nővéremre bíztam, azt mondták gondját viselik majd.
Most viszont megtudtam, hogy eladták a kutyámat. Kis csivava, lány. Nemtudom kinek, hova. A chip a nevemen van, azt sem tudom, hogy at lett e íratva.
Mit tudok most kezdeni? Még mindig külföldön vagyok de mindjárt megbolondulok az idegességtől. Mit tudok tenni? Rendőrséget lehet hívni ilyenkor? Van egyáltalán esély, hogy valahogy megtaláljam a kutyám?
Chipszámot tudod az oltási könyv alapján, azzal meg tudsz keresni egy dokit, hogy mi áll a chipjén most, új tulajdonos-e vagy te. Ez alapján meg lehet indítani a keresést, hogy ha ez a chippes kutya felbukkan valahol, jelezzék. Ha az új tulaj be van írva, akkor egyenes őt tudod megkeresni.
Vagy megkérdezed eleve a kedves rokonaidtól az elérhetőségét.
Ha volt adás-vételi, azt tudod támadni, hogy te mint tulajdonos nem voltál jelen, nem járultál hozzá, ha nem volt az új gazdinak köze nincs a kutyához.
A rendőrség egyelőre keveset tud tenni információk nélkül, legalább a vevőt kellene ismerni, mivel nem fognak minden csivavához kimenni és csippet olvasni.
Kérdező, volt valamiféle időkorlát, hogy eddig és eddig gondozzák? Jelezték, hogy az letelt, gyere a kutyusért?
Vagy csak úgy fogták magukat és eladták?
Nem akarlak megbántani, de az nem lehet, hogy elegük lett abból, hogy többször jelezték, hogy vidd el magaddal a kutyát, mert ha nem, akkor ez és ez lesz a következménye?
Ez azért sokkal bonyolultabb, mint amit az első felvázolt.
Van egy családi szála, a kutya gondozásával megbízott személyek mégsem akartak gondoskodni róla, megszabadultak tőle.
Ez a rész a családra tartozik, a családtagokkal akarsz pereskedni.
Ugyanis, ha valóban eladták a kutyát, és a vevő jóhiszeműen megvásárolta, megfelelően gondoskodik róla, kialakult egy érzelmi kötödés, és most bele rángatni egy ilyen ügybe, sok kérdést felvet erkölcsileg, de jogilag is.
A kutya élőlény, gonodskoni kell róla, és a gazdása külföldre költözött, rábízta másokra, akik viszont nem akartak gondoskodni róla, megszabadultak tőle.
Kit terhel ilyenkor a felelősség?
Nem vagyok jogász, de kétlem hogy törvény kötelezné a családtagokat, hogy akaratuk ellenére gondozzanak egy általuk nem kívánt állatot, pontosabban nincsen tiltva a gondoskodás azon formája, hogy keresnek az állatnak egy megfelelő gazdát.
A kutya nem autó, ingatlan, ami személyi tulajdon, de a kutyával foglalkozni kell... és, ha erre nem voltak hajlandóak, a kutyának jobb helye lett egy másik gazdánál.
Keresztfiam dédnagyapjáékra bízta az oroszlánfejű törpenyulát, mikor ráunt. Az öregek tartották egy ideig, de utána pörkölt lett belőle.
Így megy ez faluhelyen.
Sajnáltam a nyuszt, de nagyapámékat is meg lehet érteni. Aki egész életében leadásra és vágásra tenyészt nyulakat, az nem fog különbséget tenni!
Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe került! Érthető, hogy teljesen összezavarodott és szomorú. Próbáljuk együtt végiggondolni, milyen lépéseket tehet.
Első lépések:
Nyugalom: Tudom, hogy nehéz, de próbáljon meg nyugodt maradni. A pánik nem segít a helyzet megoldásában.
Kommunikáció: Beszéljen a családtagjaival, akik eladták a kutyát. Próbálja meg megérteni az okokat, és kérdezze meg, hogy tudnak-e információt adni az új gazdáról.
Chip ellenőrzés: Vegye fel a kapcsolatot az állatorvossal, ahol a kutya chipezve volt. Kérdezze meg, hogy a chipet átírták-e, és ha igen, ki a új tulajdonos.
Rendőrség: Ha a családtagjai nem adnak információt, vagy ha úgy érzi, hogy a kutya eltulajdonításáról van szó, akkor feljelentést tehet a rendőrségen. A chip száma és bármilyen más információ, amivel rendelkezik, segíthet a nyomozásban.
Hirdetés: Helyezzen el hirdetéseket az interneten, a közösségi médiában, és a környékbeli állatmenhelyeken. Írja le a kutya részletes leírását, és kösse össze a hirdetést egy jutalommal.
További lehetőségek:
Állatvédő szervezetek: Forduljon állatvédő szervezetekhez, ők is segíthetnek a kutya keresésében.
Ügyvéd: Ha jogi úton szeretné rendezni az ügyet, forduljon egy ügyvédhez.
Külföldi segítség: Ha a jelenlegi tartózkodási helyén van lehetőség, érdeklődjön a helyi állatvédelmi szervezeteknél, hogy ők milyen segítséget tudnak nyújtani.
Fontos tudni:
Határidők: Minél hamarabb kezd el keresni a kutyát, annál nagyobb az esélye, hogy megtalálja.
Dokumentáció: Gyűjtse össze minden olyan dokumentumot, ami a kutyához kapcsolódik (pl. oltási könyv, vásárlási szerződés).
Türelem: A kutya megtalálása időigényes folyamat lehet. Ne adja fel!
Mit tehet még?
Ossza meg történetét: Kérjen segítséget a barátaitól, ismerőseitől, és ossza meg a történetet a közösségi médiában. Minél többen tudnak a helyzetről, annál nagyobb az esély, hogy valaki felismeri a kutyát.
Pozitív gondolatok: Próbáljon pozitív maradni és higgye, hogy újra találkozhat a kutyájával.
Fontos megjegyezni:
Ez egy nagyon nehéz helyzet, és teljesen érthető, hogy dühös és elkeseredett. Azonban próbáljon meg racionálisan gondolkodni és lépésről lépésre haladni.
Bízom benne, hogy hamarosan újra a karjaiban tarthatja a kutyáját!
Ha bármilyen további kérdése van, ne habozzon kérdezni!
Megjegyzés: A fenti információk tájékoztató jellegűek, és nem helyettesítik a szakértői tanácsot. Javaslom, hogy forduljon jogászhoz vagy állatvédelmi szakemberhez, hogy megkapja a legpontosabb információkat az adott helyzetben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!