Féregtelenítés. Igaz ez?
amúgy hol élsz? Én német és holland állatorvosokat is ismerek, és mindkét országban szokásos a féreghajtás.
(Az oltás más tészta, arról én is hallottam, hogy sokkal tovább hatékony az oltás, mint amennyi az érvényessége - pl. ugye Magyarországon a veszettség ellenit évente adják, Hollandiában ugyanazt a vakcinát 3 évente.)
Férgeket különféle orvosi vizsgálatokkal ki lehet mutatni/pl.vérvétel, maivel a szívféresség is kimutatható ha van/, ha negatív,akkor nem kell féreghajtó.
Tény viszont,hogy a kölyökkori oltásokat se kell 2 hetente beadatni/ez csak pénzhajhászat/,mivel az oltás 2 hét múlva kezdi kifejteni a hatását, és ha ezalatt újra be lesz oltva a következővel,akkor ütik egymást, sőt súlyos allergiás reakciót válthat ki a kutyából, főleg kombinált oltásokanál fordul ez elő. Nem lesz semmi baja a kutyádnak ha csak havonta 1 oltást kap.
Ausztriában sem kötelező a veszettség elleni oltás:)
pedig az itt van a szomszédban...
a sok oltás meg gyógyszerezés csak az immunrendszerét gyengíti a kutyának
Én is hallottam már, h tenyésztő ismerőstől külföldi gazdijelölt úgy érdeklődött, h akkor venné meg a kutyát ha nem vakcinázzák semmivel(!)
Nem tartom kizártnak, hogy vannak erre nézve új kutatások, új nézetek - ahogy az is természetes, h ma már nem minden fájdalomra morfiumot adnak, ahogy a 1900as évek elején vagy h a fogamzásgátlók már nem bikalökésnyi hormont tartalmaznak.
És attól h mi nem ismerjük (még) ezt a módszert, nem kell azt gondolni h rossz. Pláne h Dánia kicsit előbbre jár elég sokmindenben minálunk...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!