Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féregtelenítés. Igaz ez?

Féregtelenítés. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Külföldön élek és itt azt mondta mind a 3 állatorvos akinél eddig jártunk, hogy a kutyának tilos féreghajtót adni, ha nincs baja, mert teljesen immúnis lesz a féreghajtóra ha rendszeresen adunk neki. Így amikor tényleg szükség van rá nem ér semmit. Azt mondták, hogy ez csak tévhit, hogy évente többször kell adni féreghajtót a kutyának és ez már bizonyított. Mit gondoltok??
2010. nov. 7. 12:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
igaza van.
2010. nov. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:-)) Nekem ez olyan fura volt, mert Magyarországon egészen mást mondanak.
2010. nov. 7. 12:56
 3/22 anonim ***** válasza:
A mindenféle oltást sem kell(ene) annyiszor mint mondják. Így ezt is el tudom képzelni.
2010. nov. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen bizonyíték van rá, én személy szerint nem hiszem. Viszont féregtelenítésre szerintem igenis szükség van, mert az, hogy nem látsz a székletben férget, még nem jelent semmit. Az csak nagyon komoly fertőzöttség esetén jelenik meg, amit meg nem kéne kivárni... A peték viszont sokáig életképesek, a szél is el tudja vinni őket bárhová, úgyhogy még a legjobban gondozott kutya is könnyedén elkaphatja.
2010. nov. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
3 orvosnál jártunk és mind a 3 azt mondta, hogy ez egy nagyon primitív butaság a kutyát állandóan féregteleníteni, és ez ma már tilos a kutya érdekében. Nem is adott egyik sem. Tényleg nem tudom mi az igazság!!!
2010. nov. 7. 13:00
 6/22 anonim ***** válasza:
Oltás témához. Még régen, sok évvel ezelőtt láttam egy grafikont arról, hogy az oltás után hogyan változik az ellenanyag szint. A legtöbb kb. 1 év után csökken le olyan szintre, ami már veszélyes lehet. Sőt, a leptospirózis elleni vakcinát akár félévente is lehetne adni, mivel ennél a betegségnél már fél év után nagyon alacsonnyá válik a szint.
2010. nov. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

én tenyésztek, fél évente féreghajtom a falkát, a kiskutyákat 7-8 hetes korukig legalább 2x féreghajtom, sőt az anyákat is ellés után amikor a kicsiket. szerintem fontos, ha nem féreghajtanám a kölyköket akkor nem lennének erős egészséges kiskutyák

www.piliskincse.atw.hu (almokban) mint ahogy a képeken látszik

2010. nov. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Az enyém is 3-szor kapott féreghajtót, úgy hoztam el a tenyésztőtől. Azzal nem is volt gond:-) Most 4 és fél hónapos lassan megint kéne kapnia.
2010. nov. 7. 13:06
 9/22 anonim ***** válasza:
az én kutyusom 2 hetente, az oltásoknál kap féreghajtót. már megkapta az első 4-et, hamarosan kapja a veszettség ellenit, gondolom akkor még egyszer kap, utána nem tudom milyen gyakorisággal, én úgy hallottam, fél évente.
2010. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Baromság. Vegyünk egy széleskörben használt féregírtót, pl ivermectin. Ez egy Gaba neuron serkentő anyag, ezáltal bénulást okoz. Magyarul idegméreg, ami azért nem hat emlősökre, mert rendelkeznek un. vér-agy gáttal. Ez egy "szűrő", ami nem engedi át az említett molekulákat, ezért az nem tudja az állatot se mérgezni. Nemost ezek után kérdem én, mire is lesz immunis?! Hát ne vicceljünk, alapállapotban immunis az anyaggal szemben, azt nem lehet fokozni. Ha nem lenne az, akkor kinyiffanna, de legalábbis megmérgeződne a kutya is, nemcsak a féreg.


B variáció, hogy ők arra értették, hogy a féreg lesz immunis. Ez megint marhaság. A szabványos dózis olyan nagy, hogy elenyésző a valószínűsége, hogy immunis lesz. Plédaként vegyük az AIDs-t/HIV vírust. Ez az egyik legnagyobb mutációs rátával rendelkező vírus, egy egyénben a virusok genomja között akár 20% eltérés lehet, vagy pl egy kisérletben 6 hét!!! alatt rezisztensség vált egy gyógyszerre. Ezért mindíg egyszerre két gyógyszerrel kezelik. Ez viszont már olyan nagy kihívás még ennek a harcos dögnek is, hogy hatékonyan lassítja, és nem tud hozzá rövis idő alatt alkalmazkodni. Hogy jön ez a féregirtáshoz? Hát ha a féregnek olyan nagy adag anyagot nyomunk be, amitől bőven kinyiffan, akkor ott nem lesz alkalmazkodás. Maximum akkor, ha eleve olyan génmutációval születik, ami miatt helyből immunis, de azt meg nem a féregírtó használata miatt van, az majd csak elterjeszti a mutációt a populációban. Okot az okozattal ne keverjük...

2010. nov. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!