Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális hogy egy kombi éves...

Normális hogy egy kombi éves oltás az idős kutyámnak ezt váltotta ki?

Figyelt kérdés

17 éves kistestű tacsi kutyám van, minden évben eddig december elején megkapta a szokásos kötelező éves kombinált oltását. Most amikor 2 napja megkapta, közvetlenül az oltás után nagyon rosszul lett. Hányt 3x az elmúlt 2 napban, levert volt, néha menni is alig tudott és 1. napon nem is evett, azóta jobban van. És egyébként a kutyámnak szerzett időskori epilepsziája is van, 14 éves kora óta, 3-4 havonta van egy mini rohama ami csak pár másodpercig tart. Miután megkapta az oltást, 3-4 perccel, még a rendelőben, rájött egy roham az orvos előtt. Lehet hogy semmi köze az oltáshoz az epilepsziás rohamának, bár bennem él a gyanú, hogy ezt is az oltás váltotta ki. Az biztos hogy az idei oltás kicsit tönkretette a kutyát. A többi 16 oltása után nem voltak ilyen tünetei. És egyébként most majdnem 5 hónapig rohamai sem voltak.


Ezért igazából a fő kérdésem az lenne, egy idős senior kutyát érdemes egyáltalán oltatni veszettségi ellen mint kombi oltás? Mert szerintem jövőre 18 évesen már el se fogom vinni inkább, ha ilyen tünetei előjöhetnek. Egy kölyök kutyát alap hogy oltatunk, de egy idős kutyának már nem kihagyható igazából, miért van szüksége rá? Nyilván nem lesz veszett és nem is fogja veszett állat megharapni, mert egyébként lakótelepi, budapesti kutya, lakásban van velünk egész nap. Tehát úgy nem is látom értelmét veszettség ellen oltatni.


Kérlek írjatok véleményeket + aki esetleg állatorvostan hallgató vagy ilyen tudományban jártas, írja meg amit gondol.


tegnap 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
A kombinált oltást teljesen be kellene tiltani! Azt már nem reklámozzák, hogy hány kutya hal bele, de azt igen, hogy milyen jó, hogy egyszerre több gyógyszert kap...
tegnap 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

1. Furcsán hangzik, de "normális". Vagyis nem az, de biológiai értelemben teljesen megalapozott.


2. A veszettség elleni védőoltás törvényi kötelezettség.


3. A kombinált oltást nem feltétlenül szükséges évente ismételni, pláne, ha ilyen reakciót váltott ki. Jövőre én csak a sima veszettségit adatnám.


Kérdés: Ugyanazt a vakcinát kapta, mint eddig? vagy esetleg egy másikat? (Nézd meg a matricát!)

tegnap 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Ennyire idős kutyát már nem szokás oltani veszettség ellen sem, állatorvosok ellenjavallják. Úgysem viszed hosszú sétára, vadállatok közé. Szegény örül, ha még lépni tud gondolom. Nekem már a 14 éves kutyánál is furán nézett az állatorvos, hogy miért terheljük már az oltással. Epilepsziával meg pláne nem kell a plusz behatás neki, mert egy roham is megállíthatja a szívét (ehhez mondjuk idősnek sem kell lennie, az epi ilyen). 17 éves basszus, ami nagyon-nagyon szép kor, de fél lábbal... Érted.. Ha helyrejön, ne oltasd be többet, megkérdezel egy normális, őszinte állatorvost, nem fogja javasolni ő sem.
tegnap 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

#2

"2. A veszettség elleni védőoltás törvényi kötelezettség."


Amennyiben az állat egészségügyi állapota is rendben van. Ha nincs, az felülírja a törvényt!

tegnap 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Egyem meg, szegénykém. 😓 Nyilván az oltástól lett rosszul, az ő idős szervezete már nem úgy reagál rá, mint egy kölyökkutyáé. Törvény ide vagy oda, én biztos nem oltatnám be legközelebb, ha akarnak büntessenek meg, de az állat élete többet ér... Próbálj meg utánajárni esetleg, van-e ilyen, hogy "felmentenek" az oltási kötelezettség alól a kutya egészségügyi állapotára való tekintettel,ahogy a 4-es írja.
tegnap 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
16 éves kutyám az utolsó éveiben nem volt már semmivel oltva. Ugyanazt kapta amit előtte éveken keresztül és mégis rosszul lett tőle.
tegnap 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A veszettség elleni oltás kötelező, a fertőző betegségek elleni oltás meg gyakorlati okokból hasznosabb, mert ezeket könnyebben elkaphatja.

1. Tényleg tudni kellene, hogy ugyanazt a vakcinát kapta-e, mint máskor, esetleg most 2. Alkalommal kapott-e ilyet, mert lehet, hogy erre a típusra allergiás.

2. Az önálló veszettség oltás nem szokott problémát okozni.

3. Epilepsziás rohamot nem a vakcina okozott, az nem hat 3-4 perc alatt, a rendelői stressz viszont okozhatta, ha stresszelos a dokinál a kutya.

tegnap 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Párra válaszolnék: igen, a kutyám ugyanazt a kombi oltást kapta most is, mint az utóbbi 16 évben, és csak most történt ez. Jövőre átgondolom hogy egyáltalán elviszem, de ha el is viszem, ahogy lett tanácsolva, csak veszettség ellen kapja, de valóban, én sem látom értelmét annak.


És igen, a stressz kiváltja nála ezeket a mikro-rohamokat, bármilyen stressz. Szóval nem biztos hogy közvetlen az oltás okozta, lehet csak a rendelőben jött elő most nála. (Érdekes, az utóbbi 3 évben mióta epilepsziás, jópárszor járt rendelőben, volt hogy másfél órát vártunk, és sosem jött rá akkor roham, most viszont csak egy 10 percet voltunk bent..) Nehéz kiszámolni igazából, neki a rohamok össze-vissza jönnek, rendszertelenül. A rohamok többsége eddig mind alvó állapotban jött rá, tehát arra ébredt, hogy kezdődik a roham. Kap rá egyébként kifejezetten erre való gyógyszert, Kepprát, ami egyébként segít, de igazából ez a gyógyszer se tünetmentesítette őt sose. Kicsit leszedálja őt, ami tökéletes amúgy, mert amúgy is nagyon izgulós kutyus, így néha 3-4 hónap helyett 5 hónap is eltelt roham nélkül.


Viszont most ezt a kombi oltást tényleg nem tudom hova tenni. Kicsit utánaolvastam ilyen külföldi amerikai fórumokon is, hogy mások mit írtak, tapasztaltak, és egyébként a mellékhatásoknak egész tárháza van, hogy kinek mi történt a kutyájával ilyen kombi oltást követően.. Én hozzácsapnám, hogy epilepsziás kutyánál esetleg rohamkiváltó is lehet.

ma 00:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Őszintén, ilyen idős korban már nem oltatnám. Amúgy bármikor kialakulhat bármi a kutyáknál. Az enyém 2 éven kapta ugyanazt a veszettség oltást, a harmadik évben brutális allergiás reakciója lett az oltás után. Ugyanaz az oltás, ugyanaz a doki is oltotta.
ma 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 így van. Sajnos allergia/érzékenység bármikor kialakulhat, sokadik oltás után is. Jellemzően az 1.-2. oltásnál jelentkeznek ilyen tünetek, de továbbiakban sincs kizárva. Én mindig úgy oltatom be őket (Versican DHPPI/L4R veszettség + kombinált) hogy aznap oltás után otthon legyek velük. Évek óta ugyanazt kapják, de inkább biztosra megyek.
ma 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!