Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lett divat a kutyákat...

Mikortól lett divat a kutyákat sétáltatni?

Figyelt kérdés

Régen nem volt ez elvárás. Vidéken még mai napig nem az. Nem ilyen 200 négyzetméteres kis udvaraink vannak, mint a városiaknak.

Már egy közepes városban is megszólják az embert, ha megtudják, hogy nem sétáltatom a kutyákat.

Azzal egyetértek, hogy ne legyen láncra kötve, de ez a sétáltatás dolog kicsit erőltetnek tűnik (amennyiben nagy a telek).


nov. 27. 15:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%
Nyilván a kutya sétáltatja az embert - és ez azóta divat, amióta a városiak soványak akarnak maradni - mert már divatba jött a szexuális élet, ami dagadtan teljes lehetetlenség.
nov. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Úgy 400-500 éve. Elolvasol néhány könyvet, megnézel néhány korhű filmet és látod, hogy a kedvtelésből tartott kutyákat szerették és fohlalkoztak velük a fejlett országokban.

A munkakutyáknak meg feladatuk volt: terelés, vadászat, nyáj őrzés. Mozogtak, dolgoztak, lefáradtak. Az 1000-pár nm-es kert őrzése nem számít feladatnak.

Ez csak a buta, műveletlen, elmaradott embereknék volt divat vidéken, mint amilyen te vagy és amilyen családból származól, hogy kell a kutya, de csesznek vele ténylegesen foglalkozni. Elég neki a kert.

nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Azt nem tudom mikor lett “divat”, de nagyon jo, ha az :)
nov. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
40%

Az érdekesség kedvéért megkérdeztem a mesterséges intelligenciát:

------------------------

Az emberek mióta sétáltatnak kutyákat?

---------------------

A kutyák sétáltatásának története

A kutyák háziasítása és az emberek által való tartásának kezdetei szorosan összefonódnak a történelem korai szakaszaival. A kutyák, mint az ember legelső háziasított állatai, már 10 000–100 000 évvel ezelőtt megjelentek az emberi társadalmakban. Az emberek és kutyák közötti kapcsolat folyamatosan fejlődött, és a kutyák sétáltatása is ennek a kapcsolatnak a része.

Kezdeti együttélés

A kutyák valószínűleg kezdetben nemcsak társak voltak, hanem segítettek az élelem megszerzésében is. Az ősember és a kutya közötti első interakciók valószínűleg az élelem megosztására épültek, ahol a kutyák hasznos segítők voltak a vadászat során. Ahogy az emberek letelepedtek és mezőgazdasági életmódra váltottak, úgy a kutyák szerepe is változott: védelmezőkké és társakká váltak.

A sétáltatás kialakulása

Bár pontos időpontot nehéz meghatározni arra vonatkozóan, hogy mikor kezdődött el a kutyák sétáltatása, feltételezhető, hogy ez a gyakorlat több ezer évvel ezelőtt kezdődött. A letelepedett életmód kialakulásával párhuzamosan egyre inkább szükségessé vált, hogy az emberek rendszeresen mozgassák és foglalkozzanak kutyáikkal. A sétáltatás nemcsak fizikai aktivitást biztosított számukra, hanem lehetőséget teremtett arra is, hogy felfedezzék környezetüket.

Középkori és modern gyakorlatok

A középkorban a kutyasétáltatás már elterjedt szokássá vált különböző kultúrákban. A gazdagabb rétegek gyakran mutatták be kedvenceiket nyilvános helyeken, ami hozzájárult ahhoz, hogy a kutyasétáltatás társadalmi tevékenységgé váljon. A modern korban pedig a városi életforma elterjedésével még inkább népszerűvé vált; ma már sok helyen külön parkokat alakítanak ki kifejezetten kutyasétáltatás céljából.

Összegzés

Összességében elmondható, hogy az emberek valószínűleg több ezer éve sétáltatják kutyáikat, de pontos időpontot nehéz meghatározni. A sétáltatás folyamata szoros kapcsolatban állt az ember és a kutya közötti együttélés fejlődésével.

--------------------------------------

Top 3 Authoritative Sources Used in Answering this Question:

1. National Geographic

2. American Kennel Club (AKC)

3. Journal of Archaeological Science

nov. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Már rég óta szoktak kutyát sétáltatni, nem mostanában lett divat. Vidéken is szoktak (legalábbis nálunk egy borsodi kis faluban sokan szoktak, rendesen pórázon) mi is szoktunk. A kutyánknak kell a változatosság, és a séták jót tesznek neki. Városban meg ugye sokszor muszáj
nov. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Kólauborkával ***** válasza:
61%
Évezredekre nyúlik vissza. A covidos “bezártság” alatt, ahol napközben mentél-jöttél azt sem bírták az emberek. Csak gondolj már bele, hogy 1 évet töltesz a kerítéseden belül és nem jöhetsz ki… ezt állatkínzásnak hívják jobb helyeken.
nov. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 kürtőskalácska ***** válasza:
76%

Nem tudom.

Gondolom én (most csak józan paraszti eszét használok lehet hogy tévedek) amikor már nem feltétlenül munkakutyának használták a kutyákat.

A juhászkutya egész nap mozog le van fárasztva míg egy kertesházban lévő németjuhász nincs,hisz nem tud mit csinálni.

nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. A mi kutyáink nem őrültek meg és nem is idegbetegek. Úgy látom jól elvannak. 30 tyúk is van és együtt lehetnek velük, mert nem bántják őket.


Annyi, hogy párszor szöktek már ki. Az egyik megtanulta kinyitni a kaput. Azóta zárni kell. Pár óra csavargás után mindig hazajöttek. De volt hogy utánuk mentem biciklivel és hazafutottak mellettem. Annyira csak nem érezhetik rosszul magukat, ha mindig visszajönnek.

nov. 27. 17:03
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
Te tényleg borzasztó egyszerű ember vagy, kérdező. Méghozzá a rosszabbik fajtàból, aki buta is, és még meg is magyarázza…
nov. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

A kutyának alapvető szükséglete a séta, a felfedezés, az új ingerek, szagok és a gazdával közös akció.


Az hogy a kutyáid nem idegbetegek, nem jelenti azt, hogy ki vannak elégítve az igényeik. (nm véletlenül szöktek ki)

nov. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!