Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fekete németjuhász vagy...

Fekete németjuhász vagy fekete puli, uszkár, mudi?

Figyelt kérdés

Melyiket vennétek, és miért?


A kérdés elmémeti. Hogy fekete lesz,az biztos.

Uszkáron és pulin a szőr növése miatt gondolkodok.


A fekete németjuhász csak színében különbözik a rajzostól,ordastól?


Alapesetben melyik a "melósabb" kutya? Egy napra vetítve.


Én azt gondolom, hogy a németjuhász és a puli/mudi egyforma mennyiségű foglalkozást igényel egy nap. Nem minőségű, mennyiségű!


Mudival és angol cocker spániellel már van tapasztalat. Ő egy napra elosztva ~3-4 órát igényelt.


Mudihoz képest a puli mennyire más? Mert valahol azt olvastam,hogy nem pörög egész nap annyira,mint a mudi.


Csak fekete kan kutyáim voltak eddig,és maradnék is ennél.


tegnap 14:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Normális németjuhászt nehéz venni már.

Nekem az volt, fekete. Most seerloosim van.

Sztm a németjuhásszal és a mudival kicsit többet kell foglalkozni mozgás téren, mint a pulival vagy az uszkárral.

De igazából mindegyik mozgékony és okos.

tegnap 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Fekete németjuhászt csak könyvben láttam , élőbe még nem.( tudom nem ez volt a kérdès)
tegnap 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

11!


A seerloosi milyen élőben? Milyen kutya? Milyen élni vele? Csak érdeklődnék. Olyat biztos nem veszek.

tegnap 20:21
 14/15 anonim ***** válasza:
53%

Mudit vennék. Az uszkár és a puli szőre nekem nagyon nem jön be, nem tartanám őket.


Németjuhászból nehéz szép egyenes hátút találni, de annyi németjuhász keverék van a menhelyeken, hogy ha már németjuhász, akkor én személy szerint inkább örökbefogadnék. Talán több is köztük az egészséges, mint a fajtatisztáknál. Nagyon elrontották fajtát, úgyhogy maradt a mudi.

tegnap 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

13 olyan tényleg mint egy farkas. Igazából azt hittem nehezebb "eset". Kinti-benti és bár nehéz tanítani...nagyon makacs, de megérte.

Nekem remek társ, lányomat is szereti (10 éves, a kutya meg 2 lesz).

A kutyákkal nincs baja, de nem igazán haverkodik velük. Viszont van egy szakállas agámám és együtt alszanak néha.

Nekem kellemes csalódás volt 🐺🩶.

tegnap 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!