Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fekete németjuhász vagy...

Fekete németjuhász vagy fekete puli, uszkár, mudi?

Figyelt kérdés

Melyiket vennétek, és miért?


A kérdés elmémeti. Hogy fekete lesz,az biztos.

Uszkáron és pulin a szőr növése miatt gondolkodok.


A fekete németjuhász csak színében különbözik a rajzostól,ordastól?


Alapesetben melyik a "melósabb" kutya? Egy napra vetítve.


Én azt gondolom, hogy a németjuhász és a puli/mudi egyforma mennyiségű foglalkozást igényel egy nap. Nem minőségű, mennyiségű!


Mudival és angol cocker spániellel már van tapasztalat. Ő egy napra elosztva ~3-4 órát igényelt.


Mudihoz képest a puli mennyire más? Mert valahol azt olvastam,hogy nem pörög egész nap annyira,mint a mudi.


Csak fekete kan kutyáim voltak eddig,és maradnék is ennél.


tegnap 14:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Jájj! Az uszkárt utállom!!:)
tegnap 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
20%

Szia!


Én nem foglalkozok ilyen több órákat a kutyáimmal, leginkább azért nem mert a puli pontosan tudja mi a dolga. Én sarki házban lakok, maximum fegyelmezni kell. Ha jó alomból származik a kutyád nem kell vele nem tudom én mennyi időt foglalkozni. Az én kutyáim pont úgy viselkednek ahogy szeretném is. Jó alomból kell hozni a kutyát, nagyon sokat számít! Én csak ajánlani tudom a pulit, szerintem nagyon jó társ. Egyébként nekem van kan és szuka is. A szuka azért sokkal simulékonyabb.

tegnap 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Uszkárt, mert nagyon alkalmazkodó, tanulékony, általában kijön más kutyákkal és emberekkel és nem hullik a szőre.

A többi fajtában van egy erős hajlam, hogy bevédje a gazdáját és a cuccait a vélt vagy valós ellenségektől, ami a jelenlegi életmódomat nézve egy elég negatív dolog. Ez amúgy következetes neveléssel teljesen jól kordában tartható, de én megspórolnám a munkát :)

tegnap 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Nekünk puli van, nagyon jó kutya.Kicsit önfejű de szeretjük nagyon.
tegnap 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Akkor jó..
tegnap 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

2!


Foglalkozásigény. Ő igényelte. Nem neveltem...játszottam vele,sétáltunk pórázzal/anélkül, bandázott a kutyabarátaival, és tanítottam sokmindenre.

A mudi még ma is a Hortobágyon egész nap a pásztorral van. Nem lehet csak kicsapni a kertbe,származzon akármilyen alomból...


Amúgy tökéletesen viselkedett. Mindenre megtanítottam. Csak feladatigényes volt. Munkakutya.

tegnap 15:21
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Puli simulékonyabb és kevésbé melós, mint a mudi. Szőr növésével sincs probléma, rendszeresen téped, vagy elviszed kozmetikushoz alkalmanként. Ha volt már mudid, gondolom ismerős Mészáros-Langer-Szabó: Puli, pumi, mudi c. könyve, abban kb. benne van, ami kedvtelésből tartáshoz szükséges.
tegnap 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%
Az uszkár a világ legokosabb fajtája és a top 30 legokosabb fajta közül a legnyugodtabb és legalkalmazkodóbb… Ennyire okos kutyákkal, mint border collie, cattle dog, mali, stb. azért elég sokat kell foglalkozni, nem jók akárkinek, de az uszkárt be lehetne tenni egy öreg néni mellé is és alkalmazkodna az Ő energia szintjéhez és életstílusához.
tegnap 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Puli dettó, csak legalább a hazai állományt népszerűsíti az ember a szomszédai felé. Puliban is van uszkárvér egyébként mostanra bőven.
tegnap 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9!


Igen, tudom!

tegnap 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!