Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Második kutyát hogyan sétáltas...

Második kutyát hogyan sétáltassam?

Figyelt kérdés
Nemsokára hozunk a 6 éves kutyánk mellé egy kiskutyát. Hogyan érdemes a sétákat bonyolítani? Én két külön hámot és két külön pórázt gondoltam, csak azt nem tudom, hogy a szobatisztaságra nevelésnél, most az öreg kutyának is adjak jutifalatot, ha kint végzi el a dolgát? Hogy érdemes ezt jól csinálni?
tegnap 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Ha két kutyát viszel sétálni, az a legjobb, ha mindkettőnek külön hámja és póráza van, ahogy te is gondoltad. Így könnyebben irányíthatod őket, és a kiskutya is megtanulhatja a séták szabályait a nagy mellett. Eleinte lehet, hogy kicsit kaotikus lesz, de gyorsan egymásra hangolódnak.


A szobatisztaságra nevelésnél a fiatal kutyára kell a hangsúlyt helyezni. Őt jutalmazd, amikor kint végzi a dolgát, hogy megértse, ez a helyes viselkedés. A nagyobb kutyának nem feltétlenül kell jutifalatot adni, hiszen ő már tudja, mi a dolga, de egy kis dicséret sosem árt. Ha nagyon féltékeny típus, adhatsz neki is egy-egy falatkát, hogy ne érezze úgy, hogy kimarad a jóból, de fontos, hogy a kicsi kapja a figyelmet ilyenkor.

Az is segíthet, ha a fiatal tanulhat a nagy kutyától, például megfigyeli, hogyan csinálja ő a dolgát.

tegnap 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Vidd őket együtt és majd a nagytól eltanulja a dolgokat. Nem vinnék jutifalatot amúgy a sétákra. Szerintem a szóbeli dicséret és simogatás elég, ha ügyesen elvégzi a dolgát.

Külön hám, külön póráz... Ezt a részt nem igazán értem. Gondolom méretbeli különbségek is lesznek, tehát mindenképp kell külön hám a kicsinek... Meg hát hogy viszed őket sétálni egy hámmal? :D

tegnap 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy máshogy lehetne? Egy nyakörvbe a kettőt?
tegnap 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nyilván külön hám, csak itt a környéken van olyan, aki két kutyát egy pórázzal sétáltat, úgy, hogy a póráz végén egy Y heveder van és az van csatlakoztatva a két hámhoz.


Milyen gyakorlati tanácsokat tudtok még adni, hogy zökkenőmentesen összeszokjanak?

tegnap 11:52
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Szobatisztaságra nevelésnél soha nem használtam jutifalatot, csak dicséretet, és akkor meg szidást, ha bent végezte. (lassan 35 éve van kutyám.)

Sétáltatásra mindenképpen a külön pórázt ajánlom, az Y hevederes megoldás leginkább csak két egyívású, nagyjából azonos aktivitású, és főleg nyugisabb kutyáknál működik megfelelően, különben csak a baj van vele, kellemetlen a két kutyának is - gondolj bele, a nagyot a kicsi fogja rángatni összevissza, a kicsit meg a nagy. Ráadásul így egyiket sem tudod jól irányítani, főleg nem tudod a kicsinek jól megtanítani a pórázzal kapcsolatos etikettet. Én szoktatásnál az első séták után, amikor a fiatal kutya már magabiztosabban megy sétálni, elviszem külön-külön is őket viszonylag rendszerességgel, mert az is fontos, hogy a kicsi külön is jól működjön - kutyasuliba is külön fogsz járni vele, és néha a nagy is megkapja a szokásos énidőt (ez csak eleinte kell nagyon, főleg ha féltékenyebb típus a nagy).

Amúgy nekem a hámról az a véleményem, hogy tanítani nem lehet vele megfelelően - nem véletlenül ragaszkodnak a kutyasulikban általánosan a nyakörvhöz.

tegnap 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Y heveder akkor jó, ha mindkét kutya szépen tud sétálni, de amúgy.. az se fogja bírni, azok is elég bóvli minőségűek, ha nem sétálnak egymás mellett szépen, akkor az hamar megfogja adni magát. Meg nyilván az Y heveder akkor jó, ha mindketten szépen sétálnak, ha egyik például húz, a másik meg szépen sétál, az úgy nem lesz jó, szóval mindenképp előbb külön pórázzal meg kell tanítani a kutyákat a sétára, és később lehet olyan y hevederen gondolkodni, de amúgy ha szépen sétál a két kutya, akkor a két külön póráz sem macerásabb.
tegnap 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5 A meglévő kutyánál klikkert és jutifalatot használtam a szobatisztaságra tanításkor és működött. Nyilván lehet működne jutifalat nélkül, csak dícsérettel is, nem tudom.

Mindig hámot használtunk, mert egy kistestű Shih Tzuról van szó, féltem, hogy a nyakörv fojtó lett volna neki. A kicsi is ugyanúgy Shih Tzu lesz.


Kutyasuliba nem jártunk, pár alap dolgot, mint ül, fekszik, marad én tanítottam neki.

tegnap 12:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Alap dolog az is, hogy a pórázon normálisan sétáljon, ne rángasson, hogy behívható legyen zavaró körülmények közt is, hogy más kutyákhoz normálisan viszonyuljon. Jó dolog a kutyasuli, kutyaovi, én azért biztatnálak, hogy tegyél egy próbát a kiskutyával majd. Neki is buli egy csomó velekorú kutyussal találkozni és játszani - most már van olyan, hogy külön csoportba teszik a kistestűeket a nagyobbaktól, úgyhogy emiatt sem kell féltened. :)

Nincs baj a hámmal a hétköznapokban, csak a tanításhoz megfelelőbb egy nyakörv. De a klikkeres tanítás is nagyon jó dolog, ha úgy működik a kontrollált séta, az is szuper. Klikkerről még eszembe jut, hogy két kutyával problémát okozhat, ha mindkettő egyidejűleg van jelen és ugyanazt a klikkert használod velük. Ha ezzel tanítod a szobatisztaságot, és a felnőtt kutyád jelen van, akkor bizony MUSZÁJ neki is jutifalatot adni, hiszen a klikkerezés alaptézise, hogy mindig jár a hang után a juti, akkor is ha tévesen klikkeltél. Esetleg érdemes lehet egy más hangú klikkert próbálni a kicsinél, hogy tudd szeparálni a kettőt, de van olyan klikker is, aminek kétfajta hangja van. Őszintén szólva, két kutyám van és ilyen két hangú klikkerem, de a második hangot nehezebb kicsalni belőle (akad abban az irányban az enyém), úgyhogy sose használtam úgy - viszont klikkertréninget mindig szeparáltan csináltam. Csak az egyik kutya volt jelen. (5-ös voltam.)

tegnap 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!