Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya lenne ideális?

Milyen fajta kutya lenne ideális?

Figyelt kérdés

Oké srácok, a kérdés az, hogy milyen fajta kutya lenne nekem ideális? Hú, elég tapasztalatlan vagyok, volt egy foxynk és egy csomó pulink, mikor még kicsi voltam, kinti kutyák nem nagyon volt velük foglalkozva, azonban most, hogy pár hónap múlva kiköltözöm egy lakásba, nem tudom, milyen fajtát keressek. Eleinte dobermant szerettem volna, okosak, elég nagyok, de nem hiszem, hogy egy ilyen kutyát kellőképpen ki tudnék elégíteni agyilag, és nincs elég tapasztalatom hozzájuk. Utána kitaláltam, hogy talán egy németjuhász jönne be, de nekik is ugyan annyi agyi munkára van szükségük, és a kiállítási típusoknak vannak csípőproblémáik is (az egyik családtagom szintén kertből költözött németjuhásszal albérletbe, és a kutya rátámadt, mert elvileg megbolundult a kis helyen). Később kitaláltam, hogy egy labrador lenne a jó, de a probléma az, hogy nem néznek ki olyan ijesztően, és nem tudnák elriasztani otthonról a potenciális tolvajokat. Továbbléptem tehát és ráakadtam a német dogokra. Félelmetesnek tűnő és nagy is, mellette kedves állatok és nincs hatalmas nagy mozgásigényük (sokat esznek, de hajlandó vagyok megfizetni ezt az árat). Még éppenséggel le tudnám nyelni a várható élettartam problémáját is azonban az egészségügyi bajok eltántorítottak ettől a fajtától is, tudom, hogy semmi tökéleteset nem fogok találni, ez nem bútor, de annyira hajlamos olyan betegségekre amikhez már szaktudás kell, hogy egy hozzám hasonló tapasztalatlan fickó nem hiszem, hogy képes lenne kezelni.

Összefoglalva egy nagy/közepes méretű családi kutyát szeretnék, aki szeret bújni, de mégis félelmetesen néz ki, és nincs sok egészségügyi problémája, ha egyáltalán létezik ilyen kutya. Egy 30 m2-es lakásban fogok lakni, nagyvárosban, de zöld van körös-körül, normál munkaidőben dolgozom, és van egy barátom, akinél hagyhatom, ha valamikor nyaralni mennék, vagy ilyesmi. Természetesen napi háromszor mimimum lenne sétáltatva és benti almot is tennék neki munkaidőre, hétvégente pedig mennénk nagyobbakat is ha igényli. Valami tanácsot szeretnék milyen fajta felé nézelődjek, legalább kiindulási pontnak, hogy jobban utánna tudjak nézni.

Köszönöm a segítséget!



okt. 19. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagyok nagy hozz menhelyről kutyát párti, de a te esetedben azt mondanám, hogy menj el egy menhelyre és nézz szét ott. Nagyon sok menhelyi kutya valamilyen bull mix, de talán a külsőt és a belső tulajdonságokat is enyhíti, hogy keverék. Emellé ott már tudnának konkrétat mondani arról, hogy milyen a kutya jelleme, mozgásigénye, stb.


Amúgy 30nm-es lakásba nem tudom mennyire jó ötlet nagytestű kutya, főleg ha nagy a mozgásigénye is.

okt. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem volt foxim lakásban.

Kotorék eb, vadász kutya, nagy a mozgásigénye, nagyon nem lakásba való.

Ha úrrá lesznek rajta az ösztönök nem nagyon lehet vele bírni.

4 év után ki is költözött a vadonba és csak télire jött haza. 2 év múlva meg már télire se. Sajnos.


Puli meg terelő kutya. Szintén nagy a mozgásigénye és sokat ugat. tehát az se.

okt. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A foxyt és a pulit azért írtam mert azok voltak korábban, eszem ágában nincs munkakutyát lakásba rakni, pont ezért zártam ki a németjuhászt és a dobit is első körben.
okt. 19. 20:09
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Pedig a nagy, ijesztő testű kutyák általában mind nagyobb mozgásigényű és/vagy munkakutyák. Ilyesmi, mint cane corso, nápolyi masztiff? (Bár nem tudom mekkora a tényleges mozgásigényük). Amúgy nagytestűekből a legjobb talán valami agár lenne, de az meg nem félelmetes.
okt. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

Agresszióról letenyésztett pitbullokat szokták lakásban tartani


[link]

okt. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Az agarak ugyan nem félelmetesek, de ha lemozgatod naponta 2x odakint alaposan, tökéletes kanapékutyák, sőt....
okt. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Dogot nem ajánlok ilyen pici lakásba, bár valóban sok olyan vérvonal van, amely egyedei a kölyökkorból kinőve már elvannak a két lemozgatás közt a lakásban... csak addig bírd ki a kisraptorral... viszont iszonyatosan nehér egészségesen felnevelni: mikor kell csökkenteni a fehérje arányát, milyen táplálékkiegészítő kell éppen... tényleg ne válaszd.
okt. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Menj ki több kutyakiállításra, beszélgess tenyésztőkkel, tartókkal. Nagyobb kutyaiskolákba is érdemes ellátogatni. A menhelyek is jó ötlet.
okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es! Azon gondolkozom most ha már egy kifejlett példányt fogadnék örökbe, vagy egy keveréket akkor lehet, hogy kevesebb lenne vele az egészségügyi komplikáció, beletanulnék.
okt. 20. 09:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, jól látod.
okt. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!