Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi állhat ennek a viselkedésne...

Mi állhat ennek a viselkedésnek a hátterében? Valami baj lehet?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves máltai keverék kiskutyánk, nagyon nyugodt,nagyon kiegyensúlyozott ,okos kiskutya.

Tegnap elmentünk kirándulni(nem olyan helyen voltunk ahova vihettük volna)és amikor hazajöttünk nagyon nyugtalanul fogadott, sírt,de nagyon örült is. Azt hittük, hogy csak magányos volt.

Ez a viselkedés nem maradt abba tegnap óta sem,folyamatosan leugrál a kanapéról, nyöszörög egy kicsit, kaparja a kanapét ahol aludni szokott és akkor megnyugszik egy időre. Éjszaka ugyanez,nyugtalan.

Egyébként eszik,iszik rendesen ,ha kiengedem pisil ,kakil normálisan,futkározik,jó kedve van.

Minket is nagyon nyugtalanul fogad minden alkalommal,mintha ezer éve nem látott volna,holott csak lemegyek az emeletről hozzá.

Mi lehet ez?

Kölyökkora óta benti kutya,miért most változott meg a viselkedese hirtelen?


tegnapelőtt 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fájhat valamije?
tegnapelőtt 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hovarju ***** válasza:
100%

Korábban sosem volt egyedül hagyva? Akkor hogyan viselkedett?


Mit reagáltatok a sírásra? örültetek neki? simogattátok?


Nem lehet, hogy volt valami szokatlan zaj, amíg nem voltatok otthon?

tegnapelőtt 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valami történhetett vele, amíg nem voltatok otthon. Ha szinte folyamatosan nyugtalan, akkor nagy eséllyel fáj neki valami. Óvatosan tapogassátok át az egész kutyát, figyeljétek mire reagál.
tegnapelőtt 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Úgy látom,hogy nem fájlalja semmijét,végig is tapogattam, nyomogattam a kis testét.


Korábban többször is volt egyedül, nem mindíg tudjuk vinni,sőt máskor volt több ideig is itthon egyedül,ezért sem értjük, hogy mi a baj.


A sírásra csak annyit reagáltam amit eddig is,leraktuk a cuccainkat és leültem vele a kanapéra,ott az ölembe feküdt, de akkor is nagyon izgatottnak tűnt,sokkal erősebben mint máskor.

tegnapelőtt 15:30
 5/9 A kérdező kommentje:
Kint fut,játszik,kapar,egyáltalán nem látszik rajta semmi fájdalom
tegnapelőtt 15:31
 6/9 Hovarju ***** válasza:
100%

Akkor történhetett valami nagyon szokatlan, amíg nem voltatok otthon.


Az én kutyám akkor viselkedett így ha bejött egy légy vagy egy darázs a lakásba. Egészen addig nyugtalan volt, míg meg ne fogtam, vagy le nem csaptam a legyet/darazsat.


Nem lehet, hogy megcsípte valami?


Esetleg mutassátok meg az orvosnak, hátha van valami, amit nem vettetek észre.

tegnapelőtt 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Volt bent egy nagy légy! Fogalmunk sem volt hogy jött be,de este kapta el a cicánk,mert mi hiába kergettük.

Gondolom az ablakon jött be tegnap reggel,mikor szellőztettem indulás előtt.

De ez azóta tartana nála?


Nem tudom,nem hiszem, hogy bármi megcsípte volna. Legalábbis darázs nem volt bent,az fix.


Ha tovább folytatódik még 1-2napig és nem nyugszik meg akkor mindenképp megyünk az orvosunkhoz, csak mi már itt viselkedésbeli problémákra gondoltunk inkább, nem egészségügyiekre.

Nagyon reméljük, hogy nincs semmi baj.

El sem tudom képzelni mi történhetett.

Ez itt egy nagyon nyugodt környék,egy hegyen lakunk,mindenki ismer mindenkit.

tegnapelőtt 15:43
 8/9 anonim ***** válasza:
8%
Lehet valamit előre érez! Valami veszélyt.
tegnapelőtt 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem csípte még valami? Lehet összekötötte a fájdalmat azzal, hogy pont otthon lett hagyva.
tegnapelőtt 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!