Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szocializáljam a kutyám?

Unger15 kérdése:

Hogyan szocializáljam a kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok, örökbe fogadtam egy bull-terrier, tacskó keverék kutyát, 11 éves. Kicsit több, mint 1 hete van nálam. Ez alatt az egy hét alatt már sokat tanultunk, már leül, marad,gyere, megáll, szobatiszta lett, nem rágja a dolgokat, és nem ugat bent. Kiegyensúlyozott és hálás. Napi 3-szor sétálunk egy órát, igyekszem kifárasztani mentálisan és testileg is. Az emberekkel, gyerekekkel nagyon kedves és odaadó. Egy nagy problémánk van a többi kutya. Ha kutyát lát azonnal elkezd ugatni, közben borzolja a szőrt a hátán, viszont csóválja a farkát jobbra-ballra. Ilyenkor engem teljesen kizár, se a hangom, se jutalomfalat, semmi nem érdekli csak oda szeretne menni, húz és ugat. Ezzel teljesen elveszi a séták élményét. A vokálissága miatt, nem engedik az emberek hogy odaengedjem, de őszintén nem is tudom mit reagálna. Szeretném hogy jól kijöjjön a többi kutyával, hiszen az neki is jó lenne, ha játszhatna velük nap, mint nap. Kutyaiskolába sajnos csak 1 hónap múlva tudunk elkezdeni járni. Ezért hozzáértő gazdik válaszait várom, hogy addig mit tudnék tenni ez ellen?

Előre is köszönöm a segítséget.



#kutya #Kutya szocializáció
okt. 11. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Én azt mondom, hogy ne kezdj el kísérletezgetni magadtól. 1 hónap nem a világ vége, kérj tanácsot az oktatótól.
okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Beszélj egy pár kultúrált kutyássál talán egy oktatóval is így vaktában ne kezd bele semmibe.

Egy kis személyes tapasztalat:

Mivel kicsi valószínűleg csak pórázzal nagy a szája. Ha laza a póráz az én kutyám se mer ugatni mert azt hiszi nem tartom vissza, hogy nekirontson a másiknak. Néha a feszes póráz is tudja stresszelni a kutyát.

okt. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Attól sem lenne jobb, ha mindenkihez odaengednéd.

Jó lehet erre a fókusz tréning, otthon kezdd el és fokozatosan emelve az ingereket a legforgalmasabb utcákban, parkokban is kérd tőle a figyelmet vagy tudatosan kerüld a kényes szituációkat, tervezd meg a sétautat, ahol el tudsz távolodni a többi kutyától, ha szükséges vagy csinálj belőle játékot, feladatot, klikkeres formálással tanítsd meg, hogy nézzen a többi kutyára, ha kéred.

Nagyon jót tesz a kutyáknak és a gazdáknak a kutyaiskola, de nem egy csodaszer, mellette egy-két magán órát is vehetnél egy trénertől, akivel az utcán gyakoroltok valós szitukat.

okt. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Amíg nem tudod kontroll alatt tartani, eszedbe se jusson odaengedni más kutyákhoz, mert annak rossz vége lesz. Az alatt az 1 hónap alatt, amíg a kutyasuli szóba jön, próbáld megtalálni azt a távolságot, amíg még nem reaktív egy kutyára. Ismerős bevonásával könnyebb. Lássa a kutyát, de ki tudja zárni az ingert. Ezt a távot fokozatosan kell csökkenteni, dícsérni ha nem ugat. Közben a kutyának rád kell figyelnie, akár feladatokat is bevonhatsz közben. Illetve egy olyan parancsot ajánlott megtanítani vele, hogy "okosan"/"szépen", tehát tudja, hogy parancsra vissza kell fognia magát, nem tombolhat, hanem higgadtan kell viselkednie.
okt. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Tényleg 11 éveset akartál írni, vagy az elírás? 11 évesen már a berögzült viselkedéseket nehéz kinevelni, ha ilyen idős kutyát szeretnél szocializálni, akkor mindenképp érdemes keresni egy oktatót.
okt. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszolóknak.

Igen kedves utolsó, 11 éves nem elírás. Ezzel tisztában vagyok, ezért járunk majd kutyasuliba, hogy megkapja a segítséget, amire szüksége van, csak nem szeretnék tétlenkedni amíg várjuk a sulikezdést, gondoltam tapasztalt kutyások tanácsaira hallgatok addig. :)

okt. 12. 15:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!