Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kültéri fekhelyet...

Milyen kültéri fekhelyet lenne érdemes kutyházba venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szüleim pumi kutyájának keresek megfelelő fekhelyet a kutyaházba. A ház asztalos által készített emelt aljjal rendelkezik, körbe a falai/alja/teteje is beépített hungarocellel szigetelt. Az elmúlt években szalma volt benne, de sajnos még a hőfüggönyön keresztül is nagyon ki lett hordva az udvarra, és a kutyába is beleragadt, így idén valami más fog kelleni.

Az “engedd be a házba” kommenteket megelőzvén írom, hogy a kutya egy mentett állat, és egyáltalán nem tolerálja a benti hőmérsékletet, idegesen ömlik a nyála majd oda is hány ha huzamosabb ideig van a lakásban, így ez nem opció. A kutyházat egyébként teljesen bemelegíti magának, ezzel nincs baj csak a megfelelő fekhelyet kellene megtalálni.



okt. 7. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Te ismered a kutyádat. Ha szereti szaggatni a rongyokat akkor párna, szönyeg (esetleg több rétegben) nem opcio. Akkor marad a deszka. Alulrol jol leszigetelve viz ellen és hötartásra.
okt. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a mudinak minden évben száraz diófalevelet gyűjtöttem 2-3 táposzsáknyit.

Jó illata van,távol tart minden bogarat,bírja a gyűrődést. Kb 30 cm magasan beraktam télen a házába,már ugrott is be elrendezni. És nagyon jó illatú lett a szőre tőle.

okt. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok.

Nekem nem mentett mudim volt,én neveltem 15 éves koráig. De 5 éves kora után nem jött már be a házba. Megállt a küszöbön.

okt. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2 #3

Megvan még a kutyád?

okt. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nem hiszem hogy a lakásban viselkedese amiatt lenne hogy a lakásban van. A nyaladzas és a hányás nagyon nem természetes.


De a kérdésre valaszolva pedig a szalma a legjobb. Hiába parnazod ki ruhákkal, esik az eső, vizesen rafekszik a ruhára, az beszivja és sokára szárad ki. Te se akarnál egy vizes ágyba feküdni.

Ha van egy kis pereme a kutyahaznak akkor kevésbé hordja ki. Ja és fedett helyen legyen lehetőleg a kutyahaz is hogy annyival is kevesebb vizet hordjon be.

okt. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok. Nincs... :(


2 hónappal a 15. szülinapja előtt elvitte egy 1.5 napos epilepsziás roham... ☹️😭


Azelőtt 1 hónappal volt neki az első. Mivel előtte nem volt soha,a doki azt mondta, biztos csak egy darázscsípés.


A következőnél 1 hónap múlva meg rögtön egész napos jött. Nem lehetett rajta segíteni... Elaltatta a doki.

Soha többé nem lesz ilyen jó kutyám. Ez biztos.

okt. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú szőrű németjuhászaim voltak.A szalma nagyon szeretett belebújni a szőrükbe.Nem igazán volt kedvem naponta többször kefélgetni.

Eleinte nagyobb karton dobozokat nyitottam lapjára és abból 2-3-at raktem be. Vizes, havas időben naponta leszedtem a felsőket és kidobtam.

Aztán szereztem hullámpapír tekercset és azt használtam.

A papír szigetel.

okt. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6 Nekem mudi-foxi keverék volt menhelyről, 2 hónappal 16 előtt lett beteg. Illetve már egy éve tüdőrákos volt, de csak két nappal a halála előtt lett rosszul, előtte végig vidám volt, játszott, ásott. Aztán hirtelen elkezdett zihálni, fulladni este, másnap reggel doki, röntgen. Végstádiumú tüdőrák áttéttel májra belekre, gyakorlatilag elkezdték leállni a szervei, doki azt mondta, a kutyának fél éve lábra állni se kéne tudnia. De ő szaladgált. Másnapra még rosszabbul lett, úgyhogy elengedtem.

Rettenetesen hiányzik 😔💔

okt. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!