Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről hogyan lehetne leszoktat...

Erről hogyan lehetne leszoktatni a kutyát?

Figyelt kérdés

Kicsit furcsa dologban kérném a tanácsotokat. Van egy 1 éves kan, keverék kutyám, akit kicsi korában menhelyről hoztam el, az anyjával és testvéreivel volt ott. Azóta jártunk, és még járunk iskolába. Szépen halad, okosodik, szocializálódik. Egy problémám van vele. A "nagydolgát" a következőként végzi: Keres egy bokrot, vagy fát, háttal szinte feltolat rá, ott elkezdi, majd közben elkezd forogni, ide egy gombóc, oda egy pacni, továbbmegy, megint forog, megint elejt egy adagot. Nem áll meg a szokásos pózban, mint az összes kutya teszi.

Ez azért kellemetlen, mert nehéz összeszedni utána az ürüléket, van, hogy meg sem találom mindet, mert nem tudom követni. Mit tudnék tenni, hogy megálljon egy helyben, és normális módon ürítsen?



szept. 7. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Rajta van a póráz ilyenkor?
szept. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, mert csak pórázzal sétálunk!
szept. 7. 15:51
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Ne engedd tovább, amíg nem jött ki belőle "minden" és mikor látod, hogy tolat a bokorba, vidd arrébb 1m-rel (hogy ne kelljen bemásznod a csomagért), aztán dicsérd meg, ha végzett.

Lehet, hogy ez már az a szintű probléma, amit el kell fogadni és vele kell élni :)

szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ettől tartok én is, csak azt nem értem, hogy ez honnan eredhet, mert kezdetektől így van. Életemben nem láttam még ilyet. Próbáltam már, hogy nem engedem tovább, de akkor meg nem végzi el a dolgát.

De azért köszönöm a válaszodat!

szept. 7. 16:20
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Az én kutyám is ezt csinálja. Csak ő nem tolat, hanem lassan előremegy, miközben ürít.

Nem tudok vele mit csinálni.

Amikor végez, elmegy pár lépést, aztán elkezd a hátsó lábával kaparni, mint ahogy a macska temeti be az ürülékét.

szept. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
CSípője gerince térdei rendben?
szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, fizikálisan minden rendben vele.
szept. 8. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!