Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát hogyan lehet leszoktatn...

Kutyát hogyan lehet leszoktatni, hogy nagyon húzza a pórázt?

Figyelt kérdés
A szomszéd öregasszony kutyáját sétáltatom, van vagy 50 kg. Nagyon ránt és húz, hiába szólok rá.
2023. aug. 27. 19:33
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ráadásul ilyen kicsi, 1-1,5 méteres pórázt adtak hozzá.
2023. aug. 27. 19:35
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Hát, kezdetben kell erő hozzá. Amikor húzni kezd, rántasz egyet a pórázon (nem a végén, hanem lentebb is fogd, és ott ránts egy erősebbet, de azért sérülés ne legyen, csak érezze), esetleg azonnal irányt is válthatsz, vagy megállhatsz, amelyik beválik.

Amikor szépen megy, akkor dícséret, jutalomfalat.

Láb mellett próbálhatod falattal is vezetni, leereszted a kezed comb mellé, a feje elé lógatott falattal, amit időnként azért oda is adsz neki.

2023. aug. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Mennyit van fárasztva és hogy? Mennyit van sétáltatva? Mennyire jól szocializált?
2023. aug. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

2-3 alkalommal voltunk. Most lett rám bízva, én eddig is vittem volna, csak nem engedték. 1 éves múlt, csak ki volt cseszve az udvarba, aztán nagát szórakoztatta, néha a fia vitte, amikor 1 hónapban egyszer itthon volt.


Egyéb nyugodt, kedves, tanulékony kutya, németjuhász. Csak még benne van a kölyökösztön, megy a saját feje után. De ugye kicsit el van kallódva. Leülni megtanult, meg egész jól szótfogad, csak kb. ugyanannyi kg, mint én.

2023. aug. 27. 20:59
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs lefárasztva, nulla szocializáció és nevelés van benne és sétálni is kb havi egyszer jár, akkor ez ilyen is marad.


A kutya képzése komplex. Ha nincs kielégítve a kutya alap igénye, akkor nem várható el, hogy normálisan viselkedjen. Ha nincs szocializálva, akkor ne várd, hogy nyugodt legyen.

Tehát ha azt akarod, hogy ne húzzon, először tegyél rendbe mindent vele kapcsolatba. Normális kötődés feléd, gátolhatóság és önkontroll építés, szocializáció, lefárasztás.

2023. aug. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

1 éves németjuhász, még ha kan, akkor is max 35kg.

Nem azt mondom, hogy attól még nem húzhat, nincs benne erő, de nincs 50kg egy egyéves németjuhász.

2023. aug. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
Ha húz , állj meg. Mikor lazul a póráz , indulj el. Ha feszül állj meg.
2023. aug. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ma azt csinálta, hogy berántott a bozótba, nyakörvvel együtt elszabdta, letépte magáról a pórázt, aztán lelépett. Sokkal erősebb, mint én...
2023. aug. 28. 11:23
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne vidd el, ha nem bírsz vele és nem akarod a probléma okát megoldani.

(Tüneti kezelésre max olyan tanácsot kaphatnál, hogy használj szögest. De ha ennyire nem bírsz se fizikailag, se mentálisan a kutyával, ne alkalmazz konolyabb eszközöket!)

2023. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Meglátott egy macskát és onnantól se isten, se ember nem volt, lehet egy 100 kg-os megtartotta volna. Ennek kiabálhatsz stb. Amúgy én vagyok neki az egytelen, aki foglalkozik vele... Kölyökkora óta ismer, de ha macska van, akkor nem számít semmi...
2023. aug. 28. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!