Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy "hiperaktívnak" gondolt...

Egy "hiperaktívnak" gondolt kutyát, hogyan kell kezelni?

Figyelt kérdés
Mindig befogadott kutyáink voltak, valamikor három is egyszerre. Pár hete egy 8 hónapos kutyát fogadtunk be, olyan helyről lett megmentve, ami nem nevezhető kutyabarátnak. Teljesen kezelhetetlen a kutya, folyton játszana, hosszú nadrágot kell felvenni és pulóvert 40 fok melegben, hogy védjen a játékos harapásaitól, de így is véraláfutásos/sebes a lábam és a kezem is néhol. Folyton ugrál rám, a körmeivel is megsért, nyalakodik is. Láncon kell tartani sajnos, mert veszélyes (ilyen kivételes esetekben lehet és kell is, a törvény is utal rá). A fárasztással és a játszással nem sokat érek, sokat ugat, a szomszéd kutyáját főleg, kerítésen keresztül ugatnak néha éjszaka is. Már tanácsoltak módszereket kutyások, a verést is (ami nagyon távol áll tőlem), de az se használ, mindig vinnyog utánam. Már kezdem feladni, a szomszédokat nem akarom kikészíteni, szinte mindent megpróbáltunk, ilyen kutyánk még nem volt. Köszönöm a válaszokat!

szept. 2. 08:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
87%

"Értelmi fogyatékosok véleménye nem érdekel"

Itt te nevezel másokat értelmi fogyatékosnak? Tényleg nem tűnik fel, hogy te ülsz fordítva a lovon?


"véresre harapdálta a lábamat vastag nadrágon keresztül játék közben, vannak rendesen kék-zöld foltok rajta. A pulóveres karomon is vannak nyomok. " Mert mással aztán még sose fordult elő, hogy játék közben egy kölyök kutya megsebezte... ja, de. És mit csinált az illető, ha volt egy kis esze, és egyedül nem tudta megoldani? Elárulom: kutyaiskolához, kutyakiképzőhöz fordult. Még idejekorán lehetőleg, amikor még kölyök az a kutya, mert a kamasszal vagy felnőttel sokkal nehezebb lesz. Ezt egy nem értelmi fogyatékos felfogja.


"nem hagyom magamat szétharapni, " Ezt MEGFELELŐ neveléssel el lehet érni. Nem pedig lánccal.


Megpróbálsz, esetleg, apránként... Szegény kutya.

szept. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
81%

"Tanácsot kértem, nem pedig letolásokat."

itt egy tanács, két választásod van:

1) visszaviszed ahonnan van, vagy továbbadod szakértő kezekbe, mert itt csak kár éri.

2) elmész vele egy kutyaiskolába, ahol akár pár alkalom után rendbe teszik a viselkedését, és megtanítanak TÉGED, hogy kell kezelni, mert gyakorlatilag amiket írsz azt mutatja hogy fogalmad sincs hogy kell bánni egy ilyen kutyával. Egy jó tréner olyan kezes bárányt tud faragni szinte bármely problémás kutyából (és itt fiatalról van szó, nem idősebb, idegroncsról) hogy csak na. De azt tartani is kell.

szept. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
90%

7 hónapos volt a kutyánk mikor menhelyről elhoztuk. Tudod mit láttam belőle 3 hétig? Úgy pörgött mint aki be van mindenezve. Ugrált, harapott, rohangált fel alá, séta közben meg kb lobogtam utána.


Ennek már 5 éve. A világ legjobb kutyája lett.


A lánc nem megoldás. A verés sem megoldás. Kutyaiskola. Neked.

szept. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Nem állítottam, hogy értek hozzá, azért kérdezem. De szerintem, ha tudna írni-olvasni pár ember, leirkáltam a lényeget. Amúgy nem csodálkozok, hogy utálják a magyarokat a szomszédos országokban is. A magyar híres a bunkó magyar szintről, németben már van olyan cég, aki nem kér a magyarokból. Elengedem a kutyát az ideiglenes láncról, hátha összeharapdál egy gyereket játszásiból, végül is engem ültetnek le érte majd, nem a kutyát.
szept. 3. 09:39
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Add mar oda azt a szerencsetlen kutyat egy olyan gazdanak aki tud es akar is vele foglalkozni .

Ne legyel mar ertelmi fogyatekos.

szept. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
83%
Valljuk be kérdező, azért te sem udvariasan közelítetted meg a többieket. Le lehet írni a véleményed, érveidet anélkül is, hogy a másikat le értelmi fogyatékosoznád. Azt kapod, amit adsz, ha te így állsz másokhoz ők is így fognak hozzád.
szept. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
"ha tudna írni-olvasni pár ember, leirkáltam a lényeget. " Pontosan. És a többség konkrétan erre reagál, az más kérdés, hogy neked tetszik-e, amit írnak. Kaptál tanácsot, bőven, és azt senki sem írta, hogy engedd szabadon úgy, hogy másokat veszélyeztessen. Azt írtuk, hogy amit eddig tettél vele, az csak ront a helyzeten, és vagy azt léped, hogy elmégy szakemberhez megtanulni vele a bánásmódot, vagy azt, hogy másik gazdát keresel neki. itt nem esetleg megpróbálni kell valamit apránként csinálni, hanem tenni, MOST, a fenti két választási lehetőség közül az egyiket. Amíg nem lesz késő a kutya számára. Akit te úgy tűnik, máris vadállatnak tekintesz. pedig csak egy neveletlen kölyök. MÉG.
szept. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
60%
A magyarokat a felelőtlen, gerinctelen hozzáállásukért utálják és nézik le. Pont azért, amilyen te is vagy, kérdező.
szept. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!