Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy "hiperaktívnak" gondolt...

Egy "hiperaktívnak" gondolt kutyát, hogyan kell kezelni?

Figyelt kérdés
Mindig befogadott kutyáink voltak, valamikor három is egyszerre. Pár hete egy 8 hónapos kutyát fogadtunk be, olyan helyről lett megmentve, ami nem nevezhető kutyabarátnak. Teljesen kezelhetetlen a kutya, folyton játszana, hosszú nadrágot kell felvenni és pulóvert 40 fok melegben, hogy védjen a játékos harapásaitól, de így is véraláfutásos/sebes a lábam és a kezem is néhol. Folyton ugrál rám, a körmeivel is megsért, nyalakodik is. Láncon kell tartani sajnos, mert veszélyes (ilyen kivételes esetekben lehet és kell is, a törvény is utal rá). A fárasztással és a játszással nem sokat érek, sokat ugat, a szomszéd kutyáját főleg, kerítésen keresztül ugatnak néha éjszaka is. Már tanácsoltak módszereket kutyások, a verést is (ami nagyon távol áll tőlem), de az se használ, mindig vinnyog utánam. Már kezdem feladni, a szomszédokat nem akarom kikészíteni, szinte mindent megpróbáltunk, ilyen kutyánk még nem volt. Köszönöm a válaszokat!

szept. 2. 08:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
92%
Ilyenek mondják egy harapásnál hogy "nem értem, semmi előjele nem volt"
szept. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
94%

Tehát nem sétáltatod, nem szocializálód, érdemben nem fárasztod le. Inkább vered és láncra rakod.

Miért kellett kutya, ha nem vagy hajlandó még fizikailag sem lefárasztani? Nemhogy mentálisan és ösztönszinten! Miért kellett kutya, ha nem akarsz önkontrollt építeni nála, inkább kikötöd? Ez rohadtul nem mentés! Pont hogy tőled kellene azt a szerencsétlent kimenteni!

szept. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lenne már veszélyes egy 8 hónapos kutya? Fiatal, és nem tanult meg viselkedni, szocializálódni, neki most foglalkozás kellene ezerrel(!), ami nem merül ki abban, hogy a kerten belül játszol vele, főleg, mivel elég egyértelműen nem is tudod megfelelően kezelni azt, ha játék közben vadul. Ingerek kellenének neki, szocializáció más helyeken, emberekkel, kutyákkal, ingerek és mozgás, vagyis agyi és fizikai lefárasztás, mert az a kutya nem hiperaktív, csak magasabb az aktivitási szintje és foglalkozásigénye, mint amit te tudsz/hajlandó vagy megadni neki.


A nagyon alapvető minimum a kutyasuli és napi minimum egy hosszú séta, plusz agyi fárasztás, például klikkertréning, amit otthon is csinálhatsz vele, nem pedig kifogások, hogy veszélyes kutyánál engedélyezett a lánc, meg hogy nem mered sétáltatni, mert félsz, hogy elránt - erre az utóbbira való a kutyakiképző, vannak már házhoz menők is. Szóval ne kifogásokat keress és gyárts, mert neked kellene vagy gyökeresen változtatni a tartási körülményeken vagy pedig másik gazdát keresni a kutyának: ilyen körülmények közt ne maradjon nálad, mert nem teszel vele jót. Ld. " a verést is (ami nagyon távol áll tőlem), de az se használ" vagyis kipróbáltad. :(((


Ja igen, ezt egy jelenleg két éves, kölyökkorában szintén "hiperaktív" kutya gazdájaként írom - és az sem mentség, hogy volt korábban már kutyád, nekem is ő az ötödik, de az ő nevelésével szenvedtem meg a legjobban, viszont belefektettem az energiákat rendesen, amint fentebb is írtam (kutyasuli, külön foglalkozások, agyi fárasztás, hosszú séták, csomó idegen, új helyek stb.).

szept. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
94%

Szoval egy nem epp kutyabarat helyrol kerult egy szinten nem kutyabarat helyre 😂

Nem setaltatod, nem farasztod le, nem tanitod, cserebe idonkent megvered es lancon tartod 😡🤦‍♀️

Minek kellett a kutya ha nem foglalkozol vele? Vidd el napi 1,5 orat setalni , utana mikor mar faradt fizikaliag+egy ora otthon amig agyban is lefarasztod, tanitod. Vidd kutyasuliba. Szinte még kölyök alig kamasz, sok ido es még tobb foglalkozas kell neki.

De a lanc es a veres csak tovabb rontja a szitut.

Vagy vidd vissza, keress neki hozzaerto nem allatkinzo gazdat.

szept. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
83%

Láncra rakod és vered az eleve traumatizált, rossz helyről jövő kutyát, aki ennek ellenére adott neked, újabb embernek egy esélyt???

Hát meg is érdemelnéd, hogy seggbe harapjon, csak utána meg el is altatnád, amennyi eszed van. Add oda valakinek, aki ért a kutyákhoz, neked már nem lehet érdemi tanácsot mondani - még a menhelyen is jobb dolga lenne, mint nálad.

szept. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Tanácsot kértem, nem pedig letolásokat. A kutyát ki kell kötni sajnos, ahogy írtam korábban: véresre harapdálta a lábamat vastag nadrágon keresztül játék közben, vannak rendesen kék-zöld foltok rajta. A pulóveres karomon is vannak nyomok. Verést úgy kapott, olyan mértékben, amennyire engem harapott akkor (igaz rajta nincsenek véres sebek és zúzódások). A körmével is tud okozni sérülést játszásiból ugrálás közben. Volt olyan eset is többször, hogy majdnem elestem amiatt, ahogy erőből nekem ugrott. Értelmi fogyatékosok véleménye nem érdekel, nem hagyom magamat szétharapni, vagy veszélyeztetni a testi épségemet, főleg másokat se, mert járnak többen hozzánk (kisgyerekek is). A segítő hozzászólóknak köszönöm, megpróbálok több időt tölteni vele, esetleg apránként sétáltatást is bevállalni. Megfontolom a kutyakiképzőt is, hogy engem is kiképezzen hozzá...
szept. 2. 12:27
 17/28 anonim ***** válasza:
83%

Te idiota ... add oda a kutyat valakinek aki ert hozza . Kikotni es megverni nem segit.

Inkabb zarnad egy udvari kenelbe mint kikotve.

Es még azok a fogyatekosok akik szerint nem oke verni es kikotni ?


Es te vagy a zseni? Nem ertesz hozza, nem tudod kezelni . Ebbol az lesz, hogy orokre lancon lesz mert 3 honap ertelmetlen szenvedes utan majd azt mondod szarok ra nem lehet megnevelni.

Azonnal keress neki masik gazdat ako kevesbe allatkinzo mint te. Te pedig max horcsogot vagy aranyhalat tarts .

szept. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
90%
Mért tartod meg, ha nem tudsz vele bánni? És nem is akarsz! A "megpróbálok" meg az "apránként" meg a "bevállalni" az nem akarat!
szept. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
87%

Neked sehogysem.Add tovább azt a szegény kutyát,és ne bántsd.

Mondjuk erre azelőtt kellett volna gondolni hogy "befogadtad"

szept. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
0%
A kutyatartást úgy ahogy van betiltanám, idegesít az állandó ugatásuk.
szept. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!