Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kialakulhat allergia egy...

Kialakulhat allergia egy kutyánál egy olyan táp esetében, amire addig nem volt allergiás?

Figyelt kérdés

6 éves kutyám kb 3 éve eszi ugyanazt a tápot. Régebben allergiás volt vakarózott, füle gyulladt volt azért áltunk át erre a tápra és egészen idáig nem is volt gond, nem volt allergiás reakciója.

Júniusban ismét elkezdett vakarózni, nem tudtam, hogy mitől. Először próbáltam Advantix cseppel kezelni, de nem hatott. Kihívtam az állatorvost, aki azt mondta, hogy nehéz megállapítani mitől lehet, lehet allergiás pollenre, bármire. Kapott egy injekciót és talán attól számitott 1 hétben kevésbé vakarózott, de aztán újra elkezdődött.

Olvasgattam az interneten, hogy humaminsavval esetleg lehet segíteni a problémán. 300g -os dobozzal vettem és kb 1-1.5 hónapig kapta a dobozon írt adagolásnak megfelelően, de nem segített. Közben próbáltam kókuszolajjal külsőleg is kezelni, tappancsát, bőrét kenegettem vele.

Létezik, hogy arra a tápra lett allergiás, amit évek óta fogyasztott gond nélkül?

Maximo Lamb Rice tápot kap.


aug. 29. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges. Nekem 9 éves a kutyám, allergiás a csirkére kiskora óta. Kb. 8 évig ette ugyanazt a tápot (nem csirkéset, hanem bárányt, ha az nem volt a boltban akkor szarvasmarhát), és allergiás lett rá. Az orvos azt javasolta hogy váltsunk tápot, és néha kapjon nyers húst. Happy dog-ra váltottunk, a nyulas tápra, azóta semmi baja nincs. Szokott kapni lazac húst és nyúl húst amit a fressnapf-ban be tudaz szerezni, magas a hústartalmuk is, ezért én mindenféle képpen ajánlom. A nyúl 100% hús csonttal darálva, a lazac 99,5% hús. Néha húst és tápot, néha főtt rizst és tápot, néha pedig csak tápot kap. Vannak zöldséges/gyümölcsös konzerv kutyáknak, azok is jók lehetnek, legalább is nekünk bevált. Az allergiája szinte teljesen elmúlt. Remélem találtok megfelelő tápot és elmúlik az allergiája!♡
aug. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki sajnos.
aug. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Michael The Siren ***** válasza:
Igen
aug. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze - sőt a rizsre is lehet allergiás, ami sztem tökkomoly, sohasem gondoltam volna. Amikor a kutyánknál kezdődött az allergia és a tápok után főttre váltottam, rizs+zöldség+hús, sem sokat javult. Aztán egy doki mondta h simán lehet a rizsre is. (Azóta nyersetetésen van és elmúlt minden.)
aug. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem étel allergiája van a kutyádnak, hanem környezeti. Azt pedig baromi nehéz kezelni. Általában valamilyen étel intoleranciával is párosul egyébként. A huminsav segíthet, de nem csodaszer. Csak önmagában az nem oldja meg a gondot. Megfelelő táplálék + huminsav kordában tarthatja az allergiát. Megnéztem a tápotok, őszintén, nekem annyira nem bejövős. Alapból olyan kaját nem adok a kutyának, amiben van kukorica. A rizs sem annyira jó allergiás kutyának.

Azt légyszi vedd figyelmen kívül, amit az egyes írt, mert ritka nagy baromság úgy etetni egy kutyát, ahogy leírta. Főleg olyat, ami allergiával küzd. Nem tudom milyen állatorvos ajánlotta nekik ezt a diétát, de hozzá sem vinném a kutyám, az biztos.

aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5


Viszont, amit ajánlott tápot #1 ki fogom próbálni. Baromfit, rizst és kukoricát sem tartalmaz. Éppen még azon a határon van árban, amit megtudok venni neki + huminsavból veszek egy új adagot.


Köszönöm a válaszokat!

aug. 29. 13:39
 7/8 Michael The Siren ***** válasza:
Kérdezd meg az állatorvost
aug. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyes nem írt hülyeséget, csak lecserélték a tápot és az alapján amit leírt kicsit változatosabban eszik a kutyus. A kutyák ragadozók tehát a nyers hús jó nekik, a rizs pedig kíméli a bélrendszert.
aug. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!