Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatás! Van ellene valami...

Ugatás! Van ellene valami ellenszer?

Figyelt kérdés

Van egy lassan egy éves labradorunk. Mindig is nagyon akaratos, de nagyon barátkozós és játékos kutya volt. Mindig voltak vele kisebb nagyobb viselkedési problémák pl:felugrálás, túlpörgés, pórázhúzás... Előbbi mostmár 98%-ban megszűnt, pontosabban ránk nem ugrik, de ha jön valami idegen, akkor bepörög és ugrál...

Néhány hete új probléma jött, mégpedig az ugatás. Amit olyan szinten kezdett el művelni ami kibírhatatlan. Ahogy esteledik 8-9 óra akkor elkezdi. Úgy percenként 1-2 ugatás. Közben van hogy fekszik az udvar egy számára preferáltabb helyén, de van h szaladgál közben fel alá. Ezt úgy este 11-ig műveli, aztán lecsillapodik. Olyan hajnal 4-5ig pihen. Aztán újra lendületet vesz a dolog. Onnantól reggel 7-ig lazán nyomja, hol kisebb hol nagyobb intenzitással.

Ha kimegyünk hozzá akkor pár perc után abbahagyja, de ahogy bemegyünk szinte azonnal folytatja. Próbáltuk már simogatással megnyugtatni, de csak addig használ amíg ott vagyunk. Próbáltuk a szidást is, de szintén nem érünk el vele semmit.

Be nem szeretnénk engedni, mert folyton rág, legyen az egy játék, faág vagy a kanapé sarka...


Tapasztaltatok már hasonlót? Eseleg ötlet? Az benne a fura, hogy az egész pár hete kezdődött. Korábban nem ugatott ennyit, csak kb mint más átlagos kutya.


Próbáltam már késő délután elvinnni sétálni... 6km-t sétáltunk olykor kocogtunk. Hulla fáradt voltam én is és ő is, de kb egy óra pihenés után kezdte az esti előadását. Annyi hogy talán evésbé volt intenzív, de hajnalban már mintha mi sem történt volna.



aug. 23. 19:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%

Engedd be, annó én is rábeszéltem a szüleimet (végtelen rászólás, kiordibálás, ablakkopogtatás után, ami csak percekre hozta meg a csendet), a többi kutya meg már automatikusan bent alszik. A bútor szétrágásra ott könnyen rá lehet szólni, a játék rágással nem értem, hogy mi a baj :)

1-2 éves kutyánál még kevésbé kell azon tűnődni, hogy mi váltja ki ezt az új szokást, szimplán most itt tart a fejlődésben, ha pl 5 éves lenne, már érdemes lenne elgondolkodni, hogy mi változott.

Amúgy meg csak építi a kapcsolatotokat, ha elmentek változatos helyekre túrázni, trükköket tanítasz neki, elmentek suliba, elkezdtek egy sportot (pl hoopers, mantrailing, dog dancing) és majd megoldódik a többi probléma is.

aug. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Valaki írja már le, hogy a 100%-ig valós, hasznos válaszom, az miért is lett törölve?
aug. 24. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
21%
jó kiadós verés ha ugat
aug. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
7%
12. vagyok. Törölve a jó válaszom. Most 0%-ra nyomva. Oké, én is lepontoztam mindenkit!
aug. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Keress rá Miklósi Bernadett könyveire!
aug. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Elhatározás kérdése.
aug. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
84%
Próbáljátok meg éjszakára beengedni. Legalább a konyhába, előszobába.
aug. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
69%
Btw az megvan, hogy a labradornak szüksége van az ember közelségére. Nem egy havasi pásztorkutya, aki köszöni ha nem szól hozzá senki…
aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!