Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne segiteni a...

Lacko62 kérdése:

Hogyan lehetne segiteni a kutyamon? szegeny nemetjuhaszom fuleit vastagon marjak a legyek.par dolgot kiprobaltam,kulonbozo sprek,de mar le is ragaszottam a fuleit gezzel, hogy ne ferjenek hozzajuk a legyek.

Figyelt kérdés
nem birom nezni , ahogy szenved a rohadt legyektol.mit lehetne tenni, ami hatasos volna ?
aug. 22. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Vastagon kend be vazelinnel. Abba beleragadnak a legyek úgyhogy nem másznak rá. Vagy sudocremmel de az drága. De ez tökéletes rá [link]
aug. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Mi chemotoxot használtunk amikor nagyon durva volt. Ha vérzik is neki mindenképp fertőtlenítsd le betadinnal. Egyébként ami még egy próbát megér az a rozmaring illóolaj. Egyetlen rovar sem bírja elviselni, én a macskáimat is azzal kezeltem bolha ellen, sikeresen! Sajnos mást nemigen tudsz tenni, mert gondolom jelen esetben a "vidd be a házba napközben" nem játszik.
aug. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Állatorvos tud felírni receptre hatásos spray-t/krémet, a vény nélkül kapható szerek valóban nem érnek semmit.


A vazelin a célnak megfelel, de csak a tüneteket kezeli, a probléma forrását nem szünteti meg.

aug. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Ezt próbáljátok ki, mi mindig ezt használtuk!

aug. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

[link]


Nekünknez bevált, borzalmas büdös kenőcs, begyógyította az öreg kutyánk legyektől kimart, vérző, varas orrát. A kutya bőrére Frontline cseppet alkalmazunk azóta, a legyek sokkal kevésbé bántják.

aug. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
A fentiek mellett esetleg bent tartani, amíg begyógyul a füle? Azt már nem? Inkább nézed, ahogy szenved?
aug. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem vidd állatorvoshoz mert lehetséges hogy teleköpték és akár peték is lehetnek benne amik már komolyabb fertőzéssel is járhat. Állatorvosnak lehet ki kell tisztítania amit jobb rábízni legalább az első ilyen kezelést és megmondja pontosan mit csinálj a jövőben és lehet párszor vissza kell vinned kontrollra.

Azzal nagyon ne játssz hogy mindenfélével bekened mert lehet van ami árthat neki ha mondjuk érzékeny egy összetevőre vagy allergiás tünetei is lehetnek tőle.

aug. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!