Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lehetőségeim vannak...

Milyen lehetőségeim vannak örökbefogadott kutyát tekintve, ha nem tudom magammal vinni egy esetleges költözés alkalmával és nem kívánom átíratni más tulajdonába a kutyát?

Figyelt kérdés

Házasság megszüntetése nélküli különköltözés esetén milyen lehetőségeim vannak arra nézve, hogy a családi háznál lévő kutyát biztonságban tudjam? Fennáll a veszély, hogy szándékosan ki van engedve és az én nevemen van a bull típusú kutya, tehát ha bejelentik és repül a bírság, az az én tárcámat terheli. Após többszöri alkalom után is szándékosan kiengedi a kutyát az udvaról az utcára, a kutya meg a szomszédos kertekben és udvarokban barangol, és bár nem agresszív, de nincs túlzottan hozzászokva az idegen kutyákhoz. A többször látott kutyákkal nincs baja. A családi helyzet megromlott és egy esetleges különköltözéssel a kutyát nem tudom magammal vinni egy albérletbe, a kutyáról azonban nem mondanék le. Mivel nem laknék a családi háznál, nem tudnám figyelni a kutya napjait, és párom sincs otthon egész nap, hogy figyeljen rá, reggeltől estig dolgozik, após meg az örökbefogadás óta nem kedveli ennek a kutyának a jelenlétét és ezt többször ki is fejezte és a kutya tudtára is adta. Tartok tőle, ha komolyabb, esetleg jogi lépésre szánom magam a témát illetően, akkor bántja a kutyát.


Létezik-e bármi módszer arra, hogy biztosítsam a kutya helyzetét azzal, hogy én nem lakok vele? Társtulajdoni szerződést olvastam, hogy tenyésztők és vevő közt létrejöhet, a kutya viszont nem tenyésztőtől van, hanem egy alom mentett kölyke (két éves), azonban ha bárki tud valami hasznos tanácsot, ötletet, negatív kritika nélkül, az jól jönne. Bővebben kérdés és érdeklődés esetén.



#költözés #Megosztott tulajdonjog #Társtulajdoni szerződés
aug. 18. 20:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom kérdező, ennek kicsit olyan színezete van, hogy nem olyan régen (mivel azért két év nem olyan nagy idő) apósodék nyakára vittél egy kutyát, akit ő a kezdetektől nem szívlel. Bár okot nem írtál, de alap, hogy megkérdezzük ilyen csoportos együttélésnél a család összes tagját, hogy mit szólnak a kutyához.


A helyedben én új gazdát keresnék a kutyának. Nagyon fiatal, ha jól értem ti a jelenlegi pároddal külön fogtok élni nemsokára, az ő családjánál maradna a kutya, gondolom ezután ott te alapból nem leszel szívesen látott vendég, a kutyával már most szarul bánnak, te meg nem tudsz évekre előre gondolkozni. Ergo lehet el is költözöl pár éven belül máshova, lesz új párod, aki nem akar majd kutyát, stb…Summa summarom, a kutya megérdemel egy felelősségteljes új gazdát, bár a fajtája miatt baromi nehéz helyzetben vagy.

aug. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%

Keress kutyabarát albérletet és vidd magaddal. Tudod ha valakiben van felelősség és gerinc, akkor így cselekszik.

Egyébként érdekes, hogy attól félsz, hogy mekkora bírságot kapsz, ha a kutya kimegy az utcára. És nem attól, hogy mi történik a te kutyáddal, vagy mással, más kutyájával. Sokat elmond rólad...

aug. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

OFF: Ilyenkor jut eszembe, hogy milyen sokan szidják az állatvédőket, mert túl szigorú feltételekhez kötik az örökbefogadást...


Elnézést, hogy nem a kérdésre válaszoltam.

aug. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Olvasom, olvasom, de nem ertem mi a francot is akarsz most.

A sok rizsa helyett torkedj a megoldasra baszki, ha mar kutyat vallaltal be, mas nyakara ugyebar.


Vidd magaddal vagy ne, de akkor keress neki helyet. Ha szerencsed van, meg elvileg a szerzodes kotelez, akkor a menhely visszaveszi. Es igen, ott fog megrohadni, ezt jol latod, mert senkinek nem kell egy problemas bull tipusu. De ezt majd lerendezed magaddal.

aug. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!