Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valahol meg lehet nézni ki...

Valahol meg lehet nézni ki igazi tenyésztő?

Figyelt kérdés
aug. 11. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy tudom hogy a MEOESZ-nek (Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületeinek Szövetsége) nincsen nyilvánosan hozzáférhető adatbázisa a tagokról, márpedig hivatalosan akkor vagy tenyésztő, ha MEOESZ tag vagy. Az almokat is ide kell lejelenteni és a törzskönyvet is tőlük kapod.


Tehát a legegyszerűbb módja annak hogy kiderüljön hogy tenyésztővel vagy szaporítóval van-e dolgod, az az, hogy rákérdezel a törzskönyvre. Ha adja normálisan a kutya mellé akkor rendben van. Ha elkezd hazudozni hogy "nem váltotta ki a törzskönyvet" (amúgy kötelező), meg "törzskönyv nélkül olcsóbb a kutya" (7 ezer forintos tételről beszélünk), akkor onnan menekülj.

aug. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
A kennel név az FCI honlapon ellenőrizhető, hogy létezik-e egyáltalán. Ez még nem garancia semmire, de már el leht indulni. Illetve a fajta klubboktól is lehet infót kérni és kapni.
aug. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az igazi tenyésztő nem merül ki abban, hogy ad-e törzskönyvet vagy sem. Sajnos sok a törzskönyves szaporító, aki csak egyszerűen összerak egy szukát és egy kant, majd eladja a törzskönyves kölyköket. Ezért vannak ennyire leromolva az FCI fajták. Hiába bejegyzett, hiába törzskönyves, ha a "tenyésztője" csupán a küllemet nézi vagy még azt sem...
aug. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtàk, jó kiindulási alap az FCI kennelnévsora. Ez a létező kenneleket tartalmazza: [link]


Első lépésnek jó. :) viszont abban is igazuk van a többieknek, hogy rengeteg a papíros szaporító. Mondok néhàny tippet, hogy én mit néznék/nézek meg, hogy leszűrjem, az én elvárásaimnak megfelelő-e a tenyésztő:

- igényes fb oldal és honlap legyen

- hány kutyája van

- hogyan/hol élnek a kutyái

- hány almot hoz le egy évben/hányat egy szukától élete során

- mit csinál a kutyáival? (Kiállít, dolgozik, sportol vagy csak nőnek mint a dudva?)

A fajtastandardhoz képest habitusra és küllemre milyenek a kutyái

- milyen egészségügyi szűréseket csináltat


Igy első körön szerintem ezeket érdemes megnézni :)

aug. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek a 4-essel. Heti 1x futtatóba szokott járni egy férfi, mint később kiderült, 20 éve tenyészt német juhászokat, van oldala, tényleg hivatalos kennel.


Amikor először bejött, azt hittem, hogy mentett kutyája van, majdnem meg is kérdeztem tőle, hogy mentett, ugye? Izomtalan, félős, 0 kontakt a gazdival, nem szocializált, csapott hátú, csúnya mozgású kutyái vannak. Rossz nézni őket.

aug. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!