Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van átlagban jóval...

Miért van átlagban jóval rövidebb életük a kutyáknak/macskáknak pl az emberekhez vagy a teknősökhöz viszonyítva ?

Figyelt kérdés
aug. 11. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyors anyagcsere?
aug. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Kisebb testméret, gyorsabb anyagcsere. Ez igaz egészségügyi szempontból is (gyorsabb lefolyásúak a betegségek is).
aug. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Ezt a kérdést a természetnek kellene feltenni.
aug. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Mert gyors az anyagcseréjük ami elengedhetetlen egy ragadozó vagy mindenevőnél valamint olyan állatoknál amik nagy energiat fektetnek be mozgáshoz pl madarak és halak. Predaallatoknal is jó ha gyorsan fel rudnak nőni és azonnal továbbadni a genetikájukat az utódaik ak mielőtt valami elkapja őket.

Természetesen vannak kivételek mint pl a papagájok, emberszabásúak (ember ek különösen) valamint egyes capák.

A gyors anyagcsere nyertesei a ragcsálók (ha csak emlősöket nézünk). Az egerek pár hetesen kepesek szaporodni és rengeteg utódot hoznak a világra egy alkalommal is.

A lassú anyagcsere nyertesei a szarazföldön az elefántok. Nagy méretük miatt nem all fenn a veszély, hogy levadaszák őket így sokáig tudják gondozni utódukat és elég kevés mennyiseg is, hogy fennmaradjanak. 2 éves venhesség után akár 8 évig is gondozzák kicsinyüket mielőtt újat hoznak a világra.

A tökélletes átmenet a gyors és lassú anyag csere között a pont a hazimacskák. Viszonylag sokáig ajár 20 évig is élnek egy alkallommal sok utódot hoznak a világra amit fel évig gondoznak. Hogy miért? Mert olyan környezetben éltek ahol nehéz felnőni, de ha már egyszer felnőtt egy macska az könnyen boldogulhat.

aug. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Bocsánat de én még mindig nem értem, miért törvényszerű hogy ha valakinek gyors az anyagcseréje akkor az hamarabb hal meg?
aug. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

7

Gyorsabban működnek a velsőszervei és így gyorsabban is öregednek meg nagyon leegyszerűsítve

aug. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Az én válaszomat töröltétek. Nem vagyok meglepve.
aug. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
A kutyák és macskák átlagos élettartama általában rövidebb, mint az embereké vagy például a teknősöké, több biológiai és evolúciós ok miatt. 1. Metabolizmus:A kisebb testű állatok, mint a kutyák és macskák, általában gyorsabb anyagcserével bírnak, ami gyorsabb öregedéshez vezethet. 2. Evolúciós tényezők: Az állatok evolúciós pályája befolyásolja az élettartamot; a predátorok, mint a kutyák, általában rövidebb élettartammal rendelkeznek, mint a zsákmányállatok. 3. Genetika: A genetikának is nagy szerepe van az életkorban; különböző fajok különböző genetikai hajlamokkal rendelkeznek a betegségekre, ami befolyásolja az élethosszukat. 4. Környezet és életmód: Az állatok élete is másfajta stresszhatásoknak van kitéve, mint az emberek, például a külső környezeti tényezők és a betegségek. A teknősök esetében pedig az evolúciós alkalmazkodásuk lehetővé tette, hogy hosszú életet éljenek, így sok faj több mint 50 évet is megélhet.
aug. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8.

Ez chatGPT igaz?

aug. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A 6. válasz a 7. válaszra reagál. Igazából fordítva kéne lennie, mert a 6. a korábbi, a 7. a későbbi. Ez egy rejtély. Ez hogy történhetett?

Erre csak kettő válasz adhat magyarázatot.

1: Ez az ember a jövőbe lát.

2: Legalább kettő választ töröltek, és ami így LEGALÁBB a 8. válasz volt, az a törlések révén a 6. válasz lett.

Szerinted melyik az igaz? A válaszoló a jövőbe lát, vagy esetleg értelmes válaszokat töröltek?

Elárulom, a kettes a helyes. Igen, volt több HELYES válasz, láttam, olvastam, de azok nem feleltek meg a moderátorok az oldal színvonalának, mert túl értelmesnek tűntek. Többek között az enyém is lényegre törő válasz volt. Szokás szerint akadt hülyeség is, de az még maradt néhány, nem kár értük. Erről ennyit.

ui.: Miután kiírtam a választ, csinálok egy képernyőképet, és ha ezt is törlitek, akkor megosztom az említett képernyőképet. Aztán újra, aztán újra, aztán újra...

uui.: Egyszer történt olyan is, hogy az én válaszomat a moderátorok nem törölték, simán csak az utolsó tőmondatomat csípték le egy trágár szó miatt, a válaszom érdemi része megmaradt. Komolyan!

aug. 29. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!