Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van rá esély, hogy megtaláljam...

Van rá esély, hogy megtaláljam? Rég eltűnt kutya?

Figyelt kérdés
Nem szeretném részletezni hogyan, de nagyon régen elvesztettem a kutyám. Nosztalgiázásból régi e-mail-eket olvasgattam amiket az iskolai barátommal váltottunk egymással és akkor megláttam, hogy elküldtem neki a kutya chip számát. Rákerestem az adatbázisban és elsírtam magam mikor megláttam, hogy még él. Annyira örülök neki és csak remélni tudom, hogy jól bántak vele. A jelenlegi tulaj adatait nem tudom megnézni, ahhoz kellene egy állatorvos. Nem akarom felkeresni, csak név alapján megpróbálnám Facebookon megkeresni, hátha tett ki képet a kutyáról. Annyira szeretném látni csak még egyszer. Tudom, hogy minimális az esély rá, hogy valaki segít, de szeretném megpróbálni.
aug. 10. 03:58
 1/10 anonim válasza:
17%
Megszökött Angyal Gergely? :D
aug. 10. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Személyiségi jogokat sért az olyan adatok kiadása, amivel a személy brazonosítható.

Meg tudod nézni az adatbázisban a rendszán alapján a gépjármű adatait, de a rendszámot megadva sem a kormányblakban, sem a rendőrségen nem adnak ki adatot a tulajdonosáról.

Hasonló a helyzet a chip számokkal, ha arra nincs külön indok, az állatorvos sem adhat ki adatokat.

Ezen túl, neked sem biztos, hogy jó lenni megtudni bármit ennyi idő után.

Amikor elveszett, a chip alapján kereshetted volna, akkor lett volna esélyed hogy visszakerül hozzád az állatorvos látja a rendszerben, ha a kutyát keresik.

aug. 10. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valahol meghalt nem biztos hogy beírták elhullottnak a rendszerbe.

Már csak azért írom mert ha valaki megtalálta nyilván chipet olvastak és fel kellett volna keresni a gazdát. Elméletileg nem irathatja át senki a saját nevére örökbefogadási szerződés vagy a gazda lemondó nyilatkozata nélkül. (Persze tudjuk sajnos, hogy a gyakorlatban ez nem feltétlen így megy)

aug. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A GDPR miatt nehézkes, de nem lehetetlen. Már régen elveszett egyébként?
aug. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 renton9999 válasza:
100%
Milyen rég? 20 éve? nem biztos h él,valaki nem jelenti be ha meghalt a kutyája (kb senki szvsz)
aug. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A lekérdezésnél meg tudod nézni, hogy mikor kapott utoljára oltást. Ha friss adat van benne, akkor van rá esély, hogy még él, ha nagyon régi, akkor előfordulhat, hogy az elhullást nem jelentették be az állatorvosnak és nincs bevezetve a rendszerbe.
aug. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ez az a kategória, amikor ha normális az állatorvos, elmondja, hogy megváltoztak az adatok, elmondja ki az új gazda. Ez konkrétan lopás.
aug. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 mondjuk szerintem a dolog megítélésében az is számít, hogy hogy veszett el a kutya, ezt kérdező pont nem akarja részletezni. Ha ő gyerek volt és neki azt mondták elveszett, közben meg valamelyik szülő kitette valami út mentén, az más szerintem.
aug. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ha elpusztul valahol a kutya akkor a szentlélek átirja a petvetdataban hogy már nem él?

Azt csak akkor módosítják ha valaki bejelenti. Ha nem fogta be senki és úgy pusztult el vagy befogtak csak nem jelentették be akkor persze hogy az van benne hogy él..

aug. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos sajnos, hogy még él. Szerintem engedd el. Az állatorvos nem fogja kiadni az adatokat.
aug. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!