Mi lehet abból ha a kutyának Novocetrin allergia elleni gyógyszert adok?
Az a baj, hogy ő biokémiaiailag nem ember ember, ami annyi jelent, hogy egyes anyagok másképp hatnak rá. Nem igaz, hogy "gyógyszer-gyógyszer", meg hogy ha az egyik humán gyógyszert lehet adni, akkor a másikat is. Más a hatóanyaga és míg egyes hatóanyagok azonosan, vagy legalább hasonlóan hatnak, mások teljesen másképp. Ezeket a különbségeket pedig meg kell tanulni, az anyagok fajspecikus hatását az állatorvosi egyetemeken tanítják.
Egyébként füvet nem legel a kutya? Mert nekem az állatorvos a kutyát habos hányás, öklendezés tüneteivel magas gyomorsavra kezelte. Azt nem írom le milyen gyógyszert kapott, mert tuti elbaszod az adagolást, a találomra történő beállítással, annyit viszont segítek, hogy szódabikarbónát etetni kutyával tilos, mert a gyomorsavval reagálva az embernél fokozottabb, túlzott gázképződés történik, illetve felborítja az ionegyensúlyt.
Amúgy az állatorvosoknak sincs könnyű dolga. Az ember elmondja, hogy mit érez, a vizsgálatok során is képes mwgfogalmazni, a TB gyakran állja a kezelést, ha magánorvoshoz mész tudod, hogy drága. Az állatorvos is gyakorlatilag ugyanazokat a diagnosztikai eszközöket használja, csak éppen az állat nem tudja leírni a tüneteit a gazda meg vagy nem figyel fel bizonyos részletekre, vagy nem tudja pontosan megfogalmazni, amit lát. Aztán információ morzsákból, minél olcsóbban diagnosztizálja minél pontosabban az állatot azokkal az eszközökkel, amivel neki is magasak a költségei (egy ultrahangnak csak a beszerzési ára 10 millió forint körül van), mert különben ő kapzsi. Ha bemennél egy állatkórházba és azt mondanád, hogy a pénz nem számít, csak gyógyítsák meg fogadjunk, hogy több vizsgálatot végeznének rajta, és kiderítenék, csak te már most nem vagy hajlandó költeni rá, inkább kijelented, hogy megölöd a szaktudás hiányával, ami mellesleg törvényt is sért.
utolsó, csak Magyarországon élünk és a pénz igenis számít.
szerintem a kérdező sokkal többet tett a kutyáért mint itt a legtöbb "gazdi".
ha tippelnem kellene így kapásból tüdőmételyt mondanék. antiparazita szerekkel próbálkoztatok? milyen vizsgálatokat végeztek el eddig az állaton?
A Novocetrin adható kutyának, 5-25 kg között 10 mg a dózis:
Humán gyógyszer is adható kutyának, macskának (macskáim humán gyógyszert
kapnak pajzsmirigy problémájukra, és cukorbeteg macskámnál csak humán inzulin (Lantos) működött.) De pontosan tájékozódni kell, hogy az adott hatóanyag adható-e az állatnak, és milyen dózisban. Aspirin pl. nem adható kisállatnak, de Famotadin hatóanyagú savlekötő pl. igen.
Ezt találatam!! Mégsem ölöm meg a kutyámat a "maszekolással"?
Az állatok és emberek anatómiája különbözik, mégis a háziállatok is képesek elkapni „fertőzéseket”, így kialakulhat náluk is egyfajta állandó rossz közérzet. Antihisztaminnal lehet kezelni ezeket a problémákat, de csak alapos ismeretek esetében, hiszen nem tudhatod, hogyan reagál majd a kutyád teste. Ezért összegeztük az antihisztaminok fajtáit és hogy milyen mennyiség adható kutyáknak. Olvass tovább!
Így segíthetsz a kutyádnak, ha allergiás
Mire lehet allergiás a kutya?
Az allergia a kutyáknál általában 1 és 3 éves kor között alakul ki, de előjöhet később is. Hasonlóan az emberekhez, ők is lehetnek allergiásak a pollenre és élelmiszerekre, valamint a házi bolhára is. A legtöbb allergén a levegőben található, így egy kutya is könnyedén be tudja lélegezni. Az allergia felléphet súlyosan náluk is, ezért mindenképp szükséges gyógyszeres kezelés!
Az allergia lehetséges tünetei kutyáknál:
- bőrproblémák (viszketegség, ekcéma, szőrhullás, makacs hallójárat-gyulladás)
- légúti tünetek (orrfolyás, könnyezés, kötőhártya-gyulladás, hörghurut)
- emésztési zavarok (hasmenés, hányás)
Az antihisztaminok csökkentik a tüneteket és erősítik az immunrendszert az allergének elleni küzdelemben. Van néhány fajtája, amit bármilyen fajtájú kutyánál lehet alkalmazni.
A legnépszerűbb antihisztamin a difenhidramin. Bármilyen fajtájú kutyánál lehet alkalmazni, de vényköteles és nagyon fontos a megfelelő adagolása! Összeállítottunk egy kis útmutatót, ami segítségül szolgálhat ezekben az esetekben, de mindenképp érdemes állatorvossal konzultálni allergia esetén.
Difenhidramin adagolása allergiás kutyáknál:
Tömeg (Kg) Dózis (mg) Adagolás(/nap)
2-5 10 2
5-7 15 2-3
7-15 25 2-3
15-22 30-40 2-3
22-35 50-60 2-3
35 felett 80-90 3
11# esnek:Na , ha annyi rengeteg baja lehet, hogy egy kórház és az összes diagnosztika kell hozzá , akkor inkább mérgezzem meg én minthogy az egész nyugdíjam odaadjam és akkor még csak a diagnózis fizetem ki.
15#-nek: kutya ugyan kissé késve de minden elképzelhető "divatos" és kötelező betegség ellen be lett oltva, még szívférgesség ellen is, folyamatosan kap féregtelenítő tablettákat, többek közt tüdő féreg ellen is. csip is van a bőre alatt..
Abban feltétlenül igazat adok , hogy a kutya nem mondja el mi fáj, de nem én mentem el állatorvosnak!! Három orvos nem tudott tenni eleget annak a minimális követelménynek , hogy csökkentse a szenvedést. Ne gyógyítsa meg, akár élete végéig beteg maradhat de ne szenvedjen. Amelyik kutyának a hátsó lábai helyett kerekeket szereltek , na azzal dicsekednek, de egy köhögést nem képesek helyre tenni. Itt a hiba pont.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!