Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ennyi felelőtlen...

Tényleg ennyi felelőtlen ember van? Ennyi rossz állatorvos lenne?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést a gyakorin eltöltött idő inspirálta. Naponta kérdések tömkelege van arró, hogy "xy tünete van a kutyámnak, mi lehet a baja?". Értem én, hogy drága az állatorvos, de azért durva, hogy miket szokták itt kérdezni. Csak az elmúlt pár napban láttam pár olyat, amivel azonnal állatorvoshoz vinném a kutyám, pl. rejtélyes daganat nőtt a kutyára (ilyenből a napokban több is volt) vagy bágyadt napok óta, furán viselkedik. Kivétel nélkül az összes kérdező azt állította, hogy látta a kutyát orvos, de nem csinált semmit. Nem tudom milyen állatorvos az, aki egy gyorsan növekvő csomóra vagy sántításra vagy egyéb komoly tünetre csak legyint és nem tesz semmit. Nekem sose tagadta meg a vizsgálatot az állatorvos (végülis neki ebből van pénze), így nem tudom elhinni, hogy ezek az emberek tényleg elvitték a kutyájukat orvoshoz.
aug. 5. 00:38
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Pénzéhes dögök, várják a lóvét hogy tovább léphessen azon kívül hogy ránéz. Ráadásul sok helyen rosszul felszerelt a rendelő, van ahol csak dísznek van ott az évek óta rossz diagnosztikai gépek.
aug. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

1.: Sok embernek kajára sincs pénze.

2.: Sok embernek nincs kocsija. Hogy vigyen el egy 40kg.-os ebet, ami még nem volt buszon, 50 km.-re?

3.: Csóró öreg elhozza a 10+ éves ebét. Látom az öregen, hogy nem pénzes. Tényleg akasszak a nyakába egy 50-100-300-as számlát? (Ha terepjáróval jönne, drága órával, ne félj nyomnám a ceruzát, meg Fifikébe a 8000..., izé 28000 forintos cuccot.) Vagy vegyem le a 3 gyerekét egyedül nevelő anyukát 20000-re, miközben a gyerek egere 500 forint a sarki kereskedőnél + meg kell tanulnia, hogy az életben mindenki meghal úgyis?

aug. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
78%
Vigyazni kell veluk nagyon...Ahova mi tartozunk meg se vizsgalta a mi kutyank.Inkabb elvittuk mashova,ahol nem szandekozik megolni a kutyaink...mert ennel az lrvosnal volt ra pelda,hogy miatta halt meg egy kutya..a hanyagsaga miatt
aug. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
az állatorvosi szak belülről rohad az országban, miért? mert az országban mondhatni egy helyen tanítják és akinek a szülei között van állatorvos azt felveszik és nem buktatják meg bármilyen rosszul is teljesít (akiknek nincs, azokkal meg irtózatosan szigorúak!) szóval sok sarlatán kerül ki a szakmába, a normálisak meg elmennek messzire
aug. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Sok csapnivaló állatorvos van sajnos az tény... Tapasztalatból írom. Nem használnak felszerelést, mert valószínűleg rossz is nekik, vagy egyszerűen nem érdekli az állat állapota annyira.
aug. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Bizonyos fokig érthető, hogy nem akar az ember mindennel orvoshoz szaladni. A túlféltés pontosan ugyanolyan rossz, mint a hipochondria. A daganatos kérdések egyikét szerintem láttam és ott érdeklődés volt a cél. A daganatos marhaságot csak egy válaszoló dobta be anélkül, hogy akár egy képet is közzétett volna a kérdező.
aug. 5. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Sok tapasztalatlan (ezt akarom hinni es nem azt, hogy pont lecarom típusok) állatorvos van. Ahova mi járunk, ott is sokan dolgoznak, de mi egyhez ragaszkodunk. Ha valami ráerős, akkor nyilván hozzá kérünk időpontot, de ha SOS, akkor adj uram azonnal valakit, szóval megyünk ahoz aki ott van. Volt, hogy rohantam a macskával, mert valami fura volt vele (csak benti) és jobb híján úgy tudtam megfogalmazni, hogy furán viselkedik, fura a testtartása és fura az arckifejezése... A kiscsaj, aki bent volt, semmit nem látott rajta, a cica bújt, dörgölőzött, de én akkkr is láttam, hogy valami nem ok vele. A doki nagyjaból hülyének nézve mondta, hogy dehát semmi baja a macskának én meg mondtam, hogy de van! Végül felhívta a szokásos állatorvosunkat, aki azt tanácsolta, hogy tartsa bent a macskát megfigyelésre, majd ő is megvizsgálja. Ő vagy sejtette, hogy jobban ismerem a macskámat, mint egy idegen, vagy csak a hülye túlaggódós gazdit szerette volna lenyugtatni, de akkor is jót tett velünk. A macska bent maradt. Kb 1 óra múlva telefonált a dokink (2 órával a műszakja előtt), hogy jaj, de jó, hogy bent hagytam, mert folyamatosan hány és megy a hasa a macseknak, őt riasztottak hozzá azonnal! Végül mint kiderült megevett egy betevedt zöld poloskát és súlyosan allergiás rá. Az volt a mázli, hogy bent hagytam. Még 2 hétig visszajártunk, hogy a majfunkcióit ellenőrizzék, olyan carok lettek az eredményei.

Ha tapasztalatlan gazdi vagyok, lehet, hogy a kiscsaj simán rávett volna, hogy hazavigyem a macskát, majd esetleg mikor egyedül van otthon, kínok között meghal, hiszen "Nincs semmi baja!".

Szóval igen, sajnos az emberek egy része is lecarom/tapasztalatlan és amikor ehhez egy hasonló kaliberű állatorvos is társul, na az a katasztrófa! Ez pedig nagyobb hírértékű, mint az, hogy a szuper állatorvos sorozatosan látja el és kezeli eredményesen a hozzá vitt állatokat.

aug. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az itt kommentelők nagyrésze csak kamuzza, hogy volt prvosnál, hogy ne szedjek szét a kommentelők és ne menjen egy qvaanyázásba a topik, hanem kapjanak vm értelmes választ. Én még nem voltam olyan orvosnál, aki úm. semmit nem talált az állaton. Ha mást nem, egy gyulladáscsökkentőt meg antibiót kapott.
aug. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
4-es, menj már, olyanról beszélsz, amihez közöd sincs 😅 egyáltalán nem így van a képzési rendszer
aug. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
9. Sajnos de! Mint ahogy anno államilag nyomták be oda az úszókat és vízilabdásokat. (Véletlen szerinted, hogy az úszószövetség több fejese is állatorvos? >:) )
aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!