Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd öregasszony vett 1...

A szomszéd öregasszony vett 1 tacskót és már vagy 15-20 kilósra felhizlalta mit tehetek?

Figyelt kérdés
Ráadásul 4. emelet, szerencsétlen kb úgy gurul le a lépcsőn mikor viszi le sétálni.

aug. 3. 23:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Beszélni kellene a nénivel, hátha ért a szóból. Sajnos gyakori, hogy az idősek szeretetből agyon etetik az àllataikat.

Anyósom ugyanilyen, van két csivavája, az idősebbik legalább 8 kiló. A kisebbik még lemozogja, de szerintem ő is hamarosan el fog hízni. Mert hát " alig esznek és csak néha adok nekik egy pár jutalomfalatot." én meg hiába mondom neki, hogy ami neked egy falat, az neki annyi minthogyha egy egész tányérral meg evett volna! mert ő pici.

Ezt nem értik meg sajnos.

aug. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hátha megérti, hogy a kutya érdekében muszáj változtatni az etetési szokásain.
aug. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Felhívnám a néni figyelmét arra, hogy nem égszséges és ezzel megöli a kutyáját. Izület, azív, tüdő probléma. Fejezzi ki máshogy a szeretetét, ne adjon a kutyának, ha kuncsorog, és számolja ki állatorvossal, hogy mennyi kaját kell neki adni XY tápból.
aug. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Amikor viszi oltatni a kutyust az állatorvoshoz, neki kellene komolyan figyelmeztetni a nénit. Rendes állatorvos szokta is. (Amúgy nem lehet, hogy nem fajtatiszta?)
aug. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgess vele! Kérdezd meg, beteg-e a kutya, vagy miért ilyen kövér. Ha nem betegség okozza, akkor próbáld meggyőzni, hogy ne adjon neki annyit enni, mert a kutya is ugyanúgy megbetegszik a túlsúlytól, akár csak az ember. Egyébként pedig ha annyira túletetik a kutyát, hogy az már szinte mozogni sem tud a hájtól, pont olyan állatkínzásnak minősül, mint az éheztetés. Hiába, hogy ez szeretetből (és tudatlanságból) történik, emiatt is elővehetik a gazdit, és elkobozhatják a kutyát.
aug. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Azon túl, hogy beszélsz vele és mutatsz mindenféle anyagokat amik téged igazolnak, meg esetleg kerítesz szakértőket a témában és tőlük is végighallgatja, hogy ez nem jó út, nem nagy tudsz mit tenni.

A kövér gyerekeket sem emelik ki a családból, egy kutyát akkor végképp nem fognak elvenni a gazdájától.

aug. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos öregeket nem lehet meggyőzni, biztos vannak kivételek sajnos kivétellel nem találkoztam. Ettől független azért meg lehet próbálni vele beszélni,hátha..bár sok reményt nem fűzök hozzá.


Mint kutyakozmetikus naponta elhangzik van hogy többször is,hogy le kéne fogyasztani a kutyát. De nem érdekli őket. Igazából nem csak az öregeket amblokk az embereket nem érdekli,hogy kövér a kutyájuk. Elmondjuk,hogy nem tesz jót a lábaknak, a szerveknek,idő előtt elpusztulhat...nem.. mintha a falnak beszélne az ember. Sajnos volt olyan 5 éves yorki aki a túlsúly miatt pusztult el.

aug. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nem lehet vele beszélni, mert elzavaro, hogy "hátde kéri" utána meg fel van háborodva és elküld a halálba. Ráadásul mint betekintést kaptam rá, ilyen szeméttel is eteti, hogy tejes kenyér meg konyhai moslék, leveses tál kenyérrel kitörölgetve.
aug. 6. 21:43
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát bocs, de akkor semmit nem tudsz tenni. Ha erőszakoskodsz, simán feljelent zaklatásért, azt meg megint te fogod megszívni. Az a kutya nem lesz hosszú életű, és te végig kell nézzed a szenvedését. Sajnos ez van, ez egy ilyen világ.
aug. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Figyelj. Most jó szándékkal mondom neked, hogy az ilyet el kell engedned. Meg kell tanulnod.

Én is sokáig idegesítettem magam hasonló sztorikon. De egyszerűen nem tudsz tenni ellene, akkor meg te mész tönkre benne, hogy felcseszed magad állandóan. Hagyd rá. Ha majd pár év múlva fiatalon meghal a kutyája ne sajnálkozz. Én se fogom a "nekemhareklintacskokell70ér" nőt. Eleget pofáztam neki, át is baszott, hogy menhelyről segítsek neki választani, aztán el se jött megnézni. Akkor ha genetikai beteg lesz a "hareklin" tacskó, akkor se keressen.

aug. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!