Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A husky és a németjuhász...

A husky és a németjuhász mennyire hasonlítanak egymásra?

Figyelt kérdés

aug. 2. 04:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Nekem annyira nem
aug. 2. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Hát... Száz éve még eléggé hasonló volt a testalkatuk, de azóta a németjuhász hátsó lábát megnyomorította a szépség alapú tenyésztés...
aug. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kinézetre szerintem nagyon egyforma, csak a színük más. És személyiségre?
aug. 2. 05:51
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Mindkettőnek 4 lába és 1 feje van. Mindkettő kutya.
aug. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Egyaltalaban nem hadonlitanak, csak a nagysaguk. A husky szanhuzo kutyafajta
aug. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
A husky szánhúzó, a németjuhász meg juhász kutya. A nevében is benne van. Annyiban hasonlítanak, hogy mindkettő kutya fajta.
aug. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
A huskynak szerintem borzasztó személyisége van. Nem hasonlítanak.
aug. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem.
aug. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Ja igen, a husky borzasztó természetű, azokat nem is értem, akik gyerek mellett tartják őket.
aug. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mások. Nekem huskym van, szüleimnek német juhasza szóval van fogalmam mindkettőről.


A német juhász egy határozott, domináns kutya, őrző védő ösztönökkel, jól tanítható mert figyel az emberre, kötődik a gazdahoz, fegyelmezett.


A husky önálló, önfejű, független és túl barátságos. Nem tudod sem házörzésre sem védésre tanítani, mert nem akarnak embereket bántani, túl jámborak ahhoz és nem is elég dominansak.

De egyéb trükkökre sem fogod megtanitani. Mert egyszerűen nem akar rád figyelni, nem érdekli hogy boldoggá tegye a gazdit, azt akkor és úgy fogja csinálni ahogy ő akarja.

Persze minimálisan tanítható, az enyém tudja az ült, a marad-ot meg hogy mikor kell bemennie a kennelbe. De ennél sokkal többet nem lehet elvarni tőlük. Sokban hasonlítanak a macskára.


Amúgy imádom a huskym, legközelebb is ezt a fajtát választanám, de nem mindenkinek ideális és nem mindenkinek való. Aki házörzőt akar vagy olyan kutyát aki minden fütyre ugrik annak nem husky kell. Se annak akinek nem atombiztos a kerítése. Vagy akinek nincsenek kötélből az idegei.

aug. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!