Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányszor tüzelnek a kutyák...

Hányszor tüzelnek a kutyák egy évben?

Figyelt kérdés

az én kutám(yorki) idén augusztus végén, szeptember elején tüzelt elöszőr(kb 9hónaposan).és most újra elkezdett,

ez lehet azért mert még nem állt be neki?

a kutyák nem félévente tüzelnek?

köszi előre is a válaszokat


2010. nov. 1. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is yorkim van, ő mindig 6 hónapra tüzelt.

De a 4. tüzelése után ivartalaníttattam, mert álvemhes lett, és nagyon sokat szenvedtünk akkor vele:(

Van olyan, hogy egy kutya "visszatüzel" de szerintem az nem normális dolog. 2 hónap nagyon kevés idő, és náluk nincs olyan, hogy beállás. Illetve lehet, hogy van, de az inkább olyan, hogy több hónapot késik, és nem ennyivel előbb kezdődik.


Egyébként újra elkezdett vérezi? Vagy miből gondolod, hogy tüzel?

2010. nov. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
újra vérzik,sokat nyalogatja magát, a viselkedése is megváltozott egy kicsit:S
2010. nov. 1. 10:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor viszont nézesd meg állatorvossal. Az előző tüzelése mennyi ideig tartott?


Ja, és ha az állatorvos bármiféle szteroidot javasol, azt ne engedd! Legalábbis ez az én véleményem.

Másfelől a Te kutyádnak is javaslom az ivartalanítást. Az enyém sokkal kiegyensúlyozottabb lett azóta, és boldog életet élünk a tüzelések nélkül.

2010. nov. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én kutyum (bichon frise) ő egy évbe 2szer szokott ... egy darabig tavasszal és ősszel utána amikor pároztatuk és lettek is kölykök utána borult neki fel és már össze vissza tűzel de akkor is csak egy évbe 2szer
2010. nov. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Általában kétszer. De nem is olyan ritkán elő szokott fordulni, hogy a szuka negyedévente tüzel. Valószínűleg vele is ez van.
2010. nov. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rosszul tudom, de szerintem az nem normális, ha negyed évente tüzel egy kutya.

A nagytestűek általában évente egyszer szoktak, kistestűek max 2x.

2010. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

az elöző tüzelése kb 3hétig tarthatott vagy tovább, de nem vagyok benn biztos mert a végére már úgy belejött a nyalogatásba, hogy foltokat sem hagyott

elviszem orvoshoz

2010. nov. 2. 11:36
 8/9 A kérdező kommentje:
de, ha valakinek van még ötlete azt szívesen fogadom
2010. nov. 2. 11:36
 9/9 A kérdező kommentje:
kiderült:MÉHGYULLADÁS
2010. nov. 3. 21:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!