Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hívjak állatvédőket?

Szerintetek hívjak állatvédőket?

Figyelt kérdés

A szomszédunknak van egy kuvasza. Kb. 5 éve lakhatnak mellettünk, tanyáról jöttek és a kutyát egy olyan 120cm széles 4-5 m hosszú kerítéssel elkerített részen tartják, van neki a kennel végében egy kis tető is, amit kb. 2 éve szereltek fel. Sose igazán foglalkoztak vele, sosem viszik sétálni, enni általában kenyeret kap, a vizét napi 1x töltik. Mi szoktunk neki átdobálni húsokat, meg jutalomfalatot. A kutya mostanra kezd borzasztó állapotban lenni, tele van szarral a kennel, benőtte a gaz és a szőre csomókban lóg róla, mert sose volt fürdetve, sem kefélve. Elég furán köhög is...

Nem tudom, megérné -e állatvédőket hívni, mivel nagyon idős kutya, lehet többet ártana neki, ha el lenne szakítva az évek óta megszokott helyétől és bedobnák egy menhelyre. Illetve nem is sovány, nem verik, nincs láncra verve, semmi ilyesmi, csupán t*jnak rá. Szerintem nincsen se chipelve, se oltva, se bejelntve sem a kutya. Egyébként nem szegények egyáltalán, nem azért nem tudnak vele foglalkozni.

Gondoltam rá, hogy esetleg a rendőrséget tudnám kihívni, hátha jól megbüntetik őket, amiért nincsen a kutya se chipelve, sem bejelentve, aztán lehet attól kicsit észbe kapnának és jobban foglalkoznának vele, de lehet hülyeség és a rendőrök nem is foglalkoznak ilyesmivel.

Ti mit tennétek a helyemben?



júl. 20. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Az állatvédők magánszemélyek. Tudom mert én is az vagyok. Nincs semmiféle hatáskörünk hogy csak úgy fogjuk az állatot és elvisszük. Ezzel kár állatvédőket felkeresni mert sajnos nem tudnak mit tenni. A rendőrségnek több értelme lenne. De kivel az állatvédelem gyerekcipőben jár így a rendőrség sem hiszem hogy tenne bármit...
júl. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Rendőrség vagy azon a településen, ahol élsz meg kéne keresned a jegyzőt.
júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Mindenképp érdemes lenne foglalkozni vele. Nem csak a kutya miatt hanem, hogy az ilyenek kapjanak már némi büntetést a tetteikért! Bár nagy dologra nem számítanék de azért legalább egy komolyabb bosszúságot okoznál nekik.

Egy igazságos világban fognám és kicserélném őket a kutya helyével. Egy kennelben tengődnének és odabasznék naponta egyszer nekik valami kis elemózsiát meg vizet. Lenne egy kis matrac amire épp ráférnek és ennyi!

júl. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Jó tanáccsal látnak el az "okosok" Legalább meglesz az első család az utcában, a szomszédod akivel utáljátok egymást, természetesen ő is mindenbe bele fog kötni ami nálatok zajlik. Később majd jön a második, harmadik haragos.
júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

#4

Miért te egy ilyen hulladék szomszéddal jóban szeretnél lenni? Komoly erőfeszítésembe telne, hogy ne köpjem arcon ha elmegyek mellette.

júl. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%

Sajnálom a kutyát de nem tudsz mit tenni. Ha megnyugtat hívd fel a rendőröknek és mondd el nekik.

Onkenteskedtem fiatalabb koromban állatmenhelyen,és az a kimondatlan szabály,ha egy állatnak a jelenlegi helye jobb,mint a telepen (és akármilyen szomorú,általában jobb,jelen esetben is) akkor a kutya marad ott,ahol van. Örökbe már nem fogadnák,a menhelyen se lenne szabadon,rosszabb esetben előbb utóbb el is altatnák.

júl. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!