Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt törpe uszkárnak...

Felnőtt törpe uszkárnak milyen kutyatáp való?

Figyelt kérdés

Eddig Purina pro plan lazacosát ette, viszont lassan át kéne állni kölyök tápról felnőttre.(Ivartalan kankutya)

Az érdekelne, hogy mi a legideálisabb egy ilyen kutyának, mivel elvesztem a sok márkában és azok variációiban.


Dogsteaktől kezdve a primal spiriten át, egészen a purizonig minden félet néztem, csak hogy párat említsek.



júl. 11. 00:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen értelmes táp megfelel, lehetőleg apró szemű legyen.
júl. 11. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák többségének -bizonyos határokon belül- mindegy mit eszik, a lényeg az, hogy legyen szép a végtermék és a kutya is nézzen ki jól. Sokáig etettem purizonnal, de eléggé felment az ára és az új kutyámnak talán a magas fehérje miatt nem volt jó, de a primal spirittel semmi baja. Ez amúgy valamennyire puha, így jutinak is jó, de nem a legszerencsésebb fogkő szempontjából.

Én azt nézem, hogy legyen 70% hús benne minimum, lehetőleg több féle és az is jó, ha sok gyógynövény van benne és nincs benne búza vagy kukorica. Valaki nem szereti, ha csirkés a táp vagy 30% felett van a fehérje.

Ki kell próbálni és látod majd, hogy melyik jó. Érdemes fokozatosan egyre nagyobb arányban keverni a jelenlegi tápjával és két hetet adni neki, hogy beálljon a "végtermék".

júl. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
A beltartalom a lényeg. Magas legyen a hústartalma, de ne legyen magas a fehérje 25%-nál. Ne legyen tele mindenféle adalékkal, fűszernövényekkel. Lassan, 1 hét alatt álljatok majd át.
júl. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!