Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit kellene tenni?

Ilyenkor mit kellene tenni?

Figyelt kérdés

Lassan már 5 éve van ivartalanítva a kan beagle-m. És van egy fiatalabb ivaros szuka kutyám(aki hamarosan nem lesz ivaros, ő 5 éves lesz). Éppen azért mert 2 külön nemű kutyáról volt szó, mielőtt a szuka idejött ivartalanítottam a kan kutyusom, hogy még az esély se legyen meg a szaporulatra. El is voltak egymás mellett. Játszottak, együtt ettek semmi dominanica nem volt köztük.


De, hogy a lényegre térjek, mikor jöttem haza a munkából, arra lettem figyelmes, hogy a kutyáim nagyban nyomják a biológia órát, akkor már össze voltak ragadva és nem akartam szétválasztani őket, mert nem tudtam, hogy okozhat e a kutyánál sérülést.


Megnéztem a biztonsági kamerám felvételét és azt láttam, hogy a kan kutyám kezdeményezett aki ugye már jó pár éve ivartalan.



júl. 6. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kan kutya hogyan lett ivartalanítva? Herélve lett vagy csak elkötve?
júl. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha évek óta ivartalan, akkor kölyök nem lesz, a hímivarsejtek életképessége a heréken kívüli ivarjáratokban az ivartalanítás után 2-3 hét, úgyhogy 5 év alatt egyáltalán nem maradt életképes hímivarsejt, ami megtermékenyíthetné a nőstényt.
júl. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem lett elkötve. Teljes ivartalanítás volt. Én azon gondolkodom, hogy ez volt az amit én észrevettem, de lehet, hogy maskor is csinálták.
júl. 6. 20:30
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ösztön az ösztön. Ha ivaros lenne a kan, akkor sem kellene kétségbe esni, mert vemhesen is megcsinálják az ivartalanítást.
júl. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ivartalanított kan kutya is "megcsinálja" a tüzelő szukát. Nem lesz vemhes tőle a szuka, ne aggódj. Szétválasztani ne próbáld őket, mert sérülést okozhatsz mindkettőnek és nem is fog sikerülni.
júl. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!