Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi jobb, ha egy kutyát csak...

Mi jobb, ha egy kutyát csak száraz, vagy csak konzerves kajával etetnek?

Figyelt kérdés
jún. 27. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Száraz szerintem jobb, mert jellemzően jobb a tápanyag-tartalma, és a fogait is tisztítja
jún. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha muszáj csak egyik vagy csak másik, akkor inkább száraz. A teljesen puha ételek olyan értelemben is károsak a fogakra, hogy mivel nem kell rágnia, így egy idő után könnyebben alakul ki ínysorvadás, fogvesztés, állkapocs problémák.
jún. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Csak száraz, nekünk a tenyésztő anno ezt ajánlotta, a száraz tápban benne van minden tápanyag, vitamin, amire szüksége van.
jún. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
A konzerv olyan, mintha te húslevest ennél. Nincs benne elég tápanyag. Csak konzervvel nem szabad etetni a kutyát. Lehet a kettőt keverni, de akkor is a száraztáp legyen nagyobb arányban.
jún. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

¾ rész száraz ¼ rész konzerv.


Bár én reggel csak szárazat adok, este konzervet meg főzök mellé még farhátat, biztos ami biztos, elég húsosat egyén, ha már kutyusnak született 😁

jún. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
A farhátat ne főzd meg, nyersen add neki, eleg hőkezelés, ha pl lefagyasztod 24 órára, és úgy adod oda kiolvasztva. Ezt nekünk az állatorvos ajánlotta, mert főve veszélyesebbek a csontok.
jún. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Nekem az állatorvos azt mondta, hogy a farhat csontok nem veszélyesek főzve, csak a comb meg szárny csontok, vagyis csöves csontok.
jún. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!