Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sovány német juhászkutya,...

Sovány német juhászkutya, hogy segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés

Egy 10 év körüli kutyáról van szó, nem a mi kutyánk, de viszont családtagoké (nem az én részemről). Nagyon sovány, ki vannak a csontjai, gerince, bordái, farcsontja, vállánál, agyonra le van fogyva... De szerintük így kell kinéznie egy kutyának, meg mert öreg már és nem nézhet ki úgy mint egy fiatal szép telt alkatú - a kor végett... Nyilván, látszik a kor rajta is, de egy elvileg egészséges idősebb kutyának sem így kellene kinézni szerintem.

Szoktam neki enni adni ha ott vagyok néha, de még az se tetszik nekik. Ha szólok, hogy adjanak neki többet enni és ne olyat amit, azért csak le vagyok cseszve, hogy ne beszéljek már, hát csupa finomakat kap. Kap enni csak kevés mennyiséget és rossz minőségben azt is. A kutya nem szereti azokat a kajákat amiket adnak neki, de muszájból megeszi ahogy láttam. Főtt kaja maradékot, amit sok vízzel felöntenek. Kényszerűen eszi meg és a víz miatt még hamarabb átmegy rajta, nem sok szilárd tápláléka van. Amikor én adok neki, sokat nem is eszik egyszerre, de szerintem azért mert a gyomra is össze van szűkülve már erősen. Vagy valami szervi baja is lehet hogy van, de orvos nem látta. Elég betegesen is fest, csapzott a szőre, szeme állandóan csipás, piros, be van gyulladva. Ha ki merem nyitni a számat, nekem ugranak hogy mit képzelek magamról kb, hogy megszólom őket ugye hogy nem bánnak jól vele. De orvoshoz nem viszik, mert az pénz meg a cécó cimbálkodni vele, pedig egy vérvétel se ártana lehet neki.

Most ilyenkor mit csináljak? Vesszek velük össze aztán kiutálnak max még jobban? Hívjam ki az állatorvost? (Ez esetben is veszekednének amúgy állítom, mert akkor meg szégyenbe hozom őket kb, hogy én hívom ki hozzájuk.)

Én úgy sajnálom, ha ott laknék én etetném szegényt önköltségen meg elvinném orvoshoz is ha kell. De így innen olyan tehetetlenül vagyok... Mi lesz vele télen is? Ott fagy szét majd? Azt hiszik a szőr tartja őt melegen, mert sok bundája van! De zsírja nincs! Be nem engedik meleg helyre, mert az állat helye kint van! Elhoznám ha tudnám, de nekem nincs hova, de nem is engednék szerintem.



jún. 25. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

A csak a lábosból kiöblített mosléknak nincs tápanyag tartalma a kutya számára. Éheztetik.

Kinkéne hívni az állatvédőket. Küldj nekik fényképet, címet. Az állat szenved, lassan éhen pusztul.

Primitívek a rokonaid.

jún. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
:(
jún. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Semmi rossz akarat, de remélem a családtagok is megkapják ezt a ,,jó" bánásmódot. Ez a kutya nagyon távol áll az egészségestől, ezek szerint oltás sincs benne, chip sem? Ha az állatvédők nem tudnak mit tenni, talán ,,kimenteni" sem egy utolsó gondolat (magyarul ellopni), ennek a kutyának effektíven már bárhol jobb sorsa lehet, ha ilyen hozzáállást kapott eddig.


A gondolatmeneted jó, egy keményebb tél el fogja vinni a kutyát, DE egy kissebb betegség is bármikor a gyenge immunrendszere miatt.

jún. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Biztos vitaminhiányos is. Amit megehetne néha finomabb kaját, azt is felöntik vízzel. Száraztápot kap néha, de azt csak akkor ha semmi maradék nincs. Egyébként nincs kitéve neki, hogy ha kedve szottyan egyen azt amíg mást nem kap. Amikor én vittem direkt egy vödörnyi tápot, hogy na ehessen, nekik pénzbe sem került, eltüntették a kutya elől. Máskor is ugyan így eltűnt.

Gondolkodtam már azon is, hogy be kéne jelenteni, mert nem bírok velük. De az esetben 100% tudni fogják ki volt az, mert csak én harcolok velük. Azután valószínűleg a lábam be nem tehetném oda. Gondoltam, előbb valahogy másképp próbálnék rájuk hatni, de nem látom hogy változna bármi.

jún. 25. 12:05
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Állatvédők, de azonnal! Az 1-es jól mondta, csinálj róla képeket és küldd el egynek a közeletekben. Ha szereted ezt a kutyát, akkor jót akarsz neki és ebben az esetben egy menhelyen is százszor több gondoskodást kapna. Tehetsz bejelentést név nélkül is, tudtommal kérheted hogy ne legyen nyilvános.

Sok sikert, és mindenképp cselekedj, most rajtad múlik az élete, mert a családból láthatólag csak te fogod fel a helyzet súlyosságát.

jún. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Névtelen bejelentés? Bár szerintem az állatvédők nem kötnék senki orrára, honnan van az infó, de tévedhetek.


Javaslom, hogyha megeszi persze, kínáld almával gerezddel, ha nem venné el, próbáld meg, hogy eszel belőle és a másik részét odaadod neki (a mi kutyáinknak volt egy kis bizonytalanság sok étellel, de így mindent megettek). Egy kevés vitamin legalább lenne benne. Tekintve, hogy a száraz tápot nem adják oda neki, nem tudom javasolni, hogy munka kutya tápot kapjon vagy a sima száraztápra egy kanál disznózsírt tegyél, mert ezzel zsírt szedne magára. Először ki kéne hozni onnan.

jún. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Névtelen bejelentés. Ezután lehet nem teheted be többet oda a lábad, de ha megkapják a lecseszést az állatvédőktől, az lesz az igazi pofon. Akkor talán felfogják, hogy állatkínzás, amit csinálnak és te láttad jól a helyzet súlyát.
jún. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Én is bejelenteném névtelenül. Az meg hogy sejtik hogy te lehettél, hát nincs bizonyítékuk. Simán lehetne akár hogy valakinek beszélsz róla és az szól az állatvédőknek...
jún. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Állatvédőket rájuk hívni. Ez állatkínzás.
jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem foglalkozz a saját életeddel, ne a máséval.
jún. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!