Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám viselkedése a karakte...

A kutyám viselkedése a karaktere miatt ilyen vagy ki lehet ezt belőle nevelni?

Figyelt kérdés
Van egy nagy testű kutyám kaukázusi keverék,ez az első kutyám, lassan 10 hónapos lesz és annak ellenére, hogy minden nap enni adok, foglalkozok vele mikor itthon vagyok, megyünk minden nap sétálni a mezőre szaladgálhat szabadon, ha meglát egy kutyát szalad el utána és hiába hívom nem is reagál pedig ismeri a hívást hiszen rengeteget gyakoroltuk, ha nincs zavaró tényező akkor mindig odajön ha hívom, ilyenkor meg is szoktam jutalmazni egy kis kajával. Ugyanezt csinálta a múltkor két idegen férfival, egyszerűen elment velük, ott is hagyhattam volna, hiába hívtam nem jött vissza, utána kellett menjek. Ha valakinek van hasonló tapasztalata segítsetek kérlek, mert már azon is gondolkodtam odaadom valakinek az esztenára, nem kínozom ha ennyire menni szeretne, hiába van szabadon az udvaron, lehet nem elég neki az a szabadság. Én meg voltam győződve ha veled nő fel egy kutya az nem megy el idegenekkel és ott hagy a francba, a kutya az ember legjobb barátja elvileg, hát ez milyen barát :))))

jún. 21. 00:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos az nagyon fiatal és kiváncsi, nem várhatod el tőle az ilyen mértékű fegyelmet.

Ha elkolbászol, akkor meg kell fognod, de ne magyarázz neki, ne simogasd, csak vedd pórázra és bánj vele hűvösen, ne nézz rá, ne szólj hozzá egy ideig. Érzékenyebb lesz arra, amit kérsz tőle.

jún. 21. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi talán, hogy ne kérj olyat amit úgysem fog teljesíteni most, mert akkor mindig vesztesen jössz ki a dologból.
jún. 21. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Kertes házban lakunk,és volt,hogy kiengedtük hátra,és ez a bolond úgy szaladt,azt hittük sosem látjuk.Mentünk utána haza hívni....

Nagyon fiatal volt, hasonló korú.A kaukázusi nagyon öntörvényű,de ha keményen, határozottan beszélsz hozzá,meg fog változni és akit 'gazdájának' fogad el,azt úgy fogja óvni,védeni,hogy egy méhecske sem bánthat!!

Szóval határozottság,tanítani,parancsolni kell neki!

Imádtuk a galamb lelke miatt,a legjobb kutyánk volt, nagyon sok szeretet, amit adott......

jún. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Hát mondjuk rakj rá pórázt. Bocs, de nekem a kau keverék már bőven az a kategória, ahol a gazdának nem fogom elnézni, ha hibázik a kutyája. Hatalmas bunkóság és felelőtlenség egy ekkora kutyát ráengedi idegen emberekre, kutyásokra meg főképp. Én pl nem is merném vállalni, ezért van egy borderem meg egy kis-közepes kutyám, akiket amúgy tudok kontrollálni, a felugró őz, nyúl, macska után sem mennek el, hiába nincs rajtuk póráz, egyiknek szólni se kell, annyira sikerült elsajátítania a szabályokat.


Amúgy nem vagy neki érdekesebb, mint az idegenek, ingerszegény környezetben, szinte az összes kutya odamegy az őt hívó emberhez, pont ez a legtöbb képzés lényege, hogy ingergazdag helyen is hozza a tanultakat az állat. Az utolsó mondat meg egy szép naív gondolat, szerintem ideje lenne felnőni, más emberekre is tekintettel lenni, mert a kutyád nagyon nem játék. Menj suliba, trénerhez, dolgozz a kapcsolatotokon, a kutyád motivációján és amíg nem mondják neked, pórázon vidd a kutyádat sétálni.

jún. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

10 hónapos és neveletlen. Az nem elég, hogy melletted nő fel, ha nem foglalkozol vele megfelelően. Neveld meg! Vezess be szabályokat, hogy a behívásra kötelező bemennie és ne ő döntse el, hogy van-e kedve vagy sem! Mivel ez egyedül nem megy, keress fel kutyaiskolát!

És amíg nem tudod behívni stabilan, ne engedd el!

De ha te nevelés helyett inkább megszabadulnál tőle, lehet, hogy nem is való neked kutya. Csak akkor soha többé ne tarts állatot.

jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
gyakorolható. Légy türelmes
jún. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!