Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hazudtam arról, hogy a kutyám...

Hazudtam arról, hogy a kutyám barátságos?

Figyelt kérdés

A kutyám:

Egyáltalán nem domináns. A labdáját félti, de ott is maximum ijesztésből „odakap” (de az sem igazi odakapás… nem tudom, hogy kéne ezt körülírnom).

Senkit nem bánt, mindig próbál játékot kezdeményezni (bár a nagyon nagy kutyákkal nem, de ezt a gazdáknak is mondom).

Ha pedig megunja, akkor arrébb megy. Ha valaki nem szimpatikus neki, arrébb megy, nem kezdeményez vitát. (Egyetlen egyszer nagyon csúnyán megmorgott egy tacskót csak úgy… de azt próbálom nem beleszámolni, mert azért életében pár kutyával találkozott, és ez volt az egyetlen eset.)


Szóval a történet másik része:

Találtunk volna játszótársat, az enyémet barátságosnak írtam le, persze azért mindig oda kell figyelni. (Mert az enyém nehezen védi meg magát, inkább elfut, nem verekszik, csak nagy a szája.)


Eljött a találka ideje.


A kutyám abszolút nem foglalkozott vele. Többször ugatott is, jelezve nekem ezzel, hogy ő nem akar vele barátkozni.

Én elfogadtam és Mondtam a hölgynek is a dolgot, ő pedig eléggé szépen meglepődött, hogy mit hazudok neki akkor, hogy a kutyám barátságos, mert baromira nem az. :D

Elkezdte ecsetelni, hogy egy barátságos kutya nem ilyen (mert azt is megemlítette, hogy nem akart odamenni hozzá először, és amikor nagy nehezen odament, akkor egy simi után el is szaladt).


Most kérdezném én... csak én érzem azt, hogy baromira nem vagyok hibás? Vagy tényleg nem jól írtam le a kutyám természetét (barátságos?)


jún. 25. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem vagy hibás, leírtak alapján egy nyugodt, verekedést kerülő kutyáról van szó. A kutyák kutyák, ahogy az emberek emberek, nem fog nekik mindenki elsőre tetszeni. Mi kutyusunk is egy nagyon békés, nyugodt állat, mégis vannak neki emberek és kutyák, akikhez az istenért se akar odammeni, pedig nincs velük semmi. Ez azóta így működik mióta világ a világ.

Így a kutyusodat én barátságosnak tudom mondani, de inkább békés.

jún. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád egyszerűen érdektelen volt, nem érdekelte sem a gazda, sem a kutyája. Amúgy a nő válaszreakciója után elgondolkodnék, hogy lehet a kutyád is érezte, hogy ez nem kóser :'D

A kutyások között amúgy is kb. három jelzővel jellemezhető a kutya: barátságos, agresszív és érdektelen/nem barátkozós/magánakvaló.

jún. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kutyáknak is van személyisége, és nem jelenti azt, hogy ha barátságos, mindenkit kedvel. Az enyém roppant barátságos, minden kutyához szalad oda, de már fordult elő olyan, hogy valamelyik kutya nem tetszett neki és csak odébb állt, sőt még embertől is ment már el. Szerintem inkább jól csináltad, mert sok gazdi nem veszi észre a kutya jeleit 'az én kutyám mindig barátságos' és pont ha valakit nem kedvel és erőlteti, akkor történik meg a baj, aztán jön 'az enyém sose csinál ilyet'.
jún. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen emberrel nem csodálom, hogy nem akart foglalkozni a kutya... Kicsinyes és még idióta is. Nem véletlen mondják rájuk, hogy jó emberismerők.
jún. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 2 ember se feltétlenül szimpi egymásnak (hiába nyitottak és haverkodók), ugyanúgy a kutyáknál se alap dolog.
jún. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem sem írtad le jól a kutyád. Elég válogatós, ezt közölnöd kellett volna a másik gazdival. Nekem barátságos kutyám van, de ő kiskutya, nagykutya, mindenkivel barátkozik azonnal, nem válogat, nem kell "mindig oda figyelni".
jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 Hát nem tudom... én nem így írnám le a kutyámat. 8/6 kutyával játszik. Hív sok kutyát játszani.

Nagyoktól csak fél picit,mert többször felborítják. Elég csúnyán.... De azokból is van olyan,akivel "szerelem" van :)).


Nem az én kutyám miatt figyelek oda, hanem a másik kutya miatt. :D

jún. 25. 13:49
 8/8 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg a nő a barátságost úgy ertelmezte hogy játékos is és nyilván nem az.
jún. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!