Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy sok kutya...

Miért van az, hogy sok kutya elél 16-17 évet, másik meg csak 12-14-et?

Figyelt kérdés

Pedig annyira igyekeztem, hogy a legjobbat adjam neki, annyira törődtem vele és annyira nagyon szerettem, de rákos lett 😭

Mit rontottam el? 😭


jún. 23. 01:07
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Sokféle fajta kutya van, ezért sokféle életciklussal bírnak.


Nem kell ahhoz semmit sem elrontani, hogy egy tartott állat idő előtt megbetegedjen és elpusztuljon, mert az ilyesmi magától is gyakran előfordul.

jún. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Most nem akarom a kutyát az emberhez hasonlítani, de ha most belegondolsz, az embernél is.. van aki elél 80-90 éves koráig, és sajnos van aki még a felnőttkorát sem éli meg. Itt tehetsz te bármit, sajnos vannak olyan betegségek amiket nem lehet megelőzni, és ez minden élőlénynél így van. Csinálhatsz mindent tökéletesen, de sajnos ez ellen akkor sem tehetsz semmit. Hidd el, tudta a kutyusod, hogy szeretve van, és hogy törődnek vele, és az a lényeg. A lényeg, hogy élete végéig jól gondoskodtál róla.
jún. 23. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Meg pl egy kistestű kutya tovább él, kint egy nagy.

Ír farkas pl 7 évig él általában ha jól tudom.

jún. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ír farkasnál és jó pár agyontenyésztett fajtánál (német dog, berni, leonbergi, stb.) ez más miatt van. Valaha ők is 12-16 évig éltek, amíg egészségesek voltak ezek a fajták. Persze egy kisebb termetű alapból tovább él, mint egy nagyobb.
jún. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Anyamek nagytestű keverekei sokáig (17-18) évig éltek, pedig nem voltak agyontutujgatva, az udvaron laktak. (Németjuhász-kaukázusi meg németjuhász-labrador keverekek.) Lehet hogy a műkaják is teszik. A legtöbb macska is rák miatt megy el.
jún. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Először is, részvétem a kutyusod miatt, biztos vagyok benne, hogy most nehéz lehet neked. :(


Másodszor pedig, nekem is volt egy kiskutyám, akit az egész család nagyon szeretett mégsem élt 12 évig (ami az ő fajtájánál az átlagéletkor), mert megbetegedett.


Ahogy az előttem lévők is írják, fajta függő is, illetve az étel is szerepet játszik, na de ne feledkezzünk meg a genetikáról.


Egy törzskönyves, jól szituált tenyésztőtől vett kutya ugyanúgy élhet 4-5 évig, mint egy keverék kutyus.

Ráadásul az én környezetemben előfordult, hogy egy keverék több ideig élt, mint egy törzskönyves.


Úgyhogy sajnos sosem tudni, meddig vannak velünk a kis családtagjaink.

jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Picipaci ***** válasza:
100%
Nem rontottál el semmit így akarta az élet
jún. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
15 és fél volt, de a doki szerint még volt benne legalább egy év, ha nem vette volna el tőlem a rák😭💔
jún. 23. 13:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Világ életemben voltak kutyáim, odafigyeltem a lehetőségekhez mérten mindenre. Az előző kutyám 12 évesen halt meg lépdaganatban. Addig egy makk egészséges németjuhász keverék volt...


A mostani kutyám egy putriból mentett (azaz elvittem az utcáról) németjuhász. Allergiás, nem jó a szíve, már süket és vaksi is. Ellenben 13 éves és a doki szerint ezeket leszámítva teljesen rendben van egészségileg.


Nem rontottál el semmit. Genetika. Véletlen. Bármi lehet sajnos.

jún. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahelyett, hogy naponta öt kérdést írsz ki a kutyád elvesztéséről, inkább tényleg fogadj örökbe egy másikat, ahogy valamelyik előző kérdésedben felvetetted. Amellett nem ártana pszichológust is felkeresned, mert ijesztően labilis vagy mentálisan. Hidd el, jót akarok.
jún. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!