Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafuttató mellett nem...

Kutyafuttató mellett nem tudunk nyugisan elsétálni. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Adott egy park, és ott van 1 nagy futtató. A parkban gyakran sétálunk a kutyusommal és ha elmegyünk a futtató irányába akkor onnantól kezdve a pórázszabály meg szűnik létezni, elkezd húzni. Nagyon nehéz dolgozni vele akkor. (Majdnem 2 éves keverék kutyus). Figyel, vagy legalábbis próbál de a futtató érdekesebb neki.

Mostanában csak elsétálok vele az ajtó előtt és tovább megyünk, főleg ha nagyon nem működik velem együtt. Ha szépen sikerül elsétálni az ajtóig, akkor megyünk csak be.

De ez nem segít. Az ajtónál konkrétan már húz oda mint az őrült.

Természetesen értem, hogy imád ott lenni, és fun neki az egész. Csak ha nem az a cél, és éppen feladatban lennénk, akkor nagyon nem mennek a dolgok.

Valami tipp, hogy lehetne erről leszoktatni?



jún. 12. 22:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Ültesd le, ha húz, vagy túlságosan belelkesül. Csak akkor induljatok meg, ha nyugodt. Futtató előtt meg kapuszabályt állíts fel.
jún. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A kapu szabályt természetesen alkalmazzuk mindig. Nem nagyon szokott megnyugodni, mármint direkt feladatokat csinálunk a futi mellett, majd ha feloldom a feladatok alól ("mehetsz" szócska) akkor is arra veszi az irányt. Majd ha én meggondolom magamat és az ellenkező irányba megyek vele akkor nagyon szépen sétál.
jún. 13. 01:19
 3/12 anonim ***** válasza:
7%

szegény kutya :(

képzelem, te mennyire lehetsz fegyelmezett, a kutyától bezzeg elvársz mindent

jún. 13. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Nyilván oda fog húzni, persze, hogy be akar menni a pajtásokhoz. Miért kell mindenről letiltani szegény kutyákat nem értem... Miért sétáltok akkor arra? Főleg, ha nem akarod beengedni. Sétáljatok másfelé. Annyira nem szeretem, hogy mindenről letiltjuk a kutyákat, még csak másfelé se nézzenek, csak a gazdára, ne is szaglásszon, ne legyen kutya, csak egy báb. :(
jún. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább sétálgass fel-alá és ha szépen megy, menjetek be. Szerintem így hamarabb össze fogja rakni, mintha csak egy próbát adnál neki és random elmarad vagy jön a jutalom (meg ez kicsit lelketlen is).

Egyébként én is hagyni szoktam egy kis megőrülést néhány helyzetben, egészen addig, amíg nem okoznak vele fizikai fájdalmat nekem és rájuk sem veszélyes.

jún. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lakásban laktok? Ha igen, nyilván tele van a kutya a séta miatt. Fiatal is még. Te meg elvárod, hogy a gőz kieresztése előtt feladatokat végezzen a futtatónál, ahol mozognak a többi kutyák. Odafelé, amíg nem látható a futtató csinálhatsz vele láb melletti sétát, pár megállást, figyelést, de a komolyabb munkát hagyd a futtató utánra.
jún. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az a probléma, ha őrülten húz oda a futtatóhoz akkor általában őrülten is fog bent játszani, mert elképesztő módon felpörög. Nem véletlenül akarom leszoktatni erről.

Megpróbálunk majd vele mellette sétálgatni, hátha úgy előbb rájön. Köszi! :)

jún. 13. 09:47
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyankor próbáld először amikor üres a futi. Az enyém is mikor kicsi volt nem értette hogy ha meglatjuk a futit messziről is az nem azt jelenti, hogy be is megyunk hiába cirkuszol.
jún. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!

Változott a helyzet?

jún. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nem teljesen. Most elkezdtünk vele trénerhez járni (alapból nem emiatt), most már ezzel is foglalkoztunk.

Nem egyszerű vele, de már tudtunk úgy sétálni vele a parkban pár kör séta után hogy már nem oda akart rohanni, ami nála nagy szó :)

jún. 25. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!