Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat a kutya?

Miért ugat a kutya?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves bernáthegyink és vannak helyzetek amikor megállás nélkül ugat mint pl.:

-Motorral járok dolgozni és akárhányszor elmegyek vagy hazaérkezem a motort addig ugatja míg lenem parkolok vele.

-Ha kiviszem a kukát a ház elé, a kukát ugatja addig míg átnem lépem vele a kaput, de elötte ott jön mellette és ugrál és ugat mint egy nem normális.

-Amikor jó idő van kiszoktam ülni az udvarra és ilyenkor a kutya is elvan, lefekszik mellém, aztán jön valami kattanás és odaáll elém és elkezd rám ugatni és az égvilágért nem hagyja abba.

-Reggelente mikor látja hogy viszem neki a kaját akkor is mindig elottem ugrál és ugat

Ezeknél a szituációknál teljesen más az ugatás “hangsúlya” mint mikor a kerítésnél egy idegent ugat mert amiket leírtam, olyankor hallhatóan sokkal erőszakosabb a hangja és idegesítőbb meg talán kicsit magasabb is mert az idegeneket teljesen elviselhető mély hangon ugatja.


Nem tudom hogy tudnám megtanítani neki azt hogy ezekben a helyzetekben ne ugasson mert semmit nem ér el vele viszont bármit csinálok sehogy se hagyja abba. Előre is köszönöm a válaszokat!


jún. 10. 21:00
1 2
 11/14 anonim válasza:
36%
Ezek tok termeszetes dolgok, ilyenek miatt szoktak ugatni a kutyak ez azert nem atomfizika XD. Nyavogjon vagy mi?
jún. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
83%
Mert unatkozik, nincs vele eleget foglalkozva, nincs lefárasztva, ezért nagyon ráér ugatni. Meg mert KUTYA.
jún. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs megnevelve rendesen. Semmi baj, hogyha 1-2x ugat, persze, de az, hogy mindenre ennyire reaktív az baj.


Egyébként is egy bernáthegyiről beszélünk, aki nagytestű, szóval jó lenne mielőbb normálisan kézbe venni az irányítást, és nem engedni elkanászodni.


Egy tacsinál is gáz, ha úgy érzi, ő a főnök, de egy ekkora állatnál meg főleg.

jún. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
49%

Amikor rád ugat udvaron pihenéskor, az egyértelműen unatkozás, nem csak feküdni akár melletted, hanem azt szeretné, ha csinálnátok valamit, vidd el sétálni, labdázz, focizz vele, adj neki szimatmunkát vagy valami.

Kajánál éhes, alig várja, hogy megkapja, egyértelmű és sok kutya csinálja. Oda mentek az etető helyre, fogod a kajás tálját benne a kajával és lecsitítod. Addig nem kapja meg. Sőt. Üljön is le. És NE a kajástálat nézze, hanem téged. A szemedbe. Ne a táltól várja, hogy ehessen, hanem tőled. Ez fontos.

jún. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!