Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám hirtelen alig eszik?

A kutyám hirtelen alig eszik?

Figyelt kérdés

Mindig annyit evett amennyit kapott, bàrmit megevett, sose hagyott meg belőle, mindig olyan étvággyal, mint aki napok óta nem evett. Évek óta ugyanazt a tápot kapja, ugyanabban az időben, ha csúszás van akkor már “kéri”, néha egy kis nasi vagy változatosság, de a táp a megszokott. 2 hete nem várja a vacsorát és ha megkapja max a fél adagot eszi meg, azt se olyan nagy étvággyal, van amikor hozzá se nyúl, tartottam koplalónapot, másnap már állt az ajtó előtt ahol a táp van a megszokott időben, de akkor is meghagyta a felét. Voltunk dokinál, volt labor, hasi UH, nem talált semmit, fogköven kívül, majd viszem vissza leszedetni, de nem nagy mértékű és nem úgy néz ki, mint akinek fájdalma van. Jó a kedve, aktív, a széklete ugyanolyan, ugyanannyi, mint eddig, ami furcsa mert fele annyit eszik… kicsit többet iszik, de nem vészes, a nagy meleg miatt szerintem és a doki szerint is normális és ő a nagy melegre fogja azt is, hogy csökkent az étvágya csak én ezt az elmúlt években nyáron sose tapasztaltam. Nem igazán tudok megnyugodni. A jutalomfalatot elfogadja (nem tömöm jutalomfalattal csak arra voltam kíváncsi, hogy a nasinak örül-e) de azt is úgy, hogy “na jó, megeszem” és nyamnyog rajta, eddig teljesen bepörgött a finomságokra, és kb egy pillanat alatt le is nyelte.

A fogkőre a doki azt mondta, hogy egyeztessünk időpontot, mert azt le kellene szedni, de az étvágytalansággal nem hozta összefüggésbe, én gondolkodtam el rajta, hogy esetleg amiatt fájhat-e neki a rágás?! Csak úgy tuti nem fáj a foga, mert ha neki bármikor baja/fájdalma volt azt ő mindig jelezte, látszott rajta, de arra gondoltam, hogy lehet-e hogy esetleg “csak” rágás közben fáj neki?


jún. 9. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom kinti, vagy kinti-benti, azoknál szokott főként ez lenni. A meleg miatt van, ne aggódj. Hidegben kell a zsír, többet esznek, kunyiznak, melegben meg kevesebbet esznek, többet isznak. Magával a vízzel is eltelik a gyomor, de ösztönös náluk, hogy ilyenkor kevesebb energia szükséges, mivel hűteni kell magát, nem fűteni. Nálam minden késő tavasszal és nyáron ezt csinálja a kutya. Természetes folyamat. Próbáld többet mozgatni, akkor jobban lesz étvágya. Ne erőszakold bele a kaját, mert pont a túlélés miatt esznek melegben kevesebbet. Túl hirtelen lett túl meleg. Elvileg most kicsit visszahül az idő, mozgasd sokat, ha nem javul, azért menjetek állatorvoshoz. De szerintem ez csak a tipikus évszakhoz illeszkedés.
jún. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kinti, de ilyenkor bejár az előszobába, mert ott hűvös a padló, télen is bejöhetne, de olyankor nem vágyik be, a hideget szereti és bírja jobban valóban. Meg tópart közelében lakunk és oda járok vele nyáron, imád ilyenkor fürdeni. Valóban hirtelen jött a nagy meleg és nekem sincs túl sok étvàgyam, de tőle ilyet előző nyárokon nem tapasztaltam ezért aggódok. 1-1 nap előfordult a nagy melegben de nem 2 hét…
jún. 10. 00:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Most vedd figyelembe, hogy nagy a pára is. Nehezen adja le ő is a hőt.
jún. 10. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg két részben adni neki, hátha reggel megeszi a másik felét. Amíg eszik, ha nem is teljes adagot, addig szerintem nincs gond. De fontos lenne az is, hogy milyen idős a kutya. Lehet a kora miatt is.
jún. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 11 éves, de nem látszik rajta a kor, ugyanolyan aktiv mint fiatal korában és azért aggaszt, mert egyik pillanatról a másikra kezdett kevesbbet enni. Tegnap este végül “kérte” a vacsorája másik felét, amit meghagyott, odaadtam neki, megette szóval tegnap rendes adagot evett csak két részletben. Ma vettem neki konzervet, azt ritkábban kap, de nagyon szereti, kíváncsi voltam, hogy reagál, a megszokott “őrült” módon kezdte el enni, nagyon örültem ennek, de sajnos annak is hagyott a végéből egy picit, pedig máskor fényesre nyalja a tálat. Táppal is azt csinálta tegnap este, hogy a második részletnek a végén 2 szemet otthagyott, mintha kötelező lenne valamennyit meghagyni…. Kizárt, hogy azt a kèt szemet már nem vette észre, egyszerűen az már valamiért nem kellett neki. Most is csak ugyanígy egy icipicit hagyott a konzervből.

Amikor többet hagyott vagy hozzá se nyúlt akkor egyértelmű volt az, hogy valamiért nem esik jól neki, de ezeket a pici maradékokat már tényleg nem tudom hova tenni…

jún. 10. 23:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!