Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 16 éves szívbeteg kutya egyik...

16 éves szívbeteg kutya egyik napról a másikra lesántult a hátsó lábára. Szalagszakadás az orvos szerint. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nem altatható, most kapott egy injekciót és gyógyszert kell szednie, de úgy tudom, hogy alapvetően műteni szokták.
jún. 5. 21:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos lassan itt az ideje elengedni.
jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%
Altatható... Örökre!
jún. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Lehet kapni ilyent:

[link]

A doki is tud adni fájdalomcsillapítót.

Gondolom, nem annyira ugri-bugri már a kutyád ebben a korban.

jún. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

3

Ezzel csak megterheli a másik lábát, és az is rossz lesz 😐🤔

jún. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Tudom, hogy fáj ezt olvasnod, de ideje elengedni. Szép kort megélt. Krónikus beteg, aki most még rosszabb helyzetbe került. Nagyon mit nem tudsz tenni a lábával, de megszüntetheted a fájdalmait az altatással.
jún. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
8%

Na, végülis a sok altatós után jöjjön egy kis megoldás jellegű válasz is!


Olyan orvost kell keresni, aki gázzal altat, tehát kábít. Esetleg plusz helyi érzéstelenítés a műtéthez. Úgy talán el nem kell mélyaltaltás. Bár én ezt a megoldást fogkőeltávolításos esetre olvastam, szóval nem 100%, hogy itt működne, de ha az orvost kérdezed, akkor talán tud mondani valamit.

jún. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

6-os te miről beszélsz? Gázos és injektábilis altatószerekkel is ugyanúgy sebészi narkózisba kell vinni a kutyát egy ilyen műtét elvégzéséhez! A gáz nem egyenlő kábítással, adok hatóanyagtól és koncentrációtól függ, hogy az anesztézia milyen mélységében van az állat. Nem kell ehhez értened, de akkor ne osztanád a hülyeséget. A fogkőeltávolítás nem fájdalmas, ellenben egy ortopéd műtéttel...


Kérdező: ezzel nem lehet együttélni, magától nem fog meggyógyulni, ha biztos a diagnózis, akkor műtét kell. Korából és állapotából adódóan nagy rizikójú az altatás, így lehet pozitív és negatív kimenetele is. Vállalhatjátok a műtétet, de benn van a pakliban, hogy műtét közben elveszítitek. Másik opció, hogy műtét nélkül az altatás mellett döntötök.

jún. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
*adott hatóanyagtól - elnézést
jún. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy ha most voltál vele orvosnál, akkor miért itt kérdezed idegen emberektől, hogy mit lehetne tenni? Erre valószínűleg az orvos tudja a legjobban a választ.
jún. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg nem akarja elfogadni amit mondott. Amit a #7es írt, az a valid ilyen esetben.
jún. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!