Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacsko benulas kezelese?

Tacsko benulas kezelese?

Figyelt kérdés

Van egy 8 eves torpe tacsim szegenyem az utobbi idoben nagyon szenved...

3 hete eszre vettuk rajta hogy osszuhuzva jarkal valamint billeg es nehezen megy,aznap vittuk is allatorvoshoz o azt mondta hogy ujra tacsko benulas,mivel par eve szinten volt neki akkor lebenult a ket hatso laba de injekcios kezelessel helyrejott,most viszont injekcio/gyogyszeres kezeles is csak ideiglenesen segit,de utana egyre rosszabbul van 1-1,5 hete a jobb eluso mancsan nem bir tamaszkodni valamit amikor lep vele huzza a foldon mielott lerakna,nemigazan eszik,tegnap mar a kedvenc csaladtagra sem reagalt kulonosebben akiert odaig van maskor..beszeltunk egy masik allatorvossal o azt mondta hogy utobbi elkezelte es nem vallalja,most megyunk a harmadik allatorvoshoz vele..Korabban nem jelentkeztek nala ezek a tunetek amikor lebenult,akkor szegeny izgaga maradt igy is hogy nem tudta hasznalni a hatso labait,de most rossz nezni,valamint eszre vettem hogy a jobb oldalt a hata az nagyon kemeny es mintha ki lenne dudorodva az a resz.

Valakinek vannak hasonlo tapasztalatai? Nektek mi segitett?

Most szteroidos gyulladas csokkentot adott neki az allatorvos valamint azt mondta milgammat adjunk neki es adott egy eros gyogyszert amibol felet vehet be egy nap,annak sajnos nem tudom a nevet. Lehet nem is tacskobenulas esetleg mas vagy mivel mar idosebb most meginkabb lenyomja?


Ui:Ekezetekert elnezest,ceges gep nem tamogatja a magyar billentyut.


jún. 4. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Ortopéd orvoshoz kéne vinni, lehet ezen mostmár csak műtétileg lehet segíteni.
jún. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Mi is jártunk így, az én tacsimat 2x kihozták belőle a szteroidos kezeléssel, a 3. alkalommal mikor visszatért már hiába adták neki, a végén szegény már üríteni sem tudott, azt mondták nem tudnak vele mit kezdeni, aztán végül a sok szteroid miatt teljesen tönkrement a veséje, mája és sajnos elvesztettük.
jún. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

A benulastol szamitott 24 oran belul meg kell muteni, akkor esetleg van ertelme.

Itt mar lehet, hogy nincs nagyon megoldas, tul regota megy ez.

jún. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyelore nincs lebenulva mert mindenet tudja mozgatni csak nehezkesen,de ertem mit mondasz
jún. 4. 14:03
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Ja bocsi, ugy ertelmeztem hogy mar kb fel se tud allni.

Na akkor viszont el kene menni egy MR-re, majd azalapjan kezelesre. Fizioterapia, akupunkturas terapia es kozben mutet, ha ugy latjak, meg segithet.

jún. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Voltunk az allatorvosnal,mondta hogy az eros gyogyszert nem lett volna szabad adni neki es menjunk MR-re utana tud tobbet mondani de amilyen allapotban van muteni kell tobb mint valoszinu. Porckorong servje van.

Koszi a valaszokat mindenkinek:)

jún. 4. 15:46
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az Energyvetnek van tacskóbénulás csomagja ( [link]

Húzós ára van, de sokan dicsérik. Én a Skelevetet pl. négy hónapos kora óta folyamatosan adom a tacsimnak megelőzésképpen.

Illetve keresnék a helyedben egy jó fizioterapeutát kutyának, azok a kezelések is tudnak segíteni.

jún. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Fizióra nem is jártatok vele? El kellene kezdeni járni!
jún. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!