Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eldurrant kullancs?

Eldurrant kullancs?

Figyelt kérdés
A kutyám homlokából kiszedtem egy kullancsot,de hirtelen megmozdult. A kullancsot magát már nem láttam,csak egy átlátszó szerűséget. Biztos,hogy szétfolyt. Hatalmas pukli lett a helyén. Mennyi az esélye hogy megfertőzte? Figyelgetem majd,de nagyon aggódok.
máj. 31. 19:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%
Miért ilyen bunkó itt mindenki ? 😂😂😂😂😂
jún. 1. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Mert ez a mai világ. Élvezik,ha beszólhatnak. Egy kullancs miatt vagyok szaporító,meg felelötlen gazdi. Én csak kérdeztem valamit,hogy mennyi az esélye a fertözöttségnek,de látom nem érdemes itt semmit.
jún. 1. 05:07
 13/16 anonim ***** válasza:

Esélyeket nem lehet és nem is érdemes mondani, mert ha éppen az az egy kullancs volt fertőzött, ami a kutyádban volt, akkor úgyis mindegy, hogy mi a statisztika. A legjobb, amit tehetsz, hogy figyeled és bármilyen rendellenesség esetén azonnal viszed orvoshoz, illetve babéziára tudják tesztelni, ha nagyon aggódsz, akkor ezt megcsináltathatod az orvosnál. Idén rengeteg a kullancs, mi egész évben védekezünk (szívférgesség ellen is a kötözködőknek), mégis találtam már a kutyámban kullancsot, igaz nem szívta meg még magát. Most már naponta átnézem a bundáját, bolhafésűvel átfésülöm, hogy minél hamarabb észrevegyem. A kullancs elleni rácsepegtetetők általában 4 hétig védenek, de ha szeret a kutya fürdeni, akkor nem ez a legjobb megoldás, mert ettől gyengülhet a hatás. A Nexgard Spectra tabletta véd minden ellen, esetleg érdemes lenne a továbbiakban ezt használni (szívféreg elleni szűrés szükséges előtte). Bravecto tabletta nagyon jó kullancs ellen, de mellé kell kiegészítő védekezés a szívféregre.

Remélem nem lesz baja a kutyádnak, szorítok nektek!

jún. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Mindannyian rossz gazdák és szaporítók vagytok.
jún. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

13# Köszönöm az értelmes válaszod. Átváltok neki erre a tablettára. Figyelgetem,ha kedvtelennek találom mindenképp elviszem orvoshoz.

14# Na nem mondod 😃

jún. 1. 09:22
 16/16 anonim ***** válasza:

Amíg kicsi, fekete a kullancs, általában nem fertőz még. Elég nehéz is kihúzni, mert olyankor még csak fúródik befelé. Ahogy elkezd dagadni a potroha, azt jelenti, már szívja a vért. Innentől lehetséges , hogy fertőz.


A kullancs elleni szerek egyik hatása, hogy a befúródó kullancsot öli meg. Bent marad, de megdöglik és egy idő után csak a feje marad bent, amit a szervezet idővel kilök majd.


Egy-két napon belül a kullancs csípés után még az orvos sem tud sokat csinálni. Csak ha már megjelenik a vérben a fertőzés, akkor kezelik. Általában ilyenkor már a kutya is mutat jeleket, hogy baj van.

jún. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!