Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eldurrant kullancs?

Eldurrant kullancs?

Figyelt kérdés
A kutyám homlokából kiszedtem egy kullancsot,de hirtelen megmozdult. A kullancsot magát már nem láttam,csak egy átlátszó szerűséget. Biztos,hogy szétfolyt. Hatalmas pukli lett a helyén. Mennyi az esélye hogy megfertőzte? Figyelgetem majd,de nagyon aggódok.
máj. 31. 19:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%

"A kullancsot magát már nem láttam,csak egy átlátszó szerűséget. Biztos,hogy szétfolyt."


Ezt meg tudod próbálni olyan módon megfogalmazni, hogy egy átlagember számára is érthető legyen?


Az igazán nagy baj akkor van, ha miközben szeded ki a kullancsot összenyomod a testét, úgy, hogy még amúgy bent van a kutyában a feje. Mert ebben az esetben a testében lévő mindenféle a kutyába ürül. Ha csak önmagában szétpukkadt a kullancs, akkor hogy fertőzte volna meg?


Továbbá, szed-e a kutya kullancs ellen valamit, pl. Bravecto, vagy hasonlót? Mert azokban van fertőtlenítő.

máj. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen úgy nyomódott szét,amikor még benne volt a feje. Azt nem,csak csepegtetős oldatot.
máj. 31. 20:12
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Az, hogy került-e bele bele kórokozó, az attól is függ, hogy mennyi ideje szivogatta a vérét, illetve, hogy magában a kullancsban mennyi kórokozó volt. Milyenfajta csepegtetőt használsz? Ha valami homeopátiás vackot, az nem jó. A csepegtetőknél jobb a nyakörv, de annál is jobb a tabletta.
máj. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Valószínűleg sikeresen visszanyomtad a kullancs egész béltartalmát a kutyába. Lényegélben minden esélyt megadtál, hogy megfertőzze a kutyádat.

Mi az a csepegtetős oldat? Miért nem olyat használsz, ami valóban védi a kutyát? (Meg sem merem kérdezni, de gondolom szívféreg ellen sem védekezel.)

máj. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Szaporító vagy, keress jobb gazdát a kutyának.
máj. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Menjetek már Ez a kullancs kiszedés most nem sikerült. Ezért vagyok szaporító? Szánalmas. Az én kutyám,és azzal védem amivel csak akarom.
máj. 31. 21:25
 7/16 A kérdező kommentje:
Tölem jobb gazdit nem igen találna😉
máj. 31. 21:27
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
tanulj meg helyesen kiszedni egy kullancsot es kesz is lennel.
máj. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Írtam,hogy a kutya hirtelen megmozdult . De örülök,hogy itt mindenki nagy okos.
máj. 31. 21:31
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

21:28as vagyok

nekem is van egy macskám aki gyűjti a kullancsokat. az is mozog eleget, mégse kúrom el. kullancsos csipesszel szedted ki?

máj. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!