Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, aki marhanyesed...

Van itt olyan, aki marhanyesedéket (is) ad a kutyájának? Hol szerzitek be?

Figyelt kérdés

Két nagytestű kutyám van, húst kapnak. Csirkét csak elvétve, főként marha, vad, és sertés amit kapnak. Az utóbbi időben a Hund Futter Kft. marhanyesedéke nagy részben mócsing, és zsír, ma több mint a felét kidobtam, és ahhoz rohadt drága 1550.-/kg.

Hol tudnék normálisabbat venni? Régen ezek is normálisat árultak, de egy ideje kritikán aluli, hulladék az egész, a vadnyesedék szintén ugyanez.


Nem is értem, hogy lehet ezt megtenni. Fogyasztóvédelmet rájuk szabadíthatnám?



#marhanyesedék #Hund Futter Kft.
máj. 25. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
A nyesedéknek éppen az a lényege, hoyg NEM színhús, a kutyának szüksége van a "mócsingra" meg hasonlókra is az egészségéhez!
máj. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Báttya? Lassan 40 éves nőként még sosem kaptam ilyen megszólítást, de oké.

Egyébként nem, nem értem. Nem tudom minek hatására hordtál itt össze mindenfélét, de ilyen állapotban inkább ne kommunikálj emberekkel.

máj. 25. 21:00
 3/8 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló, tizenéve etetem így a kutyáimat, szóval elég tájékozott vagyok abban, hogy miből mennyit. Hozzá vagyok szokva, hogy mondjuk a negyede, harmada zsírosabb a nyesedéknek, de olyannal még nem találkoztam, hogy a háromnegyed része faggyú, zsíros gusztustalanság, amit ha odaadnék hosszú távon, garantált lenne egy jó kis hasnyálmirigy gyulladás. Jó ideje ennek a cégnek a húsait veszem, de korábban sosem volt ilyen borzalmas a minőség. Ma a porciózásnál konkrétan olyan volt, mintha 1 kiló darabolt hájból kellett volna kiválogatnom kb. 20 dkg-nak megfelelő szín darálthúst. Hidd el, nem túlzok, annyira apró, és kevés volt benne a hús. Nyilván, valamennyi zsírosat beletettem az adagokba, de sokkal több, amit kidobtam.


A kérdésem továbbra is az, hogy melyik "gyártótól", és melyik állateledel boltban tudok beszerezni normális minőségű nyesedékhúst, lehetőleg Pest megyében. A farkaskonyhás biztosan jó minőség, megfelelő zsír aránnyal, de ott az árak inkább pici kutyásokra vannak tervezve. Egy időben pl a "Páldeák" nevezetű cég is jó minőséget árult, igaz, picit drágábban, de ott nagyon tuti volt a minőség. Mostanában nem találkozom az általuk csomagolt eledelekkel, pedig biztos inkább azt venném.

máj. 25. 21:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Fogyasztóvédelem már nincs, békéltető testület van, ami közel sem olyan hasznos, plusz ebben az esetben nem hiszem hogy neked adnának igazat.


Én simán a közeli hentestől veszem, bár nekem is kis méretű kutyám van, szóval nem tudom neked mennyire lenne nagy kiadás, de talán érdemes szétnézni a közeli hentesek között. Plusz a BARF elvek az alapoktól fb csoporba szoktak feltenni eladó háztáji(as) húsokat, és az ottani tagok biztosan jobban tudnának segíteni ebben

máj. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kutya kaja adok veszek csoport fbon lépj be.



Egyébként sajnos nem sajnos a nyesedek az jó részt a dzsindzsasabb,zsírosabb,inasabb részeket jelenti.


Én már párszor Mogyorodrol vettem már marha nyesit 1000 Ft/ kg áron. Elég szép,de kétszer én is belefutottam zsírosabb adagba.


De mivel nyesedek nem lehet reklamálni. Színhus 1300 Ft kg áron van.


De én inkább nyesit veszek eddig 6x vettem ott és csak kétszer volt zsírosabb adag de én külön lefagyasztom a zsírt. Aztán a nyulas menukbe mindig rakok egy kicsit mivel sovány hús,de fehér húsban csak nyulat ehet,de ha meg két hétig nyulat kap nagyon lefogy,mivel aktív neki ez nagyon sovány husi.


Én nyersen etetek.

máj. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fiúk, lényok, én elfogadom, amit írtok, és köszönöm is. DE! Ahogy írtam, nagyon régóta etetek hússal (főzöm orvosi tanácsra), de ilyennel még nem találkoztam, mint az utóbbi nagyjából 10-15 csomag hús. Eddig is vásároltam mellé színhúst nekik, sertést a lidl-ből, de kevertem a nyesivel, amin volt azért kis zsír, néha kicsit több, de tudtam úgy okoskodni a kajával, hogy jól osszam le a dobozokba. Ha kicsit zsírosabb volt a marha, akkor több sertéscomb ment bele, vagy több csirkemell. Na de most ott tartunk, hogy a háromnegyede zsír most már a sokadik csomagnak, így van okom azt feltételezni, hogy ennél húsfeldolgozónál ez már így marad, márpedig itt a 20 km-es körzetünkben minden üzletben ez van. Pest megyében élek, de kis településen, Bp-re járkálni húsért nem fogok tudni rendszeresen, ráadásul két nagyobb testű kutyára (55, és 35 kg) nem is tudok két 1.5 heti adagnál többet tárolni. Már azt fontolgatom, hogy marad a sertés, és a csirke, de a marhát kiveszem, és veszek helyette marhás konzervet. Kis kutatást végeztem, és a Rocco-t eléggé jó minőségűnek mondják. Nem tudom merjem-e. Adok ennek a nyesedéknek szerintem még egy esélyt amőgy, hátha csak valami véletlen folytán ilyen borzalmas most a minőség, és pár héten belül visszaállnak a korábbira, de nincsenek nagy reményeim.
máj. 27. 17:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet más lett a beszállító más vágóhíd.


Oké ,hogy régen etetsz így. De ettől függetlenul nyesedek nem a szinhust takarja.


Cupak.hurol érdemes lehet még,bár én eddig onnan csak belsoseget és szarvas nyesit rendeltem azok rendben voltak. Mint írtam én marhát Mogyoródrol veszek.

máj. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es, Nem is írtam szerintem sehol, hogy nyesedék áron színhúst várnék. De ugyebár nem is csak a két véglet van. A cupákot én is nézegettem.
máj. 29. 14:49

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!