Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Farkaskarmot a menhely leszede...

Farkaskarmot a menhely leszedeti a kiválasztott kutyáról, ha megkérem őket és állom a költségeket?

Figyelt kérdés
Meglévő kutyámnak is volt farkaskarma (csontos) és utána megfogadtam soha többet farkaskarom, de beleszerettem egy menhelyi kutyába akinek mindkét hátsó lábán van farkaskarma... Enyémnek játék közben beakadt a szőnyegbe és kifordult a lábujja emiatt, műteni kellett, úgyhogy mindkét oldalt leszedettük. Doki is mondta hogy ezekkel előbb-utóbb szokott gond lenni. Nagyon megszenvedtem vele hogy a kötést ne szedje le, ne férjen hozzá a varratokhoz, mert még gallérban is sikerült szétbarmolnia egy kicsit valahogy, még jó hogy akkor éppen otthon voltam. 2 hét a varratszedés, addig kötözni kell. Igazából nem akarnám ezzel kezdeni a kapcsolatunkat, hogy na akkor menjen műtétre (már ivartalanítva van), de a farkaskarom balesetveszélyes, ezért gondoltam hátha a menhely meg tudja csináltatni. Természetesen kifizetem a műtét árát nekik, csak jó lenne ha hozzám már farkaskarom nélkül, gyógyultan kerülne. Érdemes rákérdezni?
máj. 25. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem egy sürgős műtét, ráérsz vele, miután összeszoktatok... Menhely nem igazán fogja vállalni, ez nekik plusz munka, még ha ki is fizeted.
máj. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Mert a menhelyen biztos megoldott a felugyelet, elkulonites a megfelelo gyogyulas erdekeben?

Nyilvan tudom, hogy csak le akarod passzolni a dolgot, de ilyeneket nem szoktal megcsinalni. Annyira teszik rendbe a kutyat, amennyire muszaj, ezen felul minden mas a leendo gazda feladata.

máj. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyik menhelyről tudom, hogy náluk sokáig rutin volt, h ivartalanításnál azt is leszedetik, aztán felhagytak ezzel, mert csak napi 1x takarítanak és a kutya habitusától és az esetleges kenneltársakétól függően lesz pár órán belül csupa sz*r és h*gy a kennel, amiben aztán pikk-pakk átázik a kötés és néhány kutyánál ez nagyon elnyújtotta a gyógyulást.

Szerintem megpróbálnak majd lebeszélni és a kutyának sokkal jobb lenne, ha családban lenne már a műtét után. Én a műtétet sem forszíroznám, amíg nem lesz vele probléma.

máj. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 én se voltam műtét párti, nem is akartam leszedetni, de mivel átéltem, hogy milyen könnyen komoly fájdalmat tud okozni a kutyának az a fránya plusz lábujj, így már műtét párti vagyok. Egyébként ha tölcsér van a fején akkor elvileg nem tudja leszedni a kötést? Nagyon félek, hogy kiszedné a varratokat, mert nem tudok vele 2 hetet otthon maradni. Másik kutyámnál még megoldható volt, de ígyis sikerült neki hozzaférnie, amíg átmentem a boltba... mondjuk ő tacskó keverék, elég hosszú és hajlékony, lehet egy átlagos testalkatú kutya nem tud hozzáférni tölcsérben?
máj. 26. 11:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy megfelelo meretu gallerban a kutyad se tudott volna hozzaferni. Talan nem volt eleg nagy vagy nem adtad ra? Nem tudom.

De igen, a galler kotelezo, ha nem tudsz ra figyelnk.

máj. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van amelyik tölcsérben még az ivartalanítási sebéhez is hozzáfér, de a többség nem is próbálkozik, ha rajta a búra és vannak kutyák, akik még búra nélkül sem piszkálják a kötést.

Én amúgy magától az altatástól parázok, sok olyan sztorit hallottam már, hogy nagyon küzdöttek, hogy a kutya egy rutin műtétből felébredjen, egyik ismerősömnek pedig egy diszpláziaszűrésbe halt így bele a pár éves kutyája.

Abba szinte biztos vagyok, hogy a menhelyen senki sem fogja figyelgetni, annyira sem, mint munka mellett tudnád.

máj. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!